Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan utasítsak vissza...

Hogyan utasítsak vissza illendően egy szerelmi vallomást? Főleg ha egy jó barátunkról van szó?!

Figyelt kérdés
Tegnap az egyik barátom szerelmet vallott nekem, de én sajnos nem reagáltam jól, szerintem megbántottam! Régóta jó barátok vagyunk és eszembe se jutott volna ilyen, míg meg nem történt! Hogyan kellett volna visszautasítanom, bűntudatom van, már bocsánatot kértem tőle, de nem reagál semmire! Nem mondtam neki csúnyát csak viccet csináltam a helyzetből!

2021. jún. 22. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy...

Az a baj hogy utánna is reménykedni fog ha nem adod egyértelműen a tudtára hogy nem akarsz tőle semmit.

Vagy illedelmes leszel és vállalod hogy utánna is próbálkozik nálad és kiidegel vagy bunkó leszel és lekoptatod egy életre.

Nem tudom hány évesek vagytok, ez a "szerelmet vallok" olyan 14-16 éves kor körül belefér a srácoknál de utánna szerintem nem.

Ráadásul most ő van megsértődve...

Kerüld az illetőt jó messzire

2021. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Sikerült az összes közül a legrosszabb opciót kiválasztanod... Szerelmi vallomásból sosem csinálunk viccet, főleg ha egy jó barát az illető. Teljesen érthető, hogy megbántódott. Valószínűleg hetekbe telt neki összegyűjteni a bátorságot, hogy ezt elmondja neked.

Udvariasan, de határozottan kellett volna visszautasítani. Elmondani, hogy részedről ez sajnos nem kölcsönös, de becsülöd, hogy be merte vallani. Elmondani, hogy nagyon kedveled, mint barátot, akivel őszintén tudsz beszélni. És reménykedsz benne, hogy ennek ellenére is barátok tudtok maradni.

2021. jún. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek után nem lenne bűntudatod, mert udvarias voltál és felkínáltad azt az opciót, hogy részedről a barátság továbbra is működik.

Ha a fiúnak sikerül ezen sértődés nélkül túltennie magát, akkor később sokkal érettebben tud hozzáállni a férfi-női kapcsolatokhoz.

Ha megsértődik és tovább próbálkozik nálad, az pedig csak azt jelenti, hogy nem őszintén téged fogadott el, hanem a potenciális társat képzelte beléd... Ami nem vagy neki, így hát nem biztos, hogy ilyen kapcsolatra neked szükséged van...

(2#)

2021. jún. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló


Nem akarom elkerülni, kiskorunktól kezdve ismerjük egymást és nagyon sokat vagyunk együtt! Ő egy nagyon kedves, okos, humoros fiú, örülök, hogy a barátja vagyok és szeretnék az is maradni! Amúgy már több lány is szeretett volna a barátnője lenni, de mindíg visszautasította, ez egy kiscit gyanús volt! A lényeg, hogy semmi képpen sem akarom elveszíteni, mint barátot! Nyilván most zavarban van, csalódott, és persze azért megbántottam, máshogy kellett volna reagálnom! Ő amúgy megérti ha nemmel válaszolok, ha így döntöttem többet nem hozná fel ezt a témát, nagyon megértő! Amúgy mindketten 17 évesek vagyunk!


2. válaszoló


Igen, tényleg nagyon rosszul reagáltam, és máskor ha ilyen helyzet adódik, megpróbálom éretten, udvariasan visszautasítani az illetőt!

2021. jún. 22. 19:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 22. 19:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!