Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes "megmenteni" ezt a...

Érdemes "megmenteni" ezt a barátságot, vagy el kell engedni?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban volt egy elég jó barátnőm, távol laktunk egymástól, de gyakran ismerősökkel összeültünk helyekre, elmentünk bulikba, az elején még ők hívtak meg ezekbe, vagy együtt terveztük el őket. Nem hasonlítottunk egymásra se külsőleg, se belsőleg, inkább az értékrendünk passzolt, az érettségünk egymáshoz képest. Nagyon jó barátnőm lett, sokat számíthattam rá, örültem, hogy a barátnőmnek tudhattam,sőt szinte az egyetlennek. Azóta kikerültünk a nagy világba, és még egy fél, 1 évig tartottuk a kapcsolatot, kölcsönösen akartunk találkozni egymással, kerestük egymás társaságát. Aztán valamiért, ez megváltozott, észrevettem, hogy egyre kevesebbett keres, mindig csak én írok, kérdezek tőle, hívom el találkára, lassan már kínosan érezve magam, mert hozzá képest rámenősnek tűnök, őt meg mintha abszolút nem érdekelné, hogy alakulnak a dolgok. Most már tényleg ott tartok, hogy havonta 1x beszélünk, csak azért mert én írtam, de elhal hamar a beszélgetés, mert ő semmi kérdéssel nem élteti.

Eléggé makacs ember vagyok, sokszor úgy gondolkodtam "ha nem keres, akkor úgy kell neki, elmehetsz az életemből". De nem akartam, hogy az egóm miatt szakítsak el magam mellől embereket, egy darabig még el is határoztam, hogy felveszem akkor én a nyomulós szerepet. De úgy érzem esélytelen, nem változik semmi, a kedvességem, érdeklődésem ellenére, egy elhidegült embert kapok cserébe.

Mit tegyek? 6 éves ismerettségről van szó, nem akarom elveszíteni, de lassan úgy érzem, hogy már tényleg konkrétan zavarja az illetőt, hogy próbálok vele beszélni. Pedig nem veszekedtünk, nem történt semmi a háttérben, egyszerűen az utóbbi pár hónapban történt nála ez az átalakulás.

Esetleg lehet arról szó, hogy "toxikus" emberré vált? csak addig kellettem neki, amíg nem volt más?

Azért vagyok tanácstalan, mert nem tudom ilyenkor mi a legjobb döntés, próbálkozni még, vagy hagyni, kisétálni az életemből. Külső olvasóként mi a véleményetek? Én tényleg számomra a legjobb döntést szeretném meghozni, és ha kell, nem hagyom, hogy az egóm az utamba álljon, de nem tudom ez lenne a jó döntés, vagy az, hogy "természetes" úton szelektálódnak bizonyos emberek az életemből?



2020. júl. 23. 23:56
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Nem toxikus ember, egyszerűen elsodort benneteket az élet. Nem találkoztok, töltötök együtt időt, elfogynak a közös témák. Alakulnak új ismerettségek, barátságok, párkapcsolat, biztos örülne, ha találkoznátok, de már nem igényli a szoros kapcsolattartást.

Ilyen az élet, az iskola, munkahely, párkapcsolat váltásokkal, költözéssel házassággal, gyermekvállalással stb. új és újabb emberek kerülnek az ember életébe, és akikkel nem találkozik az kikopik mellőle.

2020. júl. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pont itt van a bökkenő - én próbálkozom a kapcsolattartással, ami nem szoros, hisz én sem naponta írok, de egyszerűen éreztetve vagyok, hogy minden rajtam múlik, egyirányúvá vállt az egész
2020. júl. 24. 13:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!