Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyedül vagyok azzal, hogy ki...

Egyedül vagyok azzal, hogy ki nem állhatom az önkritikára képtelen embereket?

Figyelt kérdés

Jó barátom is megváltozott így 30 éves korára. Mára kiselőadást tud tartani arról, mikhez ért, meg mi hogy működik, holott sok dologba, amiről beszél, soha még csak bele sem kóstolt. Én viszont igen, és mégis ő ad elő nekem...


Mostmár annyira leszívja az energiámat ez, hogy nem is akarom látni, mert annyira fárasztó. Képes ellentmondani a tapasztalaton alapuló tényeknek is...


Ha meg meg mered kritizálni, vérig van sértve, én viszont lazán kimondom, hogy miben nem vagyok jó, stb.


Mit kezdjek egy ilyen baráttal?



2020. aug. 19. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tudálékos emberek a legidegesítőbbek számomra. Én kerülöm amilyen messzire csak lehet.
2020. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kuka.
2020. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Én is rühellem őket. És még engem szólnak meg, amiért például belekötök egy munkájukba, mert "örüljek, hogy legalább van valami, hála nekik". Ja, csak ez nem így működik. Összebsznak dolgokat és várják a tapsot, mert többet csináltak, mint a semmi, holott ha már nekiálltak annak a valaminek, lehettek volna igényesek is.

A másik kedvencem, mikor valaki nem fogja fel, hogy a szerelem és a vonzalom nem kedvesség kérdése és agyba-főbe nyomul jól szituált embereknél, miközben rohadt büdös és tiszta zsír a haja meg ilyenek...


És ha bárki őszinte és beszól, hogy nézz már magadra, legyél már igényesebb baszod, akkor ő van megsértődve az udvartartással együtt, aki elismeri neki az olyan hatalmas teljesítményeket, mint azt, hogy a sok retek mellett legalább használ dezodort vagy ha összebszkod egy munkát, legalább nem kér érte pénzt. Hűha

2020. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Legrosszabb, hogy már már idegbeteg szinten menekül az olyan szituk elől, ahol őt megkritizálhatják, és előre látom, hogy na most nem szabad megmondanom neki a magamét, mert akkor vérig lesz sértve. Magamban röhögök már komolyan.
2020. aug. 19. 13:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ismerős a dolog, pont ugyanezt éltem át én is. Gimiben volt egy ilyen fiú osztálytársam, egyszerűen képtelenség volt mellette normálisan beszélgetni, mert ő egyszerűen mindent jobban tudott, mint például én, aki amúgy átélte az adott sztorit.. Ha valamiről volt akár egy pici kis plusz infója, rögtön úgy adta elő, mintha ő mindent tudna azzal kapcsolatban. És minden egyes beszélgetésnek ugyanaz volt a sémája, sőt minden témának: mikor végre szóhoz jutottam pár mondat után szinte kierőszakolta, hogy újra ő beszélhessen és arra már nem is bagózott, hogy amúgy totál másról beszéltem előtte.

Körülbelül kétszer tettem ezt neki szóvá, mindegyik alkalommal kedvesen, először elgondolkodott rajta, a második alkalomnál már bevágta a durcit.

Úgyhogy tapasztalat: az ilyen embereket kerülni kell, hosszútávon tényleg le tudják szívni az energiádat.

2020. aug. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy egyszer fogod a bátorságodat, és erélyesen elmondod neki, mit gondolsz erről, miért nem helyes, vagy egyből kuka.
2020. aug. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!