Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egyre több dolog idegesít...

Ha egyre több dolog idegesít egy közeli barátnőmmel kapcsolatban, egyre kevésbé értjük egymást, akkor lehet nem érdemes erőltetni?

Figyelt kérdés

Kicsit fájdalmas a dolog. Egy baráti társaságban vagyunk, 4en lányok nagyon közel allunk egymáshoz.


Azzal a lánnyal akiről a kérdés is szól, barátkoztam össze először, másodikos gimnazista korunkban. Most harmadéves egyetemisták vagyunk, más-más karon.


Az utóbbi időben sok problémánk volt. Aztán az újabb lezárások, vizsgaidőszak se könnyítette meg azt hogy több időt együtt töltsünk.


Időközben ahogy felmerültek az ellentétek, megoldottuk őket nagyjából rájöttem hogy nem nagyon hiányzik.

Továbbá egyre inkább előjöttek a gondolkodásbeli, világnézetbeli különbségek. Egyre inkább érzem annak a jelentőségét hogy őt teljesen máshogy nevelték (pl otthon teljesen ki van szolgálva, mindent készen kap, sokszor nincs tekintettel másokra, stb.) és hogy sok esetben idegesít a viselkedése, a naivsága és az hogy ennyire különbözik az életszemléletünk.


Eddig is tudtam hogy sok mindenben nagyon mások vagyunk, de sokáig nem voltak olyan helyzetek ahol ezek ennyire előjöttek volna. Nem is nagyon hiányzott az utóbbi időben.


Na most, a probléma hogy a másik 2 lánnyal nincs ilyen problémám, sőt ahogy észrevettem őket is zavarja jópár dolog. Ezek olyanok, amiken nem fog tudni változtatni.

Na most, nem akarom kiutálni v "kirakni".


Nem akarom elveszteni mint barátot, de valahogy rossz érzésem van azzal kapcsolatban hogy egyre kevésbé van hozzá kedvem.


Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lehet a megoldás?



2021. jan. 1. 19:20
 1/3 Z ***** válasza:

Szia. Elég szomorú történet.

Az igazság az, hogy nekem nem sok barátom volt, mert sokszor elköltöztünk. Természetesen néha összejövök néhány régi barátommal, (akikkel évekig mindent együtt csináltunk) most (mármint mielőtt volt ez a jarvány), hogy már oda megyek, ahová akarok. És az a helyzet, hogy így több, mint 10 évvel később az emberek megváltoznak, főleg, hogy ha nem együtt nőnek föl. Más az értékrend, más az érdeklődés stb... persze ez nem ugyan az, mint ami veled van, de azért részben át tudom érezni, ahogy leírtad. Ja meg a fiúbarátságok is másabbak, mint a lány barátságok (mert, hogy én fiú vagyok 🤷‍♂️).

Az igazság az, hogy nem biztos, hogy használható, amit mondok, nem vagyok szakértő, de mindenképpen szeretnék segíteni.

Az első gondolatom az, hogy ha eddig nem is, de ha sokáig feszítitek a nézeteltéréseket, akkor abból komoly viták is kialakulhatnak. Persze gondolom nem éltek együtt, hogy ne tudnátok elviselni egymást. De ha nem kezelitek a dolgokat, akkor lehetséges, hogy nagy viták közt fogtok mindketten (vagy 4en) arra a döntésre jutni, hogy nem akarjátok többet látni azt a lányt. Ez meg mindenkiben nagy nyomot hagy és nem jó értelemben. Gondolom tudod, hogy miről beszélek. Na most (a te szavajárásoddal) meg lehet kockáztatni, hogy minden ugyan úgy megy tovább, mint régen és próbálod elviselni a jellemét, kerülni az olyan szituációkat, amik tudod, hogy érintik a rossz tulajdonságait. Próbálod a jó oldalát nézni. Vagy esetleg addig megpróbálsz vele nem nagyon találkozni személyesen, amíg a stresszes egyetemi évek véget nem érnek. Vagy esetleg a vizsgaidőszakon kívül, amikor nyugodtabb a légkör.

