Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek miért nem sikerül...

Szerintetek miért nem sikerül értékes baráti kapcsolatokat kialakítanom?

Figyelt kérdés

Két gyerekkori (~ovi óta) barátom van, viszont velük már nem az igazi a kapcsolatunk. Soha nem volt közöttünk semmiféle konfliktus stb., csak szimplán mindenki éli a saját életét (~tanulás, munka, emberi kapcsolatok, célok stb.) és ennek következtében egyre kevesebbet tudunk személyesen találkozni, beszélgetni, közös programot szervezni. Így már némileg eltávolodtunk egymástól.

Rajtuk kívül még egy barátom van, akit az egyetemen ismertem meg. Vele a helyzetből adódóan már többet tudok beszélgetni és találkozni (mármint "normál" időszakban), de nem teljesen egyezik az érdeklődési körünk és nem is túl nyitott, így például közös programokra nagyon nehéz rávenni. Jókat tudunk beszélgetni és emiatt szeretek is vele lenni, de valami hiányzik.

Próbáltam másokkal is ismerkedni, de semmi. Nyilván az egyetem adta magát... szaktársak, szabválos órák, vizsgák stb., bármi kapcsán szóba lehet elegyedni bárkivel, viszont maximum eddig tudtam csak eljutni mindenkinél (valakinél még eddig sem :D). Ha valaki látszólag kedvelt is, ő sem keresett magától és én egy idő után ezt már meguntam, vagy kellemetlenül éreztem magam. Nem akartam erőszakos lenni, de mindig ez történt.


2020. dec. 3. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem látnak benned érdeket vagy nem vagy egy komplett szórakoztató center, akkor nem lesz sok barátod. Sajnos, ez így működik.
2020. dec. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia. Ha gondolod írj rám.

22/l

2020. dec. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!