Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A baráti szívesség, az ekkor...

A baráti szívesség, az ekkor is szívesség?

Figyelt kérdés
Ha anno az illető tisztességesen dolgozott, de ma már csaló, szélhámos, és még sorolhatnám? Ha segített neked anno, de ma már hánysz amikor arra gondolsz, hogy milyenné vált mára?

2020. aug. 3. 01:40
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
És mi lenne az a szívesség? Nem értem a kérdés és az alatta lévő rész összefüggését.
2020. aug. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az összefüggés annyi, hogy egyáltalán nem szeretnék ezzel az emberrel közösséget foglalni, amiatt, mert mára egy kerülendő emberré vált, de tudod, emlékszem hogy segített nekem anno, és nemrégiben engem is megpróbált lehuzni/at verni.
2020. aug. 3. 02:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szívességet nem azért adod, hogy visszakapj; hanem ha jótett, jócselekedet; akkor te is örülsz neki, hogy a másikon segíthettél. Tehát ő úgy szerintem számonkérve nem követelhet. Remélem, ez nem áll fenn. A másik dolog, valaki nem a szívességhez; hanem a szeretethez szokta mondani, hogy "adakozó jókedv", tehát neki már az az öröm, amit érzett, az már elvileg tökre földobja őt hangulatilag. Van amúgy ez a "jótett helyébe jót várj", de azt nem pont úgy kell értelmezni szerintem, hogyha pl azt kérné, hogy nemtom verjél meg valakit mondjuk neki szívességből, mert ő is tett neked szívességet; tehát ilyenbe nem szabad belemenni. Megmondhatod neki, hogy " bocsi, megváltoztál."(hogy ő). | Vagy akkor mondjuk "Bocsi, én változtam meg." Tehát ki lehet bújni alóla szerintem talán, ha nagyon akarod. Vagy ha félsz, hogy akkor azt meg megtorolja, akkor az már baj. De remélem, nem ilyen borús a helyzet.
2020. aug. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szívességet nem azért adod, hogy visszakapj; hanem ha jótett, jócselekedet; akkor te is örülsz neki, hogy a másikon segíthettél. Tehát ő úgy szerintem számonkérve nem követelhet


Ez így van: ha valaki szívességből vagy jóindulatból segit a másikon akkor azt később nem követelheti pláne ha annak idején még közölve is lett az illettővel, hogy nem tudod jelenleg a szívességet viszonozni

Nekem volt ebből problémám, hogy olyan "szívességek" lettek felhánytorgatva évekkel később amik állittólag baráti jóindulatból lettek adva, pedig szó szerint tisztában volt vele mindenki, hogy én nem tudom azt visszaadni, később mégis engem büntettek ezekkel a "szívességi" meg "baráti" dolgokkal

2020. aug. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nalam is volt. Hogy kérès nelkül csupa joindulatbol segitett valaki. En meghatodtam ettöl ezert fogadtam el. En naiv.

Kesöbbb meg ràmjàrt kéregetni es egyre eröszakosabban, söt pletykàkat terjesztve rolam amiert nem adtam. Össze kellett szednem par dolgot, hogy leszalljon rolam végre es ugy erezze viszonoztam.

2020. aug. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az élet változik, így az ember is, tehát ekkor már nem annyira.
2020. aug. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívességet önszántából tesz az ember,szabad akaratából és nem vár érte semmit nem is jár mert szívességet önként teszünk az nem olyan mint a kölcsön. Nem kötelez semmire.
2020. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!