Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet/kéne ezt lekommun...

Hogyan lehet/kéne ezt lekommunikalni? Többi lenn

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm. Lassan diplomázunk, de gimis korunk óta barátok vagyunk.


Amióta ismerem problémás nála ez a téma, de egyre kellemetlenebb és közben meg nagyon rosszul érzem magam hogy emiatt ideges leszel néha.


Pénz téma...

Az utóbbi időben egyre jobban böki a csőröm és nem tudom hogyan lehetne ezt diplomatiusan megbeszélni anélkül hogy összevesznénk mert nen érti meg.


Nekem 4 éve vam jogosítványom, neki kb 1 vagy kicsit több.


Amíg csak nekem volt és mentünk valahova sokszor elvittem, haza is vittem és elég gyakran ha ketten mentünk valahova tök.alap volt hogy elugrom érte. Kerülő de kb max negyed óra. Nem is csináltam belőle problémát. Az elején még ajánlgatta is hogy belead az üzemanyagba, kifizeti holott tudta hogy úgysem fogadnám el, meg nevetséges összes is lett volna. Hozzá teszem tényleg nem nagy távok kocsival, tehát sose volt ez nekem probléma.


Aztán neki is lett jogsija. Akkor egy darabig ő is el-eljött értem és/vagy vitt haza. Viszont lényegesen kevesebbszer.


Amióta mindkettőnknek van jogosítvanya mondtam neki hogy ha pl ketten találkozunk (v akár több emberrel) és ugyanoda megyünk töj logikus lenne hogy egyszer én hozom, viszem, máskor ő hoz, visz és akkor így felváltva tudnánk menni, mert ha úgyis ugyanoda megyünk felesleges 2 kocsival menni.

Aztán ilyen nagyjából 2x volt.


Azóta viszont úgy érzem baromira egyenlőtlen a felállás. Tehát ha megnéznénk 10 alkalmat akkor ebből mondjuk 7-8x vinném én és 2-3x ő.


Sokszor panaszkodik hogy erre nincs pