Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy szoktad leépíteni a...

Hogy szoktad leépíteni a kontaktot a másik féllel?

Figyelt kérdés

(Nagyon örülnék, ha akadna olyan köztetek ,aki szívesen adna tanácsot számomra és írna nekem, akinek elmondhatnám a szituációt konkrétan.)


Egy barátod valamilyen cselekedet miatt nem szimpi továbbra, mert nem tudsz egyszerűen evvel azonosulni, hogy szakítanád meg a kontaktot?

Eltűnsz, közlöd, stb


2020. júl. 7. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Nyilván ha van az embernek gerince, akkor közli a másikkal ha valami nem szimpi neki, nem pedig sunyi módon lelép. Esetleg ha ismert a probléma, akár még megoldás is található rá.
2020. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, milyen régóta barát, mi miatt nem szimpi stb.

Ha egy korábban szimpatikus, de alapvetően csak felületesen ismert emberről, ahogy jobban megismerem, kiderül, hogy vannak vállalhatatlan dolgai, akkor csak nem keresem tovább a társaságát, és kész. Ha a több évtizedes, legeslegjobb barátnőm tenne olyat, ami miatt nem akarom többé látni, megmondanám neki (bár ez utóbbit nehéz elképzelni).

2020. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
70%
Szia! Nekem privátban leírhatod a történetet, hátha tudok tanácsot adni.
2020. júl. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Én ah egyik legj9bb baratommal összevesztem Ö tiltott le Próbald meb elérni hogy Ö tiltson le aztan hali
2020. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Engem úgy épített le az akit a legjobb barátomnak hittem, szinte testvérek voltunk, hogy bepasizott és nem keresett soha többé. NE így csináld, mert ez nagyon kegyetlen.
2020. júl. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem.

Folytatás: őszintén próbáld meg megbeszélni vele a problémát, hátha nem is kellene leépíteni a barátságot. Az nagy kincs manapság, érdemes érte megdolgozni.

2020. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A barát valamelyest túlzás is, inkabb kezdődő haverság, ami már egy ideje bontakozik.


Ráírni nem fogok senkire sem, megvan az oka, ezért jeleztem azt, hogy annak örülnék, ha valaki írna evvel kapcsolatosan nekem.

2020. júl. 7. 13:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Kezdődő haverságnál én nem mondanék semmit. Nem kell mindenkit szimpatikusnak találnod, és EGYÁLTALÁN nem kötelező ezt megindokolnod. Nekem is van épp elég ember, aki nem szimpi, és nem hiszem, hogy ezzel kapcsolatban magyarázattal kéne szolgálnom bárki felé.

Egyszerűen ne keresd, ha ő jelentkezik "ne érj rá", és két-három alkalom után le fog neki is esni.

Tudom, most azzal fognak jönni, hogy ez "gerinctelenség", pedig nem, hanem felületes ismeretség esetén ez a dolog legkíméletesebb elintézési módja. Az ilyenen csak az akad fenn, akinek annyira semmi emberi kapcsolata nincs, hogy görcsösen belekapaszkodik az első emberbe, aki véletlenül hozzá szólt. Normális önértékelésű, megfelelő társas kapcsolatokkal rendelkező ember ezt ebben a formában a helyén tudja kezelni, és nem törik össze tőle a lelke.

2020. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Eltűnni nem szoktam egyébként, most sem tettem ezt, megmondtam kereken az okát és vállaltam önmagamat, most ez nem volt egyszerű, mert valóban rossz volt meglátni azt, hogy valami mennyire képes felborítani egy kiépülő kontaktot.


Minden választ köszönök. :)

2020. júl. 7. 18:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!