Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek az univerzális...

Szerintetek az univerzális igazság, hogy két férfi barátsága erősebb és őszintébb, mint két nőé?

Figyelt kérdés

Állandóan ezt hallom, és kicsit szarul érzem magam mindig, mert van egy 8 éves barátságom egy lánnyal, akivel tényleg rengeteg mindenen keresztülmentünk már, és megbízunk egymásban feltétel nélkül, nyíltan tisztázzuk az esetleges nézeteltéréseinket (ilyenből egyre kevesebb van). Fiúkon meg éppen úgy tapasztaltam, hogy kibeszélik a haverjukat, akivel szemtől szemben jópofizni szoktak, mint lányokon, egyszerűen csak el akarják kerülni a konfrontációt a legtöbben.

Különösen tetszik, hogy emellett a csapból folyik az is, hogy férfi és nő között nem lehet hátsó szándék nélküli barátság, valaki valakire úgyis rá fog nyomulni előbb-utóbb. Akkor egy nő tulajdonképpen kivel ápolhat barátságot? Az anyjával?


2020. jún. 14. 22:16
1 2
 1/14 anonim válasza:

Lehet hátsó szándék nélkül férfi-nő között barátság, nekem is van. Plusz vannak barátaim évtizedek óta, úgy, hogy együtt nőttünk fel szinte, persze voltak konfliktusaink, de mindig megtudtuk beszélni, mindenképp segítettünk a másikon, most Ők épp rajtam segítenek rengeteget, de volt már ez fordítva is. A lényeg, mindig egymás mellett vagyunk.

Számomra egy barátságban lényeges az őszinteség.

2020. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Borzasztó ritka az igazán őszinte nő-nő közötti igazbarátság. Egyetlenegy példát láttam erre 22 évem alatt, hogy 2 nő őszinte barátságban van egymással, ők mondjuk jól ki is egészítik egymást. Az egyik kinézetben, a másik agyilag van felvértezve.

Nem kezdenek el versenyezni és féltékenykedni egymással, mert elfogadta mindkettő, hogy az egyiknek minden ujjára jut 10 pasi, ha szeretné. A másik meg sokkal komolyabb szakon tanul és sokkal többet is fog elérni az életben. Szóval win-win szituáció.


Férfi-nő között nagyon ritkán van igazi, mély, hátsó szándék nélküli “barátság”. 🤷🏻‍♂️


Hogy a kérdésre válaszoljak: igen. Férfi-férfi őszinte igazbarátság sokkal, de sokkal gyakoribb. Ennek nagyon egyszerű oka van: a férfiak nem kezdenek el MINDEN téren versenyezni a másikkal. Feleslegesen nem fájlalják a fejüket. Elfogadják, hogy valaki ebben jobb, ő pedig másban. Nagy általánosságban egyszerűbben működnek és egyenesebbek, mint sok nő. Nem komplikálják túl a dolgokat.


Az a férfi, aki kibeszéli a másik férfit, az valójában nem a haverja. Ilyen egyszerű. “Az a másik férfi” is kibeszéli a másik férfit. Remélem érthető.🙃

2020. jún. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Én már elengedtem ezeket az idióta "a nőknek ilyen a barátság a férfiaknak meg olyan, férfi és nő között nincs barátság" cuccokat. Láttam elég példát arra, hogy nők őszinte barátságban vannak és arra, hogy férfiak benne maradnak borzasztó, elnyomó barátságokba merthogy ők "nagy haverok".

Le görcsölj ezen, legyél jó barát, erre kell csak fókuszálnod. Ha meg a barátod egy köcsög akkor dobd ki, van még pár milliárd ember, akivel barátkozhatsz.

2020. jún. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem azonos neműek között gyakrabban megjelenik a rivalizáció és van, aki nem tud az ilyen kapcsolatokban bízni. Nekem sok lány barátom volt, szinte mindegyik elárult vagy nem viselkedett baráthoz méltóan és sosem kért érte bocsánatot. Előbb szakadt meg a barátság és küldött el a pokolba, minthogy egyáltalán megbeszéljünk valamit. Visszahallottam magamról dolgokat, ment a szarkavarás, a pofavágás, egyik napról a másikra lett egy "legjobb barátnő", aki egyre többet tudott, mint én és én ki lettem zárva a beszélgetésből szinte. Vagy nem lettem sehova hívva, semmivel keresve.


Férfiakkal ilyesmi nem volt. Nekem is egyébként a legjobb barátom férfi, gyerekkorom óta ismerem. Nyilván nem az aggasztó fajta, azt a közelembe sem engedném. Akik a barátaim, azok a vegytiszta barátaim, sosem értem hozzájuk vagy néztem rájuk "úgy". És ez a viselkedésünkön is látszik, főleg, ha kapcsolatban vagyok, mert akkor automatikusan a párom a legjobb barátom és kicsit kevésbé vagyok mindig jelen a barátaim számára, szerintem nem lenne korrekt...


Vannak lány barátaim, de sokkal távolabbinak érzem őket, mint a fiúkat. Nem velük beszélem meg a problémáimat. Egyszerűen nem tudok bízni bennük, nem értem a poénjaikat, kényelmetlen velük beszélni, gondolom nagyrészt a korábbi tapasztalataim miatt. Tisztes távot tartok, az a hajó elúszott, hogy ebből engedjek.


És szokás mondani, nők között nincs barátság, inkább szövetség.

