Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A folyamatos otthon létnek...

A folyamatos otthon létnek köszönhetően nektek is ellaposodtak kicsit a barátságaitok?

Figyelt kérdés
2021. márc. 17. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Igen még az a pár darab is.
2021. márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Na igen....ezek a korlátozások csak az embereket szorítják sarokba, a vírust kevésbé.
2021. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nincs betiltva a társas érintkezés, nem esik nehezemre találkozni velük.
2021. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Ez várható volt. :(
2021. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem, nemcsak akkor lehet valaki a barátod, ha látod magad előtt.


Ami ellaposodott ennyitől, az igazi barátság volt? Nem nagyon.

2021. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem, mert így is tartjuk a barátainkkal a kapcsolatot. Annyi változott, hogy most kirándulunk az erdőben vagy átmegyünk egymáshoz és a kertben vagyunk.
2021. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pontosítok: lényegesen többet beszélgettünk idáig, mert voltak történések az életünkben. Azonban így, hogy senkit nem érnek külső behatások (esetünkben nincs pl. suli), nem történik semmi az életünkben, így már lassan egy fél éve, nemigazán van miről beszélgetni sem.
2021. márc. 17. 13:38
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
nem kell ehhez otthon ülnöm.
2021. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Igen, kifejezetten. Nekem “csak” három igazi barátom van, de velük is egyértelműen megromlott vagy ellaposodott a kapcsolatom. Kettőjükkel már pici gyerekkorunk óta ismerjük egymást, de ahogyan elkezdtünk felnőni tulajdonképpen magától értetődően elkezdtünk picit eltávolodni egymástól (pl. mindenki más egyetemen tanul más városban, egyiküknek van párkapcsolata, egyikük dolgozik is, mindenkinek ott a család, hobbik stb.). Viszont mégis amikor tehettük találkoztunk személyesen, szerveztünk valami programot és napi szinten beszéltünk egymással akár csak telefonon/írásban. A harmadik barátomat pedig már az egyetemen ismertem meg, vele a “normál” oktatás idején igazából minden nap találkoztam, beszélgettünk, elmentünk ide-oda stb., tehát kifejezetten sok időt töltöttünk együtt. A járvány óta viszont mindegyikükkel fellazult a barátságunk, mert mindenki hazaköltözött (ez pedig azzal jár, hogy jócskán megnőttek a köztünk lévő távolságok), mindenki távoktatásban tanul (nálunk ezzel együtt eléggé megnőttek a követelmények és összességében sokkal több időt kell tanulásra szánnunk), mindenkinek kevesebb ideje és energiája marad a barátságunkra, leginkább csak online tudjuk tartani a kapcsolatot (nekem ez kb. ég és föld, nagyon hiányoznak a személyes találkozók), mindent meg kell előre szervezni (tehát korábban összejött egy spontán esti találkozó, most hetekre előre meg kell beszélni egy videohivást is), illetve nagyon ingerszegény, monoton és egysíkú az életünk, nem nagyon történik semmi, minden nap egyforma. Plusz, én még azt is hozzátenném, hogy voltak olyan emberek (pl. szaktársaim között vagy a koliban), akikkel nem voltunk barátok és nem jártunk össze, de azért csak eldumálgattunk, ha összefutottunk a folyosón vagy ilyesmi és nekem ez is hiányzik. Ahogyan már a sima hétköznapi interakciók is, pl. egy pénztárossal vagy egy random idegennel a buszmegállóban.
2021. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért pontoztatok le?? :(

4es vagyok

2021. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!