Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mikor kellett...

Szerintetek mikor kellett volna elmondanom, hogy meghalt unokabátyám? Egyből vagy akkor amikor tudok róla beszélni?

Figyelt kérdés

A napokban halt meg unokabátyám és nem kötöttem mások orrára (lásd facebookon nem lett fekete profilom, se nem osztottam meg a halál hírét). Az utóbbi időben kezdek elhidegülni két régebbi barátomtól, nekik sem mondtam meg mi történt. Lenémítottam a beszélgetéseinket is, mert türelmem sincs hozzájuk, ha meg is nyitom a beszélgetést csak azért teszem, hogy a messenger ne jelezze fehérrel. Tegnap megbeszélték ketten, hogy beszélni fogunk este (amit persze én nem olvastam), amihez én nem csatlakoztam, mert a rokonokkal kellett beszélnünk. Barátaim írták mégis hol vagyok, nem igaz, hogy nen tudok csatlakozni, írtam nekik, hogy rokonokkal kellett beszélnem, erre azt írták, hogy hirtelen milyen nagy rokonszerető lettem, mi az, hogy nem tudtam menni. Erre leírtam nekik az esetet, hogy mi történt és annyi volt csak a válasz, hogy "írhattál volna, hogy nem jössz...". Ebben igazuk van, hogy írhattam volna, hogy nem megyek (bár nem is tudtam róla, igaz nekik azt jelezte a messenger, hogy igen), de igen rosszul esett, hogy egy sajnálomot se írtak, még most reggel se.

Az egyikőjüknek pár éve a papája halt meg, ő se írt nekünk napokig, majd csak egyszer írta, hogy meghalt a papája. Természetesen sajnáltam, segítettem a haveromnak amiben tudtam. Nekem is kb ennyi kedvem volt másoknak írogatni, mint anni neki, csak nekem muszáj használni a telefonomat, nem lehetek meg nélküle sokáig, mert rengeteg mindenről lemaradok.



2020. jún. 6. 09:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Plusz nem értem honnan vették, hogy nem szeretném a rokonaimat. Unokahúgomról csak nem ódákat zengek, ehhez a rokonvonalhoz meg különösen közel álltam.
2020. jún. 6. 09:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt a lényeg, nem azon van, hogy elmondtad-e hanem azon, ha nem tudsz csatlakozni és az okáról nem akarsz beszélni, akkor is írj valamit, ne haragudj de volt egy kis családi vita, családi probléma, nem fogok raerni mert randim van bármit.
2020. jún. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A programot gondolom nem kell elmagyarázni, megnyitottad, megnézted vagyis feléjük jelezted, hogy láttad csak éppen nem érdekel mit irnak. Egyszerűen nem kell a beszélgetést megnézni,ha nem akarod, hogy azt jelezze feléjük, hogy láttad.
2020. jún. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt en sem ertem amugy az emberekben ha vki siman csak ugy el akar tünni a vilagbol, ahhoz miert kell szolnia meg magyarazkodni beszamolni, johogynem igazolast kellene leadni mint a suliban hogy most hianyzok egy darabig nem leszek.

Vannak olyan àllapotok amikor csupan ez is hatalmas teher hogy neki àlljon az ember blamàzni.

Pl engem egy korhazban is abszolut pont nem az erdekelne hogy szoljak hogy nem leszek amikor epp leallna a szivem. Ertsd àtvitten.

2020. jún. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4.vagyok.

En akkor közölném mikor lelkileg màr erös vagyok befogadni a külsö ingereket, hogy màs azon problemazik pl mikor nyit a bolt es szoval vissza tudok tèrni a hetköznapokba.

2020. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értem én ezt a közös beszélgetést. Nem lenne jobb telefonon beszélgetni, de külön-külön? Ha viszont már nem akarsz kapcsolatot velük, akkor mondd nekik, hogy egy időre vissza fogsz vonulni, mert X halála miatt jobban esne neked egy kis magány, majd jelentkezel. És ne törődj azzal, hogy fehéren látszik a képed. Viszont remélem, van olyan barátnőd is, akivel rendszeresen tartod a kapcsolatot, és nem csak messengeren, hanem mobiltelefonon is, esetleg személyesen is.
2020. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!