Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mikor kellene megszakítani a...

Mikor kellene megszakítani a kapcsolatot egy emberrel? Ti mikor kapisgáljátok, ha valaki nem való mellétek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 19:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az mindig intő jel, hogy ha az illetővel mindig vitázunk valamin, és itt nem feltétlen a komoly vitákra gondolok. (De azért veszekedésnek még nem minősíteném.) Szóval, ha van egy ilyen feszültség köztünk, akkor az egy jel, hogy ebből nem nagyon lesz tartós barátság...
2020. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az is intő jel, ha belekotnyeleskedik a magánéletembe, amikor alig ismerjük egymást?
2020. szept. 20. 19:17
 3/18 A kérdező kommentje:
Mármint próbál meggyőzni olyasmire, amit én nem akarok megtenni.
2020. szept. 20. 19:18
 4/18 A kérdező kommentje:
Viszont szerinte csak jót akar nekem.
2020. szept. 20. 19:20
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
No, akkor éppen itt az idő. Bár előfordul, amikor érdemes hallgatni rá. Pl. ha a lakásod egy merő dzsuva, és arra célozgat, hogy nem muszáj mocsokban lakni, vagy ha lopkodsz a boltokból, ő meg lebeszélne erről.
2020. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jelzed neki, hogy ne tegye, akkor igen. Nem mindegy, hogy mit és hogyan tesz, pl. "ha valaki veszélyes dolgot akar csinálni" akkor a másik fél megpróbálja lebeszélni, de ha kéretlenül magánéletbe beleszól és álságos jószándékba csomagolja a véleményét az is más.

Lehet az is, hogy maximálisan jószándékú és csak azt lehet gondolni hogy irányítani akar, nem tudom.

2020. szept. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Inkább nyomasztó, mintsem támogató. Dehogy csinálok veszélyes dolgokat. Most jutott eszembe, hogy írtam neki tegnapelőtt, hogy csak röviden akarok erről beszélni és ne legyen ez a fő téma újra.
2020. szept. 20. 19:28
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben sajnos nagyon rossz vagyok. Senkit sem rázok le, osztok ki, igaz, olyannal nem is ismerkedem, aki valamilyen szempontból ne lenne érdekes számomra. Mindenkitől van mit tanulni, és kell is, bízom abban, hogy nem a véletlen műve, ha ragaszkodnak hozzám.


Amikor pedig egy bármilyen kapcsolatom alakulgat, akkor pedig számolok azzal, hogy előbb-utóbb kilép majd a másik az életemből, de ha dolgunk van, újra egymásra találunk.


Ha zavar valaki jelenléte, ne keresd, udvariasságból sem. Ha rá akar venni valamire, mondd meg neki az igazat, ennél többet úgysem tehetsz. Nem tartozol neki semmivel, ez nagyon fontos, akkor sem, ha korábban segítségedre volt valamiben, mert azt önzetlenségből illik tenni, nem azért, mert valamit várunk cserébe.

2020. szept. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Mintha én írtam volna:


"...., hogy előbb-utóbb kilép majd a másik az életemből, de ha dolgunk van, újra egymásra találunk."


Köszi a tanácsokat. Jöhetnek még persze.

2020. szept. 20. 19:32
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ettől még nem kell megszakítani a kapcsolatot senkivel. Max egy ideig mással barátkozol többet, a másikkal meg csak ritkábban, haveri összejövetelekkor meg ilyesmi, de ez úgyis magától megtörténik, csak barátkozz minél többet az emberekkel.

De emiatt ne szakadjon meg a kapcsolat, meg ne haragudj rá.


És ne vitázz vele, csak ha valami nagy hülyeséget mond vagy csinál, akkor ne várj vele addig, amíg valami baj történik. Amúgy meg ne vitatkozz vele, meg ne is vedd készpénznek amit mond, csak érezd jól magad.

2020. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!