2020. jún. 15. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A rivalizálásnak önmagában nem kellene aláásnia a kapcsolatot szerintem, megnyilvánulhat az abban is, hogy a másik ember teljesítménye, sikerei cselekvésre, fejlődésre ösztönöznek engem, és vice versa, aztán elkezdjük egymást felfelé húzni anélkül, hogy közben bármelyikünk megutálná vagy kibeszélné a másikat. Mellesleg állítólag a nők vannak úgy programozva evolúciósan, hogy a kegyeikért versengő "hímek" közül a lehető legjobb génállományú kiválasztására törekedjenek, tehát a férfiaknak áll érdekükben felülkerekedni egymáson, ha nőhöz (lehetőleg minél többhöz) akarnak jutni. Ezért sem értem teljesen, hogy miért az a sztereotípia alakult ki, hogy ők egymással zökkenőmentesen együtt tudnak működni kb. minden körülmények között.

Ha belegondolok, engem eddigi életem folyamán több férfi tekintett vetélytársának, mint nő, legalábbis utóbbira nem jut eszembe példa, az előbbire több is. Nem tudom, ennek mi a pontos oka, de valószínű, hogy a véleményem alakulására hatást gyakorolt. Mindig olyan ember voltam, aki nem volt képes huzamos ideig magában tartani, ha problémája adódott valakivel, ezért ilyen módon nem is tudtak volna elmérgesedni a barátságaim. Lehet, hogy a közvetlen környezetem tőlem vette át ugyanezt az attitűdöt, ezért sikerült megbeszélnem velük mindent, ami aktuálisan piszkálta valamelyikünk csőrét. Vagy szimplán csak megtaláltam a hozzám hasonlóakat. Mindenesetre tényleg el szoktam csodálkozni, mikor női áskálódásról hallok beszélni másokat, valahogy mintha ez a jelenség általános iskola alsó tagozata óta kikopott volna az életemből.

2020. jún. 15. 03:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, mindenre van példa, ahogy a hármas írta. Az arány viszont nagyon arcon tud csapni.
2020. jún. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Na...jó... én leejtettem a tányért, miközben olvastam. :D Az evolúció nevű szónál hagytam abba! Ennyire túlgondolni egy egyszerű dolgot, ilyen kliséket nyomatni, általánosítani az embereket nem lehet!


Mi az, hogy a legjobb génállományú férfit próbálják kiválasztani a nők? Milyen lehet a legjobb génállományú férfi? Nemesi család sarja, 2 méter magas, 110 kiló, kőgazdag orvos? Ilyen van? Vagy micsoda, kicsoda? Az állatvilághoz akarod hasonlítani az embereket? Állatoknak van intelligenciájuk, tudnak beszélni, összetetten gondolkodni? Az állatvilágban aki a legjobban tud verekedni az az alfahím, ezért következtetnek arra a nőstények, hogy a legjobb génállományú. Megtudja védeni őket. Ilyen egyszerű, nem gondolják túl. Az állatoknál az alfahím nem tanul, nincs munkája, nem kell eltartania, ha terhes (vemhes) a felesége. Annyi, hogy az adott pillanatban ők tudják legjobban megvédeni a nőstényeket, ezért érzik biztonságban magukat a nőneműek az alfahím mellett.


“ a férfiaknak áll érdekükben felülkerekedni egymáson, ha nőhöz (lehetőleg minél többhöz) akarnak jutni.”


Pfff.. teljes K.O. Agyrém. Ezt úgy írtad le, mintha az embernél nincs kompromisszumkészség, 10 férfira jut 1 nő, mint az állatoknál. Szóval szerinted a férfiak többsége egy himkva, akik minél több nőt akarnak maguknak. Hát őszintén szólva nem tudom milyen redneck, proli, csöves körben mozogsz, de nincs annál viccesebb, amikor az embereket akarnak állatokhoz hasonlítani. Az egész világban csak azt látom, hogy a férfiak verekednek a nőkért. Környezetedben egy férfi kezében összpontosul az összes nő 1-99 korig. A nőnek jó nagy kuss a neve, mint az állatoknál. Háhogyne!

2020. jún. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos intelligenciaszint után nem a másik neme határozza meg, milyen a barátság.
2020. jún. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

“Mellesleg állítólag a nők vannak úgy programozva evolúciósan, hogy a kegyeikért versengő "hímek" közül a lehető legjobb génállományú kiválasztására törekedjenek, tehát a férfiaknak áll érdekükben felülkerekedni egymáson“


Miért, neked a párválasztás micsoda? Ingyenes DNS-vizsgálat vagy mi?

Állatoknál a legjobb génállomány azt jelenti, hogy melyik hím tud legjobban verekedni.

Emberek (már amelyik...) kapott a Jóistentól intelligenciát. Tud kompromisszumot kötni. Hány olyan szép, intelligens, tanult nőt láttam már életemben, akiknek párjuk egy utolsó kis senki volt, mégis kitartottak mellette?!? Hány olyan jóképű, intelligens, tekintélyes, köztiszteletben álló, tanult családból származó férfit láttam, akiknek egy csúnya, ócska, proli tanulatlan volt a felesége?!? Mégis kitartottak mellette. Szóval nem kéne az embereket állatokhoz hasonlítani. Mert az állatok gondolkodásmódja egyszerűbb, mint egy faék, vagy mint egy százas szög. Mert nekik 7/24-ben a baszáson jár az eszük, problémáikat csak erőszakkal tudják megoldani.

2020. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem. A barátnőimmel a gimi első napjától jóban vagyok. Most 43 évesek vagyunk. Egy híján harminc éve. Nagyon sok mindenen átestünk már. Igen, akadt néha rivalizálás, vita, de mindig leküzdöttük mert a barátságunk fontosabb volt. Hamarabb fordulok hozzájuk bármivel, mint a testvéremhez, de ők is így vannak ezzel. Jelenleg három különböző városban, sőt két különböző országban lakunk. De szinte napi kapcsolatban, töretlenül.

Én férfi barátságban nem láttam még ilyet. Biztosan van, de nem annyira gyakori, mit állítják. Ennyit erről.

2020. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!