Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik osztálytársam azt...

Az egyik osztálytársam azt mondta, hogy soha többé nem fogom őt látni. Ez mit jelenthet?

Figyelt kérdés
Szóval arról van szó, hogy ugye ezt mondta nekem. Én megkérdeztem, hogy miért, de azt válaszolta: Nem mondhatom meg. Én először arra gondoltam, hogy máshol folytatja tanulmányait vagy elköltözik. Viszont jobban belegondolva a SOHA szó miatt, őszintén remélem, hogy nem öngyilkosságról van szó!!!

2021. jún. 30. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudjuk?

Lehet, hogy érdemes lenne mélyebben elbeszélgetned vele erről.

2021. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkossági figyelmeztetéseket mindig komolyan kell venni, keresd meg, kérdezz rá egész konkrétan, hogy mire gondol, ha pedig megint elkeni, akkor egyenesen szegezd neki, hogy attól tartasz, öngyilkos akar lenni, így van-e. Ha így van (de ha nincs, akkor is) beszélgess vele megértően, teljes figyelemmel, elfogadással, és ha továbbra is veszélyesnek látod a helyzetet, szólj a szüleinek.
2021. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt veheted szerintem egy komoly segélykiáltásnak. És mielőtt azt mondanád hogy eddig nem láttad rajta hogy bármi baja lenne a depressziónak pont ez a lényege hogy az ember soha nem szól róla hogy bántja valami sőt még színleli is hogy boldog, aztán ha már nagyon nem bírja ilyesmi utalásokat tesz. Én is csak azt tudom mondani mint az egyes és a kettes, beszelgess vele sokat, próbáld meg kihúzni belőle hogy mi a baja, és ereztesd vele hogy ott vagy neki. Ha szükséges vond be a szüleit is.
2021. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
VAGY az is lehet, hogy csak valami figyelemhiányos, szociálzavaros kis hülye, aki ezzel akarja kiharcolni, hogy direkt lelkiismeret furdalást ébresszen benned, és majd rohangálj utána kétségbeesetten, mintha az anyja lennél.
2021. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szüleit el tudod érni, jóban vagy velük?


Pár éve egyik barátunk hívott fel csak úgy random és mondta nekünk telefonban, hogy "ne aggodjatok értem, nincs semmi bajom".

Nem is tudtuk hova tenni, mert ezután lerakta a telefont és már nem csengett ki.

Nagy nehezen elértük az apját, leutóztunk 50 km-t, hogy megnézzük rendben van-e minden.


Persze okés volt, másnap bocsánatot is kért a hívásáért, és hogy aggódnunk kellett miatta. Kicsit rosszul érezte magát megejtette ezt a telefont.


Mindenképp próbálj meg a barátoddal vagy szüleivel újra beszélni!

2021. jún. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!