Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen a barátnőm?

Miért ilyen a barátnőm?

Figyelt kérdés
Van egy legjobb barátnőm már sok sok éve. Még kicsik voltunk mikor megismerkedtünk és mindig ő jött hozzánk, mi hívtuk meg, ittaludt, és ők nem hívtak engem soha hozzájuk. Meg volt szokva hogy ha találkoztunk akkor az mindig nálunk volt. És most ez nekem feltűnt és elkezdett zavarni. Csak úgy szól hogy jönni akar és hogy itt akar aludni meg ilyenek. És ha azt mondom hogy nem akkor megharagszik. Nem akarom hogy emiatt vesszük össze. Én sosem hívatnám meg magam sehova. Nekem ez pofátlan lenne. És most ezt nem értem miért van. Nem akarom megbántani de azt se akarom hogy mindig ő jöjjön és hogy elvárja hogy ha jönni akar akkor az úgy is legyen. Nem gondolom hogy szégyelne a családja előtt és problémái sincsenek otthon. Nem értem ezt a viselkedést. Mit tegyek? Legegyszerűbb az lenne ha mondanám neki de az nem lenne pofátlanság? Mármint ha akarna akkor elhívna, biztos azért nem hív mert nem akar.
2019. aug. 23. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Korotok?

Lehet, nem engedik a szülei, hogy ott aludjon bárki is.

Te meg mondj néha nemet, bármilyen indokkal.

2019. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És mi lennel ha rákerdeznél az okára? Lehet jó oka van rá.
2019. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ha legjobb barátnők vagytok, belefér annyi őszinteség, hogy ezt megbeszéljétek. Kérdezz rá, vagy ha nem akarsz csak úgy rákérdezni, akkor amikor ő mondja, hogy menne, mondd, hogy most nem jó neked valamiért, mi lenne, ha most te mennél. Aztán ha felhozódott, meg lehet beszélni, hogy te miért nem mehetsz.

Lehet, hogy a szülei nem engedik, vagy csak így szoktátok meg, és eszébe se jut, hogy viszonozni is kéne.

De ha meg is sértődik, mikor visszautasítod, nem lehet, hogy kihasznál?

Én az őszinte utat választanám, hogy ezt kitisztázzam, amúgy teljesen igazad van.

2019. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most nem várom el hogy hívjon el ottaludni de még csak el sem hív hozzájuk. Életemben egyszer voltam ott. Nem hiszem hogy a szülei ne engednék meg, ismerem őket és ők is engem, jóban vagyunk a családdal. Én is úgy érzem kihasznál, sosem ér rá, mindig van programja és ha nincs akkor kitalálja hogy itt akar aludni és pukkadás van ha nekem nem jó. Úgy érzem csak akkor vagyok jó ha nincs más és ha unatkozik akkor elhívatja magát. Tényleg beszélnem kell vele erről. De azért rosszul esik hogy szerinte ez természetes.
2019. aug. 23. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit használ ki rajtad? Azzal, hogy nem ő rendel oda téged magához, hanem ő fárad azzal, hogy átmegy hozzád, ő alkalmazkodik vendégként hozzátok... ebben mi kihasználás van?
2019. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Itt most nem ez volt a kérdés, hogy kihasznál e vagy sem. Csak örülnék ha néha engem is elhívna, az nem számítana odarendelésnek. Ja és el kell érte menni, úgyhogy nem energia spórolás miatt nem hív el. :)
2019. aug. 23. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kérdezz rá, biztos van valami oka.

Lehet csak egyszerűen úgy gondolja náluk unalmas lenne nálatok pedig jobban elvagytok.

Én is voltam már hasonló szituban amikor barátnőmmel mindig csak a másik barátnőnknél voltunk. Nálunk kevés volt a hely, unalmas lett volna +a családom se valami alkalmazkodó, ha vendég van nálunk. Barátnőmnek pedig nagyon szigorúak voltak a szülei és ott se éreztük jól magunkat. Másik barátnőmnél viszont nagyon jól elvoltunk. Jófejek a szülei, van nagy házuk, kertjük stb.

Beszélj vele őszintén és akkor biztos kiderül, nem jó ha sokáig nyomasztod magad ezzel.

2019. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!