Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek tényleg bunkó...

Szerintetek tényleg bunkó voltam a barátommal?

Figyelt kérdés

Beszéltünk viberen, hogy várom őket sok szeretettel. Üzent vissza, hogy meg kell beszélnie a feleségével, de szólni fog vissza nekem.

Én készültem, sütöttem főztem. Vártam a megbeszélt időpontot, se kép se hang. Gondoltam késnek, nem így történt. Úgy gondoltam, nem telefonálok, mert nem az én kötelességem kérdezősködni, hogy jönnek-e vagy sem.


Eltelt pár nap, más okból kifolyólag írt. Természetesen az akkori kérdésekre válaszoltam, azonban két szófordulat közt a szünetben visszaírtam, hogy szólhatott volna, hogy nem tudnak jönni, mert akkor nem álltam volna készenlétben.


Válasz: Gondolhattam volna, hogy dolgozik és azt is, hogy a feleségének egészségügyi problémái vannak; és nagyon nem szereti ezt a viselkedési stlíust amit leprodukálok és azt sem, hogy utólag piszkálódok. És miért nem telefonáltam, hogy jönnek-e? És a korábbiakban mindenért szólok, ezért miért nem jeleztem akkor?


Én visszaírtam neki, hogy két percben sem telt volna egy sms, hogy bocsi de nem tudunk menni, ne várjatok. És a vita részemről lezárva.


Bánt a dolog, mert lehet durván fogalmaztam, ugyanakkor nem érzem magam hibásnak.


2020. szept. 15. 08:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

üzent, hogy meg kell beszélnie = lehet, hogy megyünk, de nem biztos, szólok, ha megyünk


Az, hogy te készültél egy ilyen bizonytalanra, nem az ő hibája.

2020. szept. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Én is örültem volna, ha kapok visszajelzést.


Rá kellett volna írnod/csörgetned, hogy "Na helló, mizu, jöttök?"

2020. szept. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

meg kell beszélnie a feleségével, de szólni fog vissza nekem


szólt? nem.

2020. szept. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Te üzentél, hogy várod őket, ő meg egy szóval sem említette, hogy menni fognak. Azt mondta majd jelez, hogy mennek-e. Mivel nem jelzett, elég egyértelmű, hogy nem akartak menni. Viszont ha ennyire vártad, akkor tényleg miért nem kérdeztél rá? Nem tudom mi zajlik pontosan a barátod életében, de nekem úgy tűnik, hogy problémái vannak és sok dolga van. Neked, mint barátjának ezt tudnod kellene.
2020. szept. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Ő nem mondta, hogy mennek!
2020. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Csak úgy érzem semmibe lettem véve.

Velem is előfordult, hogy nem tudtam menni valahová vagy késtem. Ebben az esetben én is írtam, hogy bocsi de nem tudok menni vagy kések.

2020. szept. 15. 09:40
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
De, hová nem tud menni? Nem mondta hogy megy így nincs hová nem menni vagy onnan elkeésni.
2020. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem illett volna szólni a nemleges válaszról is! Barátoknál ez elvárható lenne.

De ha nagyon nem akaródzik neki odaböffenteni, hogy bocs nem megyünk, ne várj, akkor oda kellett volt telefonálnod, így napokkal később felemlegetni tényleg elég gyerekes...

Az én barátommal is csinálta ezt egy haver, többször is, megbeszélték hogy átmegy, barátom várta, volt, hogy engem mondott le miatta, és bszott átmenni. Mondjuk szerintem az ilyen nem barát...

2020. szept. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Mindketten hibásak vagytok.

Te nem kérdeztél rá, hogy jönnek e akkor, és így álltál neki készülődni

Ő pedig szólhatott volna, hogy ne reménykedj az adott napban mert dolgoznak.

Kommunikációóóó!

2020. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

'Velem is előfordult, hogy nem tudtam menni valahová vagy késtem. Ebben az esetben én is írtam, hogy bocsi de nem tudok menni vagy kések.'

Igen, ez így van, ha megbeszélünk egy találkozót. De ő nem mondta, hogy megy! Sőt, mondta, hogy előbb megbeszéli a feleségével. Mivel utána nem szólt, így totál egyértelmű, hogy nem mennek. De ez itt rajtad kívül mindenkinek egyértelmű volt :D

2020. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!