Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit szólnátok egy magyar...

Mit szólnátok egy magyar ember és egy roma baráti kapcsolatához, vagy akár idővel többhez is?

Figyelt kérdés
Legfőképpen a szülők véleménye érdekel. Ti hogyan reagálnátok rá, ha kiderülne, hogy a magyar gyereketek egyik legjobb barátja egy roma, aki egyébként igényes, és ad magára? És hogyan állnátok hozzá, ha később kiderülne, hogy ebből akár szerelem is lehetne? A másik fél véleménye is érdekel, a romáké.
2021. máj. 24. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Engem nem az érdekelne, hogy kisebbségi vagy-e, ismerek sok jó embert akiknek rendes állása, keresete van és kisebbségi, de ismerek olyat is aki nem dolgozik, kihasználja az asszonyt. Sajnos az ismerőseim viszont másként állnak a dologhoz, fehérként azt kell mondjam sokkal több embert ismerek aki nem szereti a kisebbséget, mint aki úgy van vele, mint én, pedig minden féle társaságban járok kelek. (Nem vagyok szülő)
2021. máj. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tökmindegy hogy kisebbségi ha jól érzitek magatok. Akinek még nem tetszik azt sz*rd le.
2021. máj. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna ha jóravaló, rendes gyerek.
2021. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindketten fiúk vagyunk. Nekem van roma barátom, elég közeli. Művelt, intelligens, tisztességes és ami nekem nagyon fontos; igényes. Egy szavam nem lehet rá. A származás egyikőnknek sem akadály. Ő pl örül, hogy egy nem roma közeli barátja van, de kinézi a többi roma a lakóhelyén miattam, és eleinte a családja sem szimpatizált, hogy egy magyarral barátkozik. Nekem a szüleim nagyon toleránsan fogadták, így ha valamelyikünkhöz elmegyünk, az én vagyok, de általában máshova megyünk, közös programokat csinálunk, így nincs rokoni, ismerősi találkozás. Mind a ketten jól érezzük magunkat mint legjobb barátok, és neki is nagy segítség, hogy egy magyartól több támogatást kap, mint a saját rokonaitól, ismerőseitől, akik meglátják, hogy egy nem roma származású az ő legjobb barátja. Eleinte volt nehéz, mikor összehaverkodtunk, azóta már jóval csendesebb minden. Bár engem is ér az ismerősi körömből pár furcsa pillantás, hogy miért egy roma a best friendem. Idő kell, mire elfogadják. Sokszor figurázzuk ki a minket érő "bántásokat", de nagyon jókat röhögünk, pl messenger beceneve nálam cigány, az enyém nála paraszt. XDDD De imádjuk egymást, és ez szerintem erősebb, mint pár előítélet vagy rosszhiszeműség bármelyik oldalról.
2021. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!