Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a kocsiban hallgatok egy...

Ha a kocsiban hallgatok egy rádiót, az milyen minőségben jön? (Kbps? )

Figyelt kérdés
Rádión át olyan jól szólnak a zenék, töltsek le flac formatumot hogy olyanok legyenek a hangok mint egyenesen a rádión át?

2019. jún. 18. 02:12
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Az illegális zeneletöltést a törvény bünteti. Ha megveszed az persze más. A rádió - FM rádió - 32 kb/s adatot visz át! Nem vicc! Azért hallod "jobbnak", mert játszanak a beállításokkal, hangosabb, élesebb, mélyebb...
2019. jún. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az FM rádió analóg szerintem szóval egy kicsit megleptel a bitrataval
2019. jún. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Nyilván analóg, de vannak erre viszonyítási számítások és átlagosan 32 kb/s értékkel számolnak
2019. jún. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:
81%
Kik számolnak ennyivel és miért? Próbáld már meg kicsit alátámasztani ezt a kijelentést!
2019. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, nagyon nehéz az analógot a digitálissal összehasonlítani, főleg, hogy nem lehetséges átszámolni bitrátára, legalább is direkt ilyen képlet nincsen. Amit itt írok, az egy nagyon durva, elnagyolt összehasonlítás. Nem vagyok nagy rádiós szakember.


Hasonlító értékeket azért lehet kalkulálgatni pl. a DOCSIS rendszerekből (a mezei KTV-s, kábelmodemes internet). Itt ugye digitális jeleket továbbítanak analóg technológián, nem FM-en, de most elegánsan tekintsünk el ettől. Ha egy kábelmodemes visszirány 400KHz sávszélességen ad, akkor ott a modulációtól függően 0.6-1,2Mbps bitrátányi adatot lehet átvinni. Egy jó minőségű sztereo FM akár 300KHz sávszélességgel ad, tehát olyan (nagyon közelítően, és csak hasonlító érték) 800Kbs adatátviteli sebességre saccolhatunk. Ez kb. a FLAC. Tehát lényegében igen, ha egy jó minőségű FM rádió élményére vágysz digitálisan, akkor ilyesmiket vigyél magaddal.

2019. jún. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi, akkor nagyjából jól saccoltam! azóta tűnt fel amióta hifit szereltem kocsiba. magasabb hangerőn jóval kiütközik a minőség az mp3-mal szemben, amikor fm rádiót bömböltetek.
2019. jún. 18. 22:03
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

4-es - javaslom elolvasni a következő könyvet...


[link]

2019. jún. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A rádiók úgynevezett adásprocesszorokat használnak a hangzás feljavítására. Természetesen a legjobb eredmény itt is akkor születik, ha már maga a zenei alapanyag is jó minőségű. Egy ilyen processzor sokat javíthat (vagy rossz beállításokkal akár ronthat is!) a hangzáson.


Itt egy videó az egyik legnépszerűbb processzorról, jól hallható a különbség az általa feljavított és az eredeti hangzás között.: https://www.youtube.com/watch?v=rMcyRNC2LMY

2019. jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mintha a saját házimozim hallanám, amikor a Creative THX TruStudio crystallizert bekapcsolom vagy ki.

Hasonló effekt, ezért is szoktam rá évek óta.

2019. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!