Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen a legjobb barátnőm?

Matita kérdése:

Miért ilyen a legjobb barátnőm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt egy barátnőm aki 5 éve a legjobb barátom volt. Neki rengeteg barátja van, sokat bulizik, én nem. Mindketten egyetemisták vagyunk szóval sajna alig találkozunk. Amikor elhagyott a párom akkor is minden nap felhívhattam. Az utóbbi időben alig válaszolt az üzenetekre. Annyit mondott nem szeret irogatni, olyan időszakot él amikor “antiszoc”. Erre fel rendszeresen látom bulizni menni, aktívnak. Ma találkoztunk volna és lemondta indok nélkül. Azt mondtam, hogy ha nem akar látni mondja azt és nem keresem többet, de valami választ adjon mert tudom, hogy baj van. Elmondtam milyen rosszul esik és kérlek keressen, mert 2-3 hete ha x1szer válaszol egy héten. Erre se írt pedig volt aktív. Rám rengeteg stresszt rakott a suli, folyamatosan teljesíteni kellett, szóval az idő nagy részében erről meséltem, de érdeklődtem, hogy vele mi van. Ezt unta meg? Mi történt egyik napról a másikra? Mit tegyek?



2019. nov. 14. 01:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Az van, hogy már nem a barátnőd, vedd már észre.
2019. nov. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
A legtöbb középiskolás barátságot próbára teszi az egyetemista váltás. Új sulik, új barátok, teljesen más élet. Ahogyan leírod: a barátnőd feltehetően un téged, a problémáidat, már egy másik élete van. Te is szerezz új barátokat.
2019. nov. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! :)


Én egy picit magamra ismertem barátnőd személyében, könnyen lehet, hogy nála teljesen más áll a viselkedése hátterében, de mikor én egyik barátnőmmel hasonló terepre tévedtem, ott az húzódott meg a dolog mögött, hogy nagyon úgy éreztem, hogy az adott időszakban minden beszélgetésünk veszekedésbe megy át, és hogy nem egymást építjük, hanem folyamatosan csak visszahúzzuk. Én bármi pozitívat mondtam neki, arra a válasz az volt, hogy jó, bezzeg nekem ennyire rossz és szinte minden szavamban a negatív felhangot kereste, amikor pedig ő beszélt a bajáról, akkor egy idő után elkezdtem nem foglalkozni vele, mert újra és újra ugyanazokat a köröket futottuk, és úgy éreztem, hiába tanácsolok neki bármit, annyira elsüllyedt az önsajnálatban, és nem tesz semmit, mindenre a kifogást keresi, hogy egy idő után egyszerűbbnek tűnt letudni annyival, hogy sajnálom, és nem foglalkozni vele. Tudom, hogy jobban kellett volna támogatnom, viszont akkor tanácstalannak éreztem magam, ez frusztrált, a frusztrációmat rajta vezettem le, és ezzel mindent csináltam, csak nem támogattam. Összességében tényleg azt éreztem, hogy mindketten csak a rosszat adjuk a másiknak, őt zavarta az, hogy én épp egy szociálisan aktívabb és élményekben gazdagabb periódusomat élem, és ennek hatására még jobban negatívként élte meg a sajátját, amivel egy idő után nem tudtam mit kezdeni.

Nekünk az idő segített, volt néhány csendesebb hónapunk, és valahogy azáltal, hogy kicsit eltávolodtunk egymástól, jobban helyreraktuk magunkat. Azóta én sokkal jobban kezelem, ha épp rosszabb periódusát éli, és ő is sokkal támogatóbb az én életemmel kapcsolatosan. Tényleg támogatjuk egymást, úgy mint a barátságunk elején, nem pedig frusztrál minket az, hogy mi van a másik életében.

2019. nov. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!