Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hi-Fi hallgatók! Tényleg jó a...

Hi-Fi hallgatók! Tényleg jó a Cat5E kábelből készített hangfalkábel? Egy átlagos Somogyihoz képest persze, nem ezüst kábel.

Figyelt kérdés
[link]

2019. júl. 21. 10:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Elsősorban leszögezném, hogy a Hifi-bolondok ellen vagyok, akik általában csak mentális képzelgéseiket vetítik ki az anyagi világra.

Viszont az adott téma nem annyira ördögtől való, mint képzelik egyesek.

Tudtad? Ez a kábel is rézből készült (meglepetés...). Ha több szálat kötnek párhuzamosan, az eredő ellenállás is elfogadható szerintem.

Kapacitásról, illetve impedanciáról annyit, hogy az erősítők forrásimpedanciája minimális, ahhoz képest a vezeték által képviselt paralel kapacitás gyakorlatilag semmit nem befolyásol, hangfrekvencián.

2019. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.

Egyébként ez a CAT5E nem egy tömör szálból áll, hanem sok kis finom szálból. Azokat fontam végül is hármas fonatba.

Az mp3 tök jó egy autóban, de egy otthoni rendszeren, már elalél szegénykém, egy CD-hez, vagy egy SACD-hez (ami nekem nincs) viszonyítva. :)

Amúgy a kiadó sem mindegy, CD és CD között óriási különbség van, hiába ua. a zene. Komolyzenénél pl.

2019. júl. 27. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!