Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem osztoznak az örömömben?...

Nem osztoznak az örömömben? Hamis barátok?

Figyelt kérdés
Ebben az évben váltottam iskolát, a régihez képest itt ezerszer jobban érzem magam, úgy érzem barátokra is leltem. Nem vagyok kivétel az osztályban, hasonló emberek járnak ide mint én. A padsorunkban már év elejétől kezdve alakult egy négyes, a mellettem ülővel jókat szoktunk beszélgetni, segíteni is szoktunk egymásnak vannak közös témáink. A mögöttem ülővel sokkal felszínesebb a kapcsolatunk, vele még nem egészen vagyok tisztában, néha úgy érzem idegesítem is, még ha nem is szándékosan, mert van hogy elég hangos tudok lenni, de olyankor mindig elszégyellem magam. A mellette ülővel vagyok a legjobb kapcsolatban, barátnak kitűnő, ő azonban jövőre már nem ide fog járni, emiatt kicsit szomorú is vagyok. Nade a lényeg, hogy ma lett megcsinálva a szobám, eddig egy gipszkarton-betondzsungelben laktam, ma pedig már gyönyörűen néz ki, sosem volt még ilyen szobám, és ezt meg is írtam a közös messenger csoportunkba. A legjobb barátnőmön kívül (ő még nem is látta) mindkét lány csak láttamozta (velük kéne jövőre építeni a kapcsolataim), és se kép se hang. A jókívánságomat sem viszonozták a hétvégét illetően. Lehet, hogy nem is kíváncsiak rám, nem örülnek a boldogságomnak, hogy most, életemben először normális szobát kaptam, nem kell nyomorognom? Ez kicsit lelombozott. Én mindig örülök másnak, de ezt nem kapom vissza. Lehet csak kihasználnak amiatt mert jó tanuló vagyok, értem a tananyagot, és bármikor tudok nekik segíteni.

2021. jún. 5. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Már a leírásod is untatott. Szerintem baromira rátapadsz másokra, csak hogy "barátokat" szerezz. Ezek csak barátnők, egyszerű osztálytársak, nem igaz barátok, egyelőre. Majd ha befejezitek a sulit, és utána is tartjátok a kapcsolatot, akkor lesztek igaz barátok.
2021. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Velem ugyanez volt a helyzet. Sosem voltam felvagos,de egyszer kiposztoltam,hogy merre nyaralok. Jottek ra lajkok,hozzaszolasok,de nem azoktol,akikkel elvileg joba voltam.Ok le sem tojtak. Bezzeg mikor ok posztolnak valamit,akkor olvadoznak alatta…valami miatt feltekenyek lehetnek rad,akkor van ez.
2021. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%

Ugyan én nem láttam, de örülök a szobádnak. :) Én is panelban nőttem fel, ráadásul nem is egyedül voltam a szobámban sokáig, úgyhogy meg tudom érteni.

A kérdésre válaszolva pedig szerintem egyszerűen nem állnak olyan közel hozzád ezek az emberek, hogy őszintén osztozni tudjanak az örömödben. Egy szereteten alapuló kapcsolat valakivel teljesen más, mint amit mondjuk a szüleivel vagy párjával ápol az ember, ott elvárható, hogy valaki veled együtt örüljön, egy sima barátnak viszont nem befolyásolja az életét, mert nem vagytok annyira intim kapcsolatban. Emellett pedig szerintem a csoportos beszélgetéseknél sokkal nagyobb eséllyel ignorálják az emberek az üzeneteket, mert nem feltétlenül érzik úgy, hogy őket szólítja meg, és azt várják, hogy valaki más válaszoljon.

Az viszont már kifejezetten udvariatlanság, hogy még arra sem írnak semmit, amikor elköszönsz és szép hétvégét kívánsz. Ne várj tőlük sokat, ne okozzanak inkább csalódást.

2021. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es, lehet igazad van, bevallom sérült vagyok ebben a témában, de nem mondanám hogy rátapadok másokra. Csupán tudom, ha nem kezdeményezek, nem fog odajönni hozzám nagy eséllyel senki, ezért én próbálok csacsogni, odamenni másokhoz, és ezzel szerintem semmi gond nincs. Az előző osztályomban nem mentem oda senkihez, csak "léteztem", és egy barátom se volt. Az, hogy te itt látatlanban így megítélsz, kicsit erős, dehát kiírtam a kérdést, ezzel pedig bevállaltam a hozzád hasonló válaszolókat is.


2-es, főleg hármas, köszönöm az aranyos, szép válaszokat!:) Nagyon jól estek. Igazatok van, tényleg nincs olyan kapcsolat köztünk, hogy ezt elvárhatnám tőlük. Vannak más, kialakulóban lévő kapcsolataim, lehet nagyobb hangsúlyt fogok ezentúl fektetni azokra. Szép estét!

2021. jún. 6. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!