Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hagyjam békén, hátha visszatalál?

Hagyjam békén, hátha visszatalál?

Figyelt kérdés

Helló!


Szeretnék olyan véleményeket olvasni a témában, ami objektív.


Tehát egy felnőtt nő vagyok, és teljesen rendezett, átlagos életem van. Rengeteg ismerősöm/barátom van, elég extrovertált ember vagyok, viszont csak egyetlen egy amolyan "legjobb" barátnőm van. Amúgy még a családom és a férjem az, akit teljesen közel engedek magamhoz.

A probléma az, hogy a felhőtlen, és töretlen kapcsolatunk kezd mégis megromlani (a baratnőmmel) és nem tudom mit tehetnék ellene.

Mostanában mintha eltűnt volna, nem ír és nem keres, pedig mi mindennap/egésznap beszélgettünk. Ha azt kérdezem mi a baj, beszéljük meg akkor azt mondja nincs semmi baj.

Ha hívom teljesen normális, de van egy amolyan feszültség a levegőben... Akkor is ha találkozunk. Közel lakunk, összefutunk, és beszélünk de érzem ezt a feszültséget. Ő is hív néha, olyan egyszer egy héten lefutja a kötelező hogy vagy, mizujs köröket.

Mostanában valamiért állandóan azt emlegeti, hogy milyen jól állnak a pénzügyei.

Tudni kell, hogy nagyjából ugyanúgy élünk, egyikünk se gazdag, csak ők kicsivel azért többet keresnek.

Ezzel nincs is semmi baj, a barátságunk elején ami már naagyon nagyon régen volt még tényleg aggasztotta a körülöttem lévő barátaim, vagy a férjem, hogy nagy a pénzügyi szakadék köztünk.. Mi szegények voltunk, nem tudtunk velük elmenni étterembe, vagy nyaralni valahova.

De ez megváltozott idővel, nekünk is jó munkahelyünk lett és azóta voltunk közösen nyaralni is. Azért mondom most ezt, mivel annyira gyakran hozza fel a pénzügyi helyzetét, arra gyanakszom ez lehet a probléma.

Nem értem miért, nem tudom pontosan mennyit kereshet, csak nagyjából és nem tér el a fizetésünk olyan nagyon.


Olyan érthetetlen az egész, ha nem hívom egy hétig, megemlíti hogy várta hogy hívjam. Ha hívom akkor meg érzem rajta a feszültséget, és sokszor "lekoptat". A feszültködés és a lekoptatás közé pedig bebiggyeszt egy kis felhajtást, hogy mennyire jól keres.

Félreértés ne essék, örülök hogy jól él.

Egyáltalán nem vagyok irigy, hiányzik belőlem ez a tulajdonság. A mélyszegénységből felküzdöttük magunkat a közép, vagy élhető szintig, és én hálás vagyok ezért.

Nem tudom elképzelni azt, hogy emiatt hanyagolna, hiszen akkor se hanyagolt amikor 300 forintom nem volt egy zéró kólára. Sose hivattam meg magam vele, sose kértem kölcsön tőle, pedig állandóan hangoztatta hogy kérhetnék.

Sose éreztette azt, hogy ő hozzám képest gazdag. Miért most kezdené el, amikor normálizálódott a helyzet?


Talán hagynom kéne? Akkor ha hagyom, miért csesztet, hogy ne hagyjam, de közben meg igazán nem kíváncsi arra amit mondok?


Mit gondoltok erről?



2020. nov. 22. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Valószínűleg éli az életét, és lehet igen, hogy egy idő után nem fogsz beleférni ebbe, vagy te adod fel, nem keresed és elhidegültök. Ilyenek a felnőtt barátságok sokszor.

Én következő találkozáskor megpróbálnám vele tisztázni, ha nagyon hárít, akkor is jogod van tudni, hiszen mégiscsak a legjobb barátod. Ha nem akar már veled annyi időt tölteni, de jóban akar maradni, szerintem az se a legrosszabb, csak tudd, hogy nem zavarod-e.

Pl. én is régen egész nap beszélgettem a barátnőmmel neten, mert távol lakik, mostanra már van, hogy egy-két napig nem nyitjuk meg egymás üzeneteit, csak leírjuk mi volt, akkor is ha a másik nincs fent, és később olvassuk/válaszolunk, mikor ráérünk. Ugyanúgy megy tovább a beszélgetés. Levelezünk mondhatni :) De megértjük, mert mindkettőnknek meg van a saját élete már, közelebbi emberekkel.

2020. nov. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Amikor olyat mond, amitől feléled benned a gyanú, kérdezd meg, hogy mi lehet az oka annak, hogy úgy érzed (ahogy).

Én még azt is merem feltételezni, hogy túlreagálod az egészet. Gondolkodj el efölött.

