Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha ki voltatok közösítve az...

Ha ki voltatok közösítve az iskolában, mi volt ennek az oka?

Figyelt kérdés
Kihatott a személyiségedre? A felnőtt életedben látod valami hátrányát?
2021. febr. 21. 17:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Fülem és az orrom miatt.

Zárkózottabb lettem, és a külsőmmel a mai napig nem békéltem meg.

2021. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kövér voltam. De nem bántott, mert introvertált is, úgyhogy mindig egyedül vagyok. Annyi, hogy mindig meg tudom védeni magam.
2021. febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Engem általánosban a fogaim miatt. Gimiben meg mert csendes voltam. Ott egy lány az osztályból valamiért kifogott magának, pedig nem is ismert engem. Már első nap sem köszönt nekem. Olyanokra emlékszem, hogy néhány lánnyal mozizást terveztünk, majd ez a jóindulatú osztálytárs megtudta, és mindenkit elhívott kivéve engem. Onnantól kb egyedül maradtam. Pedig ő sem volt szép. Duci volt és görbe hàtú. Aztán tablófotózáskor is azt terjesztette rólam, hogy az én képem lett a legrosszabb. Már akkorra semmi önbizalmam nem volt ennyi év után. Ami a mai napig kitart. Hála a kedves embereknek, csendes, visszahúzódó, önbizalomhiányos lettem. Hihetetlen, hogy az ilyen gonosz gyerekek mennyi ember életét tönkreteszik.
2021. febr. 21. 17:37
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben voltam kiközösítve. Eleve nagy volt az osztályban a klikkesedés. Kiközösítésem okai lehetettek: nem ittam alkoholt, nem cigiztem, nem jártam minden hétvégén buliba, beteg anyukám fontosabb volt bármi más, verseket írtam, amit az osztály faliújságjára ki is tettem, nem voltam gerinctelen kétszínű nagyp..fájú és rosszindulatú csaj.


Fősuliban már sokkal jobb volt, kedveltek, voltak barátaim. Munkahelyemen is minden oké, felnőttkoromra ez nem hatott ki. Csupán gimiben rossz közösségben voltam.

2021. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

3. Az a hihetetlen, hogy semelyik tanár/szülő nem veszi ezt észre soha. Se egy osztálytárs, senki, egyszerűbb belerúgni abba, akinek amúgy is van baja. Színvonalas oktatás,- jó vicc.

Én mindig a kiközösítettekkel lógtam. :D


De túl kell lépned ezen, különben sose fogod megszeretni magad, ne hagyd, hogy ezek az emberek örökre a markukban tartsanak, azért, mert hülyék. Hidd el, erős vagy és lehet önbizalmad. Akár szakemberhez is fordulhatsz, egyáltalán nem szégyen, ha segít.

2021. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem olyan volt a stílusom mint az övék, anyagi helyzetem is sokkal gyengébb volt, illetve a tanulásban is rosszabbul teljesítettem. Eléggé zárkózott/önbizalom hiányos voltam emiatt, ha volt valami páros/csoportos feladat mindig egyedül voltam. Csak a középsuli vége felé sikerült túltennem magamat ezen, sikerült barátokat is szereznem, noha nem az osztályomban. Barátnőm még nem volt, ha az ellenkező nemből valaki közeledni próbált felém az agyam egyből "letiltotta" a dolgot, nem tudtam elképzelni, hogy bárki is úgy tekintene rám.

Ha valamit megbántam eddigi életem során az az, hogy egy pillanatig is törődtem azzal, hogy mások mit gondolnak rólam, hogy nem hívhatok át senkit, mert mi sokkal rosszabb körülmények között élünk, meg hogy nem merem elővenni a telefonomat, mert nem okostelefon mint a többieké meg ilyenek.

2021. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Metionin ***** válasza:
100%
A családom anyagi helyzete. Mire felsőbe kerültem, már nem igazán telt rendes ruhára meg jó kajákra, plusz a szüleim nagyon szigorúak voltak, nem engedtek senkivel barátkozni, emellett jól tanultam. A suliban meg az volt a menő ha valakinek jó cuccai voltak meg elengedték a szülei presszózni. A gazdagabb jó tanuló gyerekek külön is kiutáltak amiért én csóró voltam és mégis kitűnő, szerintük ehhez csóróként "nem volt jogom".
2021. febr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Zárkózott voltam, jó tanuló, emiatt mindig kihasználtak. Faluról voltam és engem "falusi libának" hívtak, aztán meghíztam, később megvertek mindig, nem engedtek ki wc- re, nem jártam a új cuccokban, mert szüleim még kajára is alig adtak pénzt nemhogy új ruhákra stb. Borzalom volt.
2021. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert fura voltam. És mert kellett valaki akit lehet piszkálni. És mivel a piszkálás volt a lényeg, meg a másikban kivetnivaló leresése, könnyű célpont voltam azzal hogy kicsit furabb voltam = nem annyira olvadtam bele a nagy tömegbe.

Max arra van hatassal hogy bezárkóztam, meg félénkebb vagyok.

2021. febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Istenem, annyira átérzem amiket írtok. Annyira szomorú. Ezek valóban örökké megmaradnak bennünk. Nagyon sajnálom, hogy ennyi ember így járt.

Ahogy olvasom, egyik sem lenne ok arra, hogy tönkretegyék egy gyerek lelkivilágát!!!

2021. febr. 21. 19:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!