Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem indul a számítógép. CPU hiba?

Nem indul a számítógép. CPU hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai nap délután játék közben hirtelen leállt a számítógépem. Azt hittem először hogy túlmelegedett. Fél órát vártam majd megpróbáltam bekapcsolni. Se kép se hang, nem csinált semmit. Az alaplap világít. Szerintem a táppal nem lehet baj. A CPU: AMD fx 6300 6 magos.

A gépház Sharkoon. 5 db ventillátor van benne. Amikor működött meleg időben gyakran zúgott.

Lehetséges hogy a CPU leolvadt? Esetleg máshol is lehet a probléma?

Minden segítséget megköszönök.



2019. jún. 15. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
hibakódot ad valamit? Mikor indítod akkor normál esetben egyet pittyen a gép. Ha probléma van akkor máshogy csipog. Ha hallasz csipogó hangot (egyet vagy egynél többet) akkor jegyezd már meg hogy mi volt a ritmusa, rövid és hosszú sípolások vannak,az jelöli a problémát. Ha adott ilyen hibajelet akkor kellene az alaplap pontos típusa,hogy megtudjuk mondani,hogy adott biosnál mit jelent az a hibakód. Vannak olyan drágább prémiumabb alaplapok,amin van egy kis (általában két számjegyes) kijelző, csak számot tud mutatni. Az is jó lehet. De van olyan verzió is,hogy ha adtak hozzá egy usb hátsó kivezetést,amin van 2 vagy 4 db led is egy csoportban,akkor annak a mintáját. Már ha megfelelően volt bekötve. Szerintem a cpu tönkremenetelének elég kicsi az esélye,arra tippelnék legkisebb valószínűséggel.
2019. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmilyen hibahelet nem ad. Semmilyen hangot se. Volt viszont egy kis led felvillanás, de az a gépházba épített led adta.
2019. jún. 15. 20:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ram hibára tippelnék.
2019. jún. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2-szer 8 GB RAM van beépítve. Szerintem lehetettlen, hogy egyszerre mind a kettő elromoljon.
2019. jún. 16. 06:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Az alaplapi lednek felvillanasanak volt valami uteme vagy darabszama? Egyebkent a h e lyedben azt csinalnam hogy egyenkent kiszedegetnek mindent. Ha nem sipol semmit /egyet sem/ akkor legvaloszinubb hogy aramellatasi problema van az alaplapon. Ilyenkor altalaban bekapcsolasnal vagy ha kihuzod a halozatbol majd visszadugod es ujra inditod akkir egy picit megforog a hutoventi. Nem biztos r a m eseten h a ram romlott el. Elromolhatott a ram slot is. Vedd ki mind a kettot aztan tedd az egyiket az egyesbe ha nem jo ugyan ezt a ray mot a 3 as slot ba. Majd 2 es 4 be. Majd ugyan ezt jatszd el a masik rammal is. Ha semmi valtozas akkor a ramok jok.
2019. jún. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zzzoli ***** válasza:

A CPU ritkán szokott tönkremenni, persze előfordulhat az is.

Gyakrabban az alaplap, táp, vga kártya, memória.

Ha a memória rossz a ventillátorok felpörögnek, kép nincs. Amennyiben a memória teljesen leesik a memóri a buszról,akkor a bios sípolja a memória hiányt.

VGA-nál ugyanez, vagy teljesen megfogja az alaplapot a hibás vga, vagy egyáltalán nem is látja, így sípolja hogy nincs vga.

A te hibád vagy táp, vagy periféria, vagy alaplap.

A táp nem tud elindulni, vagy saját hibájából, vagy valamelyik periférián zárlat van, vagy az alaplapon van zárlat.

2019. jún. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elvittem szervízbe. Mondták hogy egyelőre úgy tűnik hogy a táp hibás, viszont felmerültek hűtés problémák is.
2019. jún. 17. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!