Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hazudik ennyit legjobb...

Miért hazudik ennyit legjobb barátnőm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy legjobb baratnom, 18 évesek vagyunk. Régóta ismerjuk egymast, mindig is joba voltunk. Minden nagyképűség nélkül , mi tehetősebb család vagyunk mint az ő csaladja. Barátomtól karacsonyra egy méregdrága órát kaptam, és a legjobb baratnom rogton ravagta amikor megmutattam neki az órát, hogy basszus ő pont ilyet rendelt maganak tegnap. Aztán 2 hét múlva jön a duma, hogy basszus elakadt a vámon az óra és odaveszett a pénze. Aztán, ha mondom pl, hogy voltunk moziba, megnéztük az xy című filmet, akkor egybol rávágja, hogy ő pont tegnap nézte meg. Ha írok neki pl egyik reggel, hogy nem megyek suliba mert beteg vagyok, akkor egybol írja hogy basszus ez milyen hihetetlen , én is pont most lettem lázas hajnalban úgyhogy én sem megyek. Ha pl egy bizonyos társaságban vagyunk és valaki meséli, hogy imadja a könyveket és elolvasott már kis millio könyvet, akkor rá vagja hogy vegre megtalálta a lelki társat aki ugyanolyan mint ő mert ugyanennyire szeret olvasni. De ha eppen video játékról lenne szo, vagy sakkozasrol, vagy barmirol, akkor is ezt mondaná. Mindenre az a valasza, hogy “én is”;”nekem is” , neki mindig pont ugyanúgy alakulnak a dolgai mint az adott embernek akivel beszelget. Sajnos mindenki észreveszi ezt és a környezetében élők tudjak h mikor hazudik és nagyít. Az édesanyja is mar panaszkodott nekem, hogy azt se lehet elhinni amit kerdez..... mégis miért csinálja ezt? Miért kell ez az álca?
2019. dec. 28. 01:47
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Először is ne legyen a legjobb barátnőd, mert semmilyen okot nem ad rá. Másodszor is nem nehéz rájönni, hogy kisebbségi érzése van, talán valóban tehetségtelenebb is, mint mások, de ezt nem bírja elviselni, szomjazza a sikert, elismerést, amiből nem kapott annyit, amennyire szüksége lenne. Pszichológushoz kellene mennie, de nem fog, mert akkor szembesülnie kellene saját magával.
2019. dec. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Mert nyomi, nincs élete és nagyot akar mondani ő is, ha már látja, hogy neked ez meg az jutott. Részben sajnálom, mert lehet szar élete van, de másrészről meg 18 éves már. Ideje lenne felnőnie. Nekem is volt egy hasonló barátnőm, de egy idő után belefáradtam a hazudozásaiba és leépítettem. Végtelenségig nem lehet ezt elviselni, arról nem is beszélve hogy mivel barátnők vagytok téged is minősít a viselkedése. Előbb utóbb majd belátja, hogy mekkora butaságot csinál. Addig kár minden szó.
2019. dec. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Olyan baratnok mellett mint te, nincs szuksege az embernek ellensegre.

Ha ennyire idegesit akkor miert nevezed ot a legjobb baratnodnek?

2019. dec. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Benne maradt az ovodai szint. Ott divat ez hogy a kicsik egymast utànozzàk egymastol tanulnak es esetekben egymasra rossz hatassal is vannak.


Ahogy nö az ember még mindig utanzas alapon tanul(pl betanitjak munkahelyen)csak epp nem ilyen intenziven majmol màr màsokat.


Szoval agyilag valahol ott maradt az oviban es ennyi.

2019. dec. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Tiniként nekem is volt egy hasonló korszakom. Belőlem az váltotta ki, hogy mindig azt éreztem, a többiek sokkal jobbak, érdekesebbek, izgalmasabb az életük, mint nekem, nem akartam kimaradni. Az én dolgaim, én saját történeteim egyik akkori barátnőmet sem érdekelte, mindig csak saját magukról bezséltek, próbáltam felzárkózni. Szerencsre kinőttem meg sokat segített, hogy új környezetbe kerültem, olyan barátok közé, akik hozzám hasonlóak voltak, akik előtt nem kellett nagyzolnom, hogy ember számba vegyenek.


Ettől persze ez nem volt egy szép, normális dolog és szégyellem is magam, ha visszagondolok.


Beszélgessetek vele többet, de ne arról, hogy ti épp mit kaptatok vagy nektek miért jó, hanem kérdezzétek őt az életéről, érzéseiről.

2019. dec. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szerintem azért ilyen, mert azt szeretné hogy odadigyeljetek rá mégjobban. Szeretne a középpontba lenni, és szerinrltem félelem is van benne, mert fél hogy kirekesztitek pl amiatt hogy unalmas. Ezért inkább mindenre rávágja, hogy ő is stb stb. A lényeg, hogy több odafigyelést igényel, mert lehet hogy mástól nem kapja meg. Vagy ha igen, neki több kell. Szerintem beszélges vele erről, mert lehet hogy ez komolyabb mentális probléma, és ha nem hat rá a szavad és folytatja, akkor a legjobb ha felkerestek a szüleivel egy pszichológust.
2019. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
az Anyukája miért neked panaszkodik, mondja meg a lányának. te is állj elé és kérdezz rá, mire jó ez a hazugság, mindenki rajtad röhög, próbálj változni, így én se tudlak elfogadni, stb.
2019. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!