Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Minden elektronikai készülék,...

Minden elektronikai készülék, eszköz, termék elavul egyszer?

Figyelt kérdés

A jelenlegi mai legdrágább és legjobb telefon is el fog egyszer avulni ? Fognak még jobb még okosabb telefonokat gyártani ,létrehozni ?

A telefon egy példa volt ,de televízió,tablet,PC,Játékkonzolok és a többi elektronikai készülékre is szól a kérdés ami nem jutott így eszembe . Van elektronikai termék ami tartani fogja az árát mondjuk 4-5 év múlva is ? Almás telefon tartani fogja az árát vagy használtan már úgy sem fog annyit érni ? Nem tudom hanyas almánál az a telefon. Ez csak egy példa volt persze.



2019. jún. 24. 13:51
 1/6 A kérdező kommentje:
nem tudom hanyas almánál jár az a telefon pontosabban így. 8 valahogy így.
2019. jún. 24. 13:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy alma vagy sem, a jelenlegi trendek mellett minden elektronikai eszköz előbb-utóbb elavul. Csak nem mindegy, hogy mennyi ez az idő, és milyen jellegű az elavulás.

Egy mindennapi használatra szánt PC 5 év múlva már elavultnak számít, 10 év múlva meg szinte használhatatlan, ha az aktuális szoftvereket és webszolgáltatásokat akarod használni rajta. A telefon talán még hamarabb elavul. Ha másért nem, a tárhely, illetve a folyamatosan növekvő méretű alkalmazások miatt, ahol általában kötelező frissíteni.

De például egy tévénél vagy mosógépnél nem olyan szembetűnő az elavulás.

És egyébként használtan semmi nem ér annyit, mint új állapotban.

2019. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Morzsi007 ***** válasza:
Természetesen, megcsinálják úgy, hogy elavulttá váljanak az eszközök. Ha megnézed a tavalyi telefonokat az ideihez, milyen komoly fejlesztést tudnak felmutatni. Nagyon lassan adagolják a népnek az újabb fejlesztéseket, így tudják a legnagyobb profitot bezsebelni. Minden mögött nagyon komoly marketing áll. Nem mondom, hogy nem jobbak, csak egy hangyányival, de, ha Te már gondolkodsz, hogy le kell cserélnem a 2 éves Tv-met vagy telót, akkor sikerült a marketing. Annyival nem tud többet, amennyit ki kell adni rá. Pl. Hol vannak a 3D-s TV-k, boldog, boldogtalan vásárolta egy időben, állítom a 90-%-uk egy filmet nem nézett meg 3d-ben. Aztán jött a 4K, HDR, 8K. Közben a szolgáltatóknál még mindig nincsen fullHD felbontású csatorna, csak 1080i, az meg nem 1080p. Erről ennyit.
2019. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morzsi007 ***** válasza:
Az almás telefonok tartják legjobban az árukat jelenleg.
2019. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kérdés,hogy meddig. Amúgy nekem is 3D-s tévém van . Egyszer sem használtam rajta a 3D-t .
2019. jún. 25. 08:52
 6/6 anonim ***** válasza:
az a helyzet hogy nagyon úgy tűnik hogy felgyorsulóban van a technikai fejlődés, szóval egyre gyorsabbnak fogjuk érezni az elavulást ilyen téren. olvastam olyan kijelentést hogy a mostani húszas korosztály (én ebben vagyok) rosszabbul fog járni mint a mostani öregek, sokkal nehezebb lesz alkalmazkodni a modern dolgokhoz öregkorukra ha valaki folyamatosan képben akar majd lenni a modern világgal
2019. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!