Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miután visszakértem a kölcsönt...

Miután visszakértem a kölcsönt, amit adtam, a barátom feljelentett zaklatásért. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Az az ember, aki magát a legjobb barátomnak mutatta, óriási csalódást okozott nekem. Tesó, bro voltam neki, persze csak akkor, ha a kedvére tettem. Hónapokkal ezelőtt kölcsönadtam neki egy nagyobb összeget, mivel anyagilag rossz helyzetben volt. Aztán jobbra fordult a sora és én visszakértem a pénzt. Nem egyszer, nem kétszer. Szépen kértem, nem adta. Ellenben letiltott, kiröhögött, és skizofrén állatnak nevezett, mert tudta, hogy korábban pszichológushoz jártam. A hab a tortán, hogy közölte: "te skizofrén állat, börtönben fogsz megrohadni a zaklatásomért", és elmondta, hogy feljelentett zaklatásért. Tudni kell, hogy szinte mindenben segítettem neki, a zongoráját összeraktam, az íróasztalát összeszereltem, egy csomószor elhoztam munkából. És így bánik velem. Azt mondja, hogy egy kígyó vagyok, mert visszakérem a pénzemet. Mitévő legyek? Még én magyarázkodjak a rendőröknek?

2021. jún. 16. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a beszélgetés kontextusából kiderül, hogy tud a tartozásról és elismeri azt, (Pl. Kijelenti hogy "úgyse adom vissza a pénzed") akkor hiába jelent fel szerintem. Köteles jobban tűrnie a zaklatást.
2021. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy JELKÉPES kölcsönszerződés? Mert ha nem, akkor Te kerültél rosszabb helyzetbe és szinte bármit megtehet Veled...


Sajnálom, hogy így jártál. Máskor legyél okosabb és NE ENGEDD KIHASZNÁLNI MAGAD olyan könnyen!

2021. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem írtunk szerződést, de az üzenetváltásból egyértelműen megállapítható.
2021. jún. 16. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizetési meghagyás
2021. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédhez lenne érdemes fordulnod, hogy mit tehetsz ebben az esetben. A lakóhelyed szerinti jogi segítségnyújtó szolgálatot ajánlom jó szívvel első körben.


(Nekem is a jogi segítségnyújtó szolgálat segített volna, ha megtehették volna - egy egészen másfajta ügyben.) Hihetetlenül szolgálatkészek tudnak lenni! Bízzál meg bennük!


Ui: az ország melyik részében laksz? Hátha tudok a lakóhelyed szerinti honlapon valami reménykeltő infóval szolgálni a számodra!


2-es válaszoló voltam.

2021. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

#3:

A Magyar Rendőrség nem igen foglalkozik Messenger üzenetekkel sajnos.

2021. jún. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a javaslatokat. Pest megyei vagyok, egy Budapest melletti településen élek, Pesten dolgozom.
2021. jún. 16. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha úgy könnyebb, privátban is kérheted a segítségemet. (Ha nagyon nem akarod megírni a nyílt fórumon a lakóhelyedet.)


Ui: persze nem ígérek semmit, de hátha egy kicsivel többet tudok így segíteni...


2-es és 5-ös válaszoló voltam.

2021. jún. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!