Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hármas "barátság"...Jól...

Hármas "barátság"...Jól döntöttem?

Figyelt kérdés

Elég hosszú és bonyolult a sztori,megpróbálom kiragadni a lényeget.Elég sok "barátnőm" volt az iskolában (azóta sajnos annyi rossz dolog ért,hogy a kamubarátok eltűntek az életemből szerencsére).Összebarátkoztam egy introveltált személyiséggel (nagyon nagyon jóban lettünk,az egyik legjobb barátnőmnek tudtam,nagyon szeretem,legyen A),de közben jóban voltam még sok emberrel,köztük egy elég megosztó személyiséggel (B),de nem ismertem igazán,jól éreztük magunkat együtt.Ért egy kis csalódás A-tól,de nem komoly,megbocsájtottam,viszont ez összehozta őket B-vel.Onnantól voltunk hárman.Ami egy ideig óráig elég jól működött,aztán egyre jelentkeztek a problémák (B összeveszett miattunk a legjobb barátnőjével,C),B ignorált minket,mi ignoráltuk B-t (megintcsak egy csalódás miatt),B ignorálta A-t,aztán újra "összeállt a csapat",de ez nekem már nagyon nem tetszett,végül B terjesztett rólam egy nagyon rosszindulatú dolgot,A nagyon féltékeny lett,mert elkezdtem C-vel jóban lenni,és akkor eldöntöttem hogy ezt most befejezem.Mivel nem akartam mindenféle pletykát,sértődést,odaálltam és B szemébe mondtam a helyzetet,A-nak meg elmondtam,hogy mi maradhatunk jóban,viszont engem sem zavar ha jóban marad B-vel,őt se zavrja,ha jóban vagyok C-vel.


Szerintetek jól cselekedtem? Elég rossz érzésem van,hogy így megszüntettem egy barátságot,de már nem tudtam mit csináljak. Esetleg ti is voltatok hasonló helyzetben?



2021. márc. 2. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Jól tetted. A hármas barátság sose működik, többször is megtapasztaltam. Az a legjobb, ha vannak barátaid, de egymásról nem is tudnak. Tanulva a dologból, én már így csinálom, említés szintjén se tudnak egymásról.
2021. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te hány éves vagy?
2021. márc. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
16/L, gimi második.
2021. márc. 3. 06:15
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Igazából szerintem olyan, hogy "hármas barátság" nem létezik. Mindegyik fél máshogy szereti "a csapat" tagjait. Hogy őszinte legyek, a "legjobb barátság" létezésében is kételkedek, ugyanis minden barát mást tud adni neked. Mindig azt kell nézni, hogy ki mit ad, és ha valamit nem tud -mert egyszerűen nem olyan a beállítottsága- nem szabad ezért haragudni rá.


Rengeteg ember fog még jönni és menni az életedben, szóval ezen ne sopánkodj. Néha el kell engednünk azt is, akit szeretünk, néha pedig hozunk önző vagy meggondolatlan döntéseket. Ez így van rendjén.

2021. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted és féligmeddig éretten kezelted. Leszámítva a valószínűleg gyerekes helyzeteket, jól jöttél ki belőle.
2021. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hát igen,eléggé gyerekes helyzet volt,de ugyanakkor picit meg is viselt, de köszönöm a segítséget és a megerősítést hogy jól döntöttem,és a véleményeket😊 Úgy tűnik igen,ez a "hármas barátság" dolog nem működik (legfeljebb nagyon ritkán,vagy különleges esetekben).
2021. márc. 3. 18:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!