Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátságok a karantén alatt?

Barátságok a karantén alatt?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mióta a karantén van, nagyon keveset beszélünk a barátaimmal, találkozni pedig nem tudunk. Persze nincs is annyi mesélni való, mint ezelőtt, de akkor is engem nagyon zavar. Gyerekkorunk óta barátok vagyunk mindannyian, mégis most van, hogy egy hétig egymás felé se nézünk, és nekem nagyon hiányérzetem van. Nem tudom eldönteni, hogy csak nekem túl magas-e az igényem vagy tényleg fura, hogy ennyire hanyagoljuk egymást. Ti mit gondoltok? Valaki hasonló helyzetben?

Előre is köszi a válaszokat


2020. máj. 6. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem beszéltek írásban? Miért nem hívjátok fel egymást? Messze laktok?

Nekem a környéken laknak a barátaim, és aki hajlandó, azzal szoktam sétálni a környéken, vagy külön kocsival elmegyünk valahova.

2020. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi beszélünk rendszeresen. Nem tudom, neked mire lenne igényed vagy mi számít neked hanyagolásnak. Nekünk szerencsére hasonló az igény. Nem beszélünk naponta és nem írogatunk hülyeségeket, meg annyit, hogy helló, mizu. Kb. hetente van egy hosszabb beszélgetés, akár szóban, akár írásban. És egy hét alatt azért van annyi történés, infó, hogy lehet tartalmas beszélgetést folytatni.
2020. máj. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 nemaRendőrség ***** válasza:
Nekem egy haverom van akivel szoktam találkozni, a többi nem nagyon ér rá. Dolgoznak, eddig bejárósok voltak környékbeli falvakról, most nincs sok kedvük bejönni munka után semmit tenni
2020. máj. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is eléggé visszafogtam az utóbbi 1-2 hónapban a barátokkal való kapcsolattartást.

Őszintén szólva próbálom megtalálni ennek a karanténak a pozitív oldalát, és örülök annak, hogy most sokkal többet foglalkozhatok magammal és azokkal a hobbijaimmal, amikre máskor kevesebb időt tudok fordítani.

Ezért is beszélek mostanában csak keveset másokkal, hogy minél kevesebb dolog vonja el a figyelmem.

2020. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosan építem le ez idő alatt azokat az embereket, akikkel már a karantén előtt láttam, hogy nem kellene barátkoznom, mert többet rombolnak, mint segítenek. Így maradtam kvázi egyedül, de így valahogy kicsit jobb, mert nem tömik a fejem a hülyeségeikkel :D Nem húznak le, úgy érzem. Hiányoznak, de valahogy nem ezeket az embereket hiányolom.
2020. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi ment mindenkinek a zöld kéz.:)

#1 Még azokkal beszélünk "többet", akik messze vannak. De akik 5 percre laknak azokkal nem. És én kezdeményezek szinte mindig, próbálom tartani a kapcsolatot.

#2 Nekem is ez , amit írtál. Amikor van már mit mondani tényleg, de azért mégsem az, hogy hetekig feléjük se nézek.

#3#4 És nem hiányoznak nektek? Vagy van hiányérzetetek?

#5 Egyvalakivel kapcsolatban nekem is ez az érzésem, eléggé lapos volt a barátságunk az utóbbi időben... Csak kíváncsiságból, hogy csináltad? Megmondtad nekik, hogy ez a helyzet vagy csak csökkentetted a beszédet és úgy rájöttek előbb-utóbb maguktól?

2020. máj. 7. 10:08
 7/7 nemaRendőrség ***** válasza:
Hiányoznak, minden héten ráírok valakire hogy van-e kedve dumálni egy kicsit, de nem sok sikerrel.
2020. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!