Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek az emberek miért...

Szerintetek az emberek miért kapják fel a vizet amikor arra célozgatsz, hogy helyesebben is cselekedhettek volna adott helyzetekben?

Figyelt kérdés

Mármint miért veszi mindenki sértésnek, ha rámutatsz valamely cselekedetük miért volt morálisan helytelen?


Ha van kioktatás ami indokolt, az a morális kioktatás...hiszen jóra vezet.De az emberek miért szeretnek elzárkózni a jótól, miért utasítják azt el és sértődnek meg amikor felhívják a figyelmüket?


2020. máj. 31. 21:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%

Milyen embereket oktatsz ki?

A hozzád nagyon közelállókat, vagy random embereknek(kolléga, szomszéd, ilyen-olyan ismerős, stb.) kened a képükbe a te büdös nagy morális igazságodat?

Mert nagyon nem mindegy!

2020. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%
Kéretlenül bírálsz fűt-fát? Hát ez klassz! Én is elküldenélek a fenébe. És még rossz néven sem vehetnéd, mert te nyilván hibátlan vagy!:)
2020. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%

Mert okoskodni és kéretlen tanácsokat osztogatni mindenki tud..

Én például, nem szeretem, ha belepofáznak a dolgaimba. A szeretteimtől a véleményeket és kritikákat elfogadom (de kéretlenül ők sem szólnak bele semmibe), de a kioktatásra nem tartok igényt semmikor.


Te miért nem bírod ki, hogy ne szólj bele dolgokba, amikhez semmi közöd?

2020. máj. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

2


De nem úgy kell felfogni, hogy bírálok. Csak simán kommunikáció. Elmondom, hogy szerintem, hogy lett volna a helyesebb és általában semmi viszontválaszt, ellenérvet nem kapok (amivel beismerik, hogy igazam van) csak néhány szitokszót, vagy legalábbis elfordulást és utálatot onnan már.

2020. máj. 31. 22:06
 5/32 A kérdező kommentje:

3


Azért mert küldetésemnek érzem azt, hogy tanítsak és jobbá tegyem a világot, embereket. Jó szándék vezényel. Ne szóljak bele valakinek a dolgába ha látom , hogy rosszat tesz és esetleg árt másnak azzal? Az lenne a lehető leggyávább opció?

2020. máj. 31. 22:07
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

#4

De még mindig nem regéltél arról, hogy mindezt KIKKEL teszed?

2020. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Tehát valsmi küldetéstudatos okoskodó vagy... Dunning-Kruger befigyel? 😂😂😂
2020. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Abban az adott helyzetben mindenki a neki legmegfelelőbben cselekszik, utólag, így kívülállóként könnyű bíráskodni, feltéve, ha nem negatív szándékkal teszi az ember.
2020. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer téged valaki pofán fog vágni, de ne lepődj meg, mert teljesen jogos lesz.


Mi vagy te, valami szent vagy mi a tök? Az értékrendetet ne akard ráerőltetni senkire, mert nem te döntöd el, hogy adott helyzetben mi helyes vagy helytelen. Inkább foglalkozz a saját életeddel, ne pedig másokéba üsd bele az orrod.

2020. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

9


De én tudom mi a helyes. Más nem mindig tudja. Például az agresszió amit felhoztál nem helyes. Sosem agresszióval kell megoldani a helyzeteket. Látod, máris tanultál valamit tőlem, így nem is annyira megalapozatlan amit teszek.

2020. máj. 31. 22:19
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!