Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Yamaha RX-V485 5.1 csatornás...

Yamaha RX-V485 5.1 csatornás házimozi erősítő, ellenállás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, rendeltem egy fent említett erősítőt, aminek hátlapján 6ohm van megadva. Viszont az én szettem 8ohm. Darabonként 200w Sony mf 515.

Lesz baja valamelyik eszköznek ha így használom?

Köszönöm előre is a segítséget!

István



2019. jún. 24. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj. Nagyobbat ráköthetsz, csak nem lesz 200 wattnyi teljesítmény a hangfalakon, hiába ad ki annyit. Ha kisebbet kötsz rá, az megsütheti a végfokot, mert a kisebb ellenállás miatt nagyobb lesz a végső teljesítmény, mint amit elbír.
2019. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1 "Nagyobbat ráköthetsz, csak nem lesz 200 wattnyi teljesítmény a hangfalakon, hiába ad ki annyit."

Ezt úgy érted, hogy az erősítő mondjuk kiadja a 200 W-ot, de a hangfalakon már nem lesz annyi?

2019. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Segítséget. Gondolom az optimális a megegyező ellenállás lenne.

Akkor sem lenne gond ha nem szimmetrikusan lenne terhelve?

Pl a front 8ohm 200w es az oldalsó pedig a 6ohm 160w?

2019. jún. 24. 11:25
 4/11 anonim ***** válasza:
#2 nem egészen, az erősítőből se fog kijönni a 200 Watt. Fizika, a teljesítmény a feszültség és az áramerősség szorzata. Ha növeljük az ellenállást, csökken az áramerősség, azaz csökken a teljesítmény is. Fordítva, ha csökken az ellenállás, nagyobb lesz az áramerősség, amitől nagyobb lesz a teljesítmény. Ez kinyírhatja az erősítőt, ha nem túlméretezett (azaz a valóságban nagyobbat is elbír, csak ráírták a kisebbet), illetve a hangfalat is ugyan ebben az esetben, bár arra kisebb az esély, mert a hangfalak pillanatnyi lökéseket könnyebben elviselnek.
2019. jún. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3 6 ohm 160 Wattost ne köss rá, mert kinyírja a hangfalat, ha az erősítő megküldi 200 Wattal.
2019. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
(illetve ha mégis rákötöd, haromnegyednél feljebb ne tekerd a hangerőt).
2019. jún. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 4

Nem kellett volna ennyire részletezni, csak kicsit furcsán fogalmaztál, ezért azt hittem, hogy meg akarod hazudtolni a fizikát.

Nekem nem kell magyarázni, erősítők építésén nőttem fel, illetve terveztem magam is.

2019. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hamarabb fog torzulni a jel, minthogy a teljesítménye kárt tegyen egy hangfalban. Nem gond a különböző ellenállás, a kalibrálással tudod a frontok és surroundok hangerejét változtatni.
2019. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot,

Olvastam róla elég sok infót a Házimozi Vs Sztereó erősítővel kapcsolatbhan!

Vissza mondtam a rendelést és egy sztereó erősitőt választottam helyette, amin szintén van netes rádió, bluetooth, stb. Főként zene halgatásra kell, és ritkán filmre,

YAMAHA R-N303D esett a választás, így a hangfalaim is megmaradnak

2019. jún. 25. 07:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Zenére a sztereó mindig jobb, a hangja is jobb lesz filmen is.
2019. jún. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!