Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A budapestiek a legkevésbé...

A budapestiek a legkevésbé nemzeti érzelműek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Úgy értem ott a legtöbb liberális?
2020. jún. 21. 22:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Hu, kar lenne belefogni. Ugyse erted.
2020. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Mi köze a liberalizmusnak a nemzeti érzelemhez? Liberális meggyőződésű vidéki vagyok, és büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok, szeretem a hazámat.
2020. jún. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
93%

Sot! Mi budapestiek ejfel utan nem ehetunk, csak szuz lanyok verebol ihatunk, mert ha emberi etelt ennenk reggelig, kijonne a valodi enuk. Gyikemberek vagyunk, akik ejjel nappal csak a villamos kabeleit ragcsaljuk.

Akkor is, ha videkrol koltoztel fel. Sot...aki Bpn tolt 2 napnal tobb idot, annak is elekzdenek kinoni a gyikember vegtagjai.

Szoval, csak ovatosan!

2020. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
#2 vagyok. #3, jót röhögtem. :DDD
2020. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2


A liberálisokra kevésbé jellemzőek a nemzeti érzelmek. Persze nem általános érvényű ez, de jellemzően így van.

2020. jún. 21. 23:01
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

#5


#2 vagyok. Szigorúan konstruktív módon kötök most bele abba, amit írtál, nem támadólag. Te is teljesen korrekt voltál, én is az maradok.


Tehát: történetileg azt gondolom, nincs igazad. Amikről most történetileg beszélünk, azok 19. századi politikai irányzatok.


Azt gondolom, hogy afelől nincs vita, hogy mindenféle értelmes irányzatnak a végső célja, hogy mindenki jól járjon.


Most ezt az egyes irányzatok többféleképpen közelíthetik meg. Megközelíthetik az individuum érdekeinek elsődleges szolgálatán keresztül vagy a közösség érdekeinek elsődleges szolgálatán keresztül is. De mondom: elsődleges szolgálatról van szó, nem kizárólagos szolgálatról. Tehát én liberálisként nem tagadom el a nemzet fontosságát, a közösség fontosságát, csak az én meggyőződésem szerint ahhoz, hogy a végén mindenki jól járjon, boldog egyének kellenek, mert ők építik, ők teszik naggyá a közösséget. Ezért aztán van egy határ, ami fölött én személy szerint nem áldoznék a közösség oltárán az egyén rovására. Ez a liberalizmus, nem az, amit a média harsog, hogy mi szörnyű "lipsik" orvul a nemzeti érzelmű honfitársainkra támadunk. Dehogy támadunk. xD



Még a globalizmus sem függ össze feltétlenül a nemzeti érzelem elsorvadásával, nemhogy a liberalizmus. :)

2020. jún. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező!


Legfeljebb olyat lehetne állítani, hogy a budapestiek között vannak arányaiban a legkevesebben a nemzeti érzelműek.

De máris adódik a kérdés: kik között? Mondjuk a megyeszékhelyekkel összevetve? Vagy minden várossal összevetve? Vagy minden 50.000 főnél népesebb várossal összevetve? Vagy minden településsel összevetve?

Ez utóbbi esetben lehet, hogy akad egy húszfős falu, ahol 20-ból 20-an tojnak a nemzeti érzésekre, és máris nem a budapestiek között vannak arányaiban a legkevesebben a nemzeti érzelműek.


Ne feledd továbbá, hogy az I., II. és XII. kerületek hagyományosan eléggé jobboldaliak (Bp. egészével összevetve). Ez máris egyhetede, 14%-a az ott élőknek. Milyen lehet ez az arány egy volt nehézipari városban vagy bányászvárosban (Komló, Dunaújváros, Ózd stb.)?


Az már egy külön kérdés, hogy a jobboldali pártra való szavazás mennyire egyenértékű azzal, hogy valaki nemzeti beállítottságú? Szerintem a Fideszre rengeteg ateista és a nemzeti érzést kevésre becsülő ember szavaz. Egyszerűen azért, mert a gazdaságpolitikájukat eredményesnek látja.

2020. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Budapesten éltem, amíg az egyetem miatt ki nem költöztem külföldre. Nem szeretem magam besorolni magam nézetek alá, de inkább vagyok konzervatív, mintsem liberális. Ennek ellenére sose dúltak bennem nemzeti érzelmek vagy hazafiasság, ezért is volt könnyű a költözés.
2020. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
"A budapestiek". :D Én Budapesten születtem, aztán a gyerekkorom felét külföldön töltöttem, kamaszként már ismét budapesti voltam, felnőttként meg elköltöztem Bp.-ről, de még ott dolgozom. Amúgy nagyjából liberális vagyok, de vajon budapesti-e? XD Egyébként szeretek a Kárpát-medencében élni, meg a magyar nyelvet nagyon a magaménak érzem, viszont ennyiben ki is merülnek a nemzeti érzelmeim. De ez nem azért van, mert liberális vagyok, hanem mert a gyerekkorom meghatározó éveit Magyarországtól többezer kilométerre töltöttem.
2020. jún. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
A pestinél magyarabb a vidéki. A vidékinél magyarabb a határontúli. A határontúlinál magyarabb a székely. A székelynél magyarabb a csíki. A csíkinél magyarabb a...
2020. jún. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!