Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elsőéves egyetemisták, ti...

Elsőéves egyetemisták, ti mennyire tudtatok összebarátkozni az évfolyamtársaitokkal?

Figyelt kérdés

2021. márc. 28. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Erre én is kíváncsi leszek, mert majd megyek! De gondolom olyan lesz, mint általánosban, meg középiskolában. Megtudom 3 év múlva, de addig is szívesen barátkozok egyetemista fiúkkal és lányokkal is!:) 17/f.
2021. márc. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Csoportszinten:

Mindenkinek tudom a nevét, tudom a névsort. Tudom a neveket archoz és többnyire neptun kódhoz kötni.

A csoport felével beszélgettem már

Novemberig heti 1-2 közös program volt, meg 1-2 kisebb csoportos.

A kommunikáció mindig is aktív volt. A jegyzetek államosítva vannak

November óta volt 1-3 közös online program.


Egyéni szinten.

Van egy, akivel kb napi szinten beszélek, már aludtam nála többször is.

Egy másik, akivel szintén sokat beszélek, vele heti rendszerességű közös programjaink voltak/vannak. (Novemberig ez élőben történt)

Ezen kívül még van 4-6, akikkel ritkán beszélek.

Bárkire számíthatok.

Novemberig másokkal is beszélgettem amíg találkoztunk.


Más szakok hallgatóival:

Beszélgetések, közös kocsmázások voltak amíg lehetett. Volt, aki hozta a tesóját, szobatárs, lakótársa, haver, random ember stb.

Kolis voltam, összebarátkoztam a szobatársaimmal, de most így online nem beszélünk olyan sokat.



Azt hozzátenném, hogy alapvetően nem vagyok egy "társaság középpontja" típus, viszont novemberig hibrid volt az oktatás, sok jelenléti órám volt és nem vagyunk sokan. A legtöbben nyitottak voltak a barátkozásra.

2021. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan estin vagyok és IK-n, ahol egész évben online voltunk, de... Semennyire
2021. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az online oktatás és kissé introvertáltabb személyem miatt szinte semennyire sem sikerült eddig. Csak azért tudom, hogy kik az évfolyamtársaim, mert az egyetem létrehozott nekünk egy gólya csoportot FB-n és ott szavaztunk, hogy ki melyik szakra jár és páran be is jelöltek azóta.

2 hónapig voltunk hibrid oktatásban, az órákra mindig ugyanazzal a kb 5-6 emberrel jártam a 30+ fő helyett (angolul vannak a tárgyaim, ezért ilyen kicsi a létszám). De velük legalább jókat tudtam beszélgetni, kicsit meg is ismertük egymást, párszor sétáltunk is a városban, kávéra is beültünk, de olyan tényleges barátság nem igazán alakult ki sajnos, vagyis talán egy. Egy lánnyal többet is beszélgettünk mindenféléről, meg sok időt töltöttünk együtt, pár programot is szerveztünk, szóval őt akár barátnak is lehet nevezni, de még nem olyan mély a barátságunk.

Engem bánt, hogy így alakult és nem sikerült jobban megismerni a többieket, de remélem ezen tudok majd változtatni és hamarosan szerzek pár barátot.

20/L

2021. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!