Én személyesen mondjuk inkább beszélnék vele. Ha jó barátok vagytok, akkor meg fogja tudni érteni, ha elmondod neki az igazat, amit érzel. Sokszor az igazság fáj, de jobb egy barát szájából hallani, mint később szembesülni vele, amikor már a tizenxedik kapcsolata megy tönkre ezek miatt a tulajdonságai miatt. Legyél megértő. Sokan nem fogadják jól a negatív kritikát, még ha kedvesen is tálalják. Lehetséges, hogy megsértődik, vagy simán összeveszik veled, mert "nem ilyen barátnak ismertelek". De igazából egy igazi barát nem csak a maga érdekeit keresi. Ha ez rámegy a barátságra, akkor szembe kell nézni a ténnyel: nem volt igazi barát.

Persze tudom, hogy nem akarod megbántani. Nem szeretnél bunkó lenni. De az nem bunkóság, hogy elmondasz dolgokat, amik zavarnak téged, mert ahogy mondtad, a többi 2 barátodat is zavarja. Ez inkább segítség. Ne becsüld alá az embereket. Mindenki tud változni, ha akar, csak nehezen és elhatározás kell hozzá. Ha nem is akar megváltozni, akkor viszont az az ő baja. Később szembesülni fog, hogy nem tud meglenni vele senki hosszútávon. Ha meg mégis, akkor bocsánat 🤷‍♂️, de én a saját tapasztalatomból tudom mondani. Nekem is kellett változnom sokat, mert voltak (szinte) elviselhetetlen szokásaim.

Természetesen a te dolgod, hogy mit teszel. De azért remélem tudtam segíteni és nem mondtam annyi hülyeséget. 😁

2021. jan. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Tulajdonképpén tudja. Elmondtam/elmondtuk neki azokat a dolgokat nagyjából amik zavarnak. A sokszor nincsen tekintettel másokra részben pl változott és sok másban is.


Van számos olyan dolga, amivel tisztában van, tudja magáról hogy borzasztóan naiv, de nem érdekli. Neki így jó. És ha neki jó, el kéne fogadnom.


Csak pl a naivságából adódóan is annyi nézetbeli különbség van (nem szoktunk veszekedni eddig mindig mindent megbeszéltünk előbb-utóbb) amit nem mindig tudok elviselni.


Nem azt mondom hogy mindig mindrnben egyet kell érteni, mert nem. De a gyerekesség, az hogy tudja hogy naiv de tesz rá és még pár ilyan dolog néha az őrületbe kerget.


Nem élünk együtt, de utaztunk már el együtt és akkor sokáig ugye egy apartmanban laktunk. Hát ha el kellett mosogatnia azt is szenvedések közt tette meg:D ami így röhejesen hangzik, de ott eléggé felment bennem a pumpa.


Nem is az zavart hogy nem akarta megcsinálni, hanem hogy emögött mi van. Ez lustaságra utal, arra hogy mindig arra vár hogy más tegye meg helyette..

2021. jan. 4. 09:44
 3/3 Z ***** válasza:

Így értem.

Szerintem csak hagyd. Ha keres akkor fogadd, mint barátodat, néha te is keresd, de ne túl sűrűn. Úgy sokkal jobban el lehet viselni, ha nem sokat van együtt az ember. Persze, ha úgy érezné, hogy már nem tartod a barátnődnek, akkor nyugtasd meg, hogy még mindíg az (ami igaz remélem, semmiképp se hazudj ilyet).

És ahogy mondtam, amikor találkoztok kerüld az olyan helyzeteket, ahol előtérbekerülnének a nézetbeli különbségek.

Persze szerintem erre már te is rájöttél.

Mindenesetre sok sokert!

2021. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!