Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 4k UHD vagy OLED? Melyik TV...

4k UHD vagy OLED? Melyik TV típust válasszam szerintetek?

Figyelt kérdés

Bevallom nem nagyon tudok választani, ezért pár infót megadok, hátha tudtok segíteni.


3-3,5 méterről fogjuk nézni, egy világos nappaliban, ablak pont szemben a TV-vel, a hátunk mögött. Mi is szemben leszünk vele, a tér viszonylag keskeny, tehát annyira nem számít a profi betekintési szög.

Napi 4-6 órát megy általában a TV nálunk (csak megy, de aktívan nem nézzük sokat). Gyereknek mennek mesék, dalok, ilyesmik, este feleségemmel szoktunk 1080p filmeket nézni (esetleg majd 4k-t). Játszani félévente 2-3 órát szoktam TV-n.

400 000 HUF-om van rá kb és nekem fontos lenne az, hogy 5-7 évig bírja a tv, különösebb gond nélkül. Az előzőek miatt kicsit hajlok a "sima" 4k UHD felé. Ugyanakkor az OLED sokkal szebb, de lehetséges, hogy nem éri meg nekünk annyival többet fizetni érte.


Milyen méret és típus lenne az ideális nekünk szerintetek?



2019. júl. 16. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az OLED jobban hajlamos a beégésre, viszont sokkal jobb képe van, össze sem lehet hasonlítani. 3 méteres nézési távhoz legalább 150-160 cm képátló ajánlott.

Rendeltetésszerű használat esetén nincs beégés, de írod, hogy csak úgy be van kapcsolva, szóval nemcsak filmeket néztek rajta médialejátszóról. A csatornák logói, mivel folyamatosan egy helyben vannak, be tudnak égni, vagy un. ghostling effekt jelentkezik, ami hasonló, mint a beégés, csak eltűnik egy idő után.

Hosszú távra én Samsung QLED-et vennék, 163-as képátmérővel 350-450 között vannak extráktól függően, ezeken 10 év beégés garancia van.

2019. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 165-ös OLED van a legújabb képjavító processzorral, ami teljesen élesre rajzolja a képet, hogy nem nagyon lehet észrevenni, hogy full hd vagy 4k a felbontása az anyagnak.


Ez az LG OLED65C9pla típus és 650e Ft volt az ára.

2020. jún. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja és 1,2-1,3 méterről szoktam nézni, ezzel együtt tűéles a képe.

Ha mutatsz egy működő ingyenes kép tár helyet, akkor feltöltök egy képet a minőségéről, amilyenre sokszögekből kirajzolja a mesterséges intelligencia által felismert és az irányelvek szerint valós időben átrajzolt képet.

A sokszögeket nem lehet még látni 1 méterről, csak közelebbről, szóval nem zavar egyáltalán.


Próbáltam mennyire mehetek közel, ahol még tiszta éles, kb. 1,1 méterről nézve a legjobb.


A 75"-os jobb lett volna az 1,20-as távolságból nézve.


Azt hiszem, előbb 165-öt írtam, szóval 65"-os.

2020. jún. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!