2020. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Próbálok hozzá higgadtan állni, hideg fejjel és nem túlreagálni a dolgot. Nem hiszem hogy túltolnám, mert pl én hiába írok neki van hogy nem válaszol, aztán azzal magyarázza hogy fáradt és feszült. Ha azt mondom akkor menjünk el valahova, engedjük ki a fáradt gőzt, menjünk a természetbe, igyunk meg valamit... Akkor azt hogy nincs ideje rá, de közben meg a másik baratnőjével elmegy kirándulni. Ami nem gond, mert nekem is vannak más barátaim/ismerőseim, de érdekes mert eddig mindig velem akart mindent csinálni.,

A helyzet amúgy változatlan, nekem az se lenne gond ha kevesebbet beszélnénk, és találkoznánk. Nem vagyok a függője, nekem is folyik az életem. Csak akkor ezt a feszültséget az iranyomba nem értem. Állítólag most már túl sokat kerdezgetem ezt tőle, zavarja. Hagyom, majd lesz valahogy. :)

2020. nov. 24. 10:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Valóban hagyd őt, hadd élje a maga életét.

Amint leírtad a helyzetet, alighanem talált más barátnőt (barátot). Elemezd az esetleges okát, de sokat ne törd a fejed miatta. Menjen, ha akar.

Ffi.

2020. nov. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy ismerem őt mint a rossz pénzt. Lesarkítva úgy fogalmaznék, hogy én vagyok neki a biztos pont akire lehet számítani, és ha esetleg un egy kicsit vagy valami, akkor mással is elvan. De ismerem, és tudom hogy mennyire "utalja" az embereket, és ha egy új barát vagy valaki a közelében egy picit is hibázik bármiben, azonnal kilépteti az életéből. Viszont elmúltúnk 25+ évesek, én ebből kinőttem.


Már nem fejtegetem, igazad van utolsó válaszoló, megpróbálok egy egyszerű barátként tekinteni rá, akivel alkalom adtan jól érezzük magunkat, és nem a legjobb baratnőmként akire az életem is rábíznám. :)

2020. nov. 24. 10:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is tedd azt, amit most leírtál. Maradjatok jóbarátok, de ne legyetek együtt sülve-főve. Minden jót!
2020. nov. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan barátnőm, akivel imádtuk egymást, sülve-főve együtt lógtunk. Aztán lett egy kapcsolata, engem meg elkezdett nagyon lekötni a munkám és a hobbim, és hirtelen megszakadt a sülve-főve lógás. Nagyon hiányzik, szerintem én is neki, de letudtam annyival, hogy ilyen az élet. De persze bármikor visszaalakulhat a dolog együtt lógássá. Nem fogom vele éreztetni, hogy kicsit hanyagolt, ha így alakulna megint a dolog. Simán fogok vele megint spanolni. Ez a dolgok természetes rendje, ne reagáld túl te sem a történteket.
2021. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amúgy még mindig ugyanaz a helyzet.

Nyilván azóta már találkoztunk százszor, mióta a kérdést írtam. Úgy elvagyunk, a kisebb találkozásokkor elég feszültnek érzem a légkört, de ha túrázunk vagy hasonló, akkor már ez eltűnik.

Még mindig a pénzel "vagánykodik".

Az ő párja az egyik legjobb barátom amúgy, meg neki is az enyém, valahogy a páromtól nem távolodott el. Vele meg róla mindig kedvesen beszél, nyitott. Az ő párjával nekem se romlott meg a viszony, tehát látható hogy kifejezetten velem van valami baja.

Nekünk nincs új kapcsolatunk meg ilyesmi, mindketten több éve vagyunk már a parjainkal (8+) én és a párom már házasok is vagyunk. Nincs semmi új, munkahely ugyanaz, gyerek se születik sehol, tehát nem tudom igazán a változásra fogni ezt.

Mindegy, hiába fejtegetem. Létezek én így is, néha találkozunk, a lényeg hogy jól van, nincs baj. :)

2021. jan. 17. 13:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet nincs igazam, de én arra tippelek, hogy pénzügyileg rosszabbul áll most, azért bizonygatja, hogy mennyire jól áll, mert nem akarja, hogy megtudd és talán magát is meg akarja győzni.

Ezért hanyagolhat téged, mivel kellemetlennek érzi, hogy lehet most ár "fölülkerekedtél" rajta vagyonilag és talán irigy rád vagy emiatt kevesebbnek érzi magát melletted, vagy arra emlékezetes, hogy xy dolog miatt gázos a pénzügyi helyzetük.

Azok alapján,amit leírtál bennem ez a gyanú merült fel de ez csak egy tipp, tudom, hogy kis esély van rá h beletrafáljak. :)

Egyébként azóta mi a helyzet? Sikerült rendezni?

2021. márc. 29. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 9.es válaszoló:


Hát, most indult be nem rég egy vállalkozása, mikor legutóbb írtam még annyira nem indult el, addig is jól keresett na de most aztán, most tényleg nagyon jól keres. Szerintem most milliós fizetése van havonta, akár több milliós is.

Viszont a kapcsolat helyreállt. Lehet tényleg csak feszült volt, vagy isten tudja, de most már újra megint keres, érdeklődik. Találkozni nem találkozunk annyit mint régen, viszont ír, hív, stb.

Sodródok az árral. :)

Köszi a választ!

2021. márc. 31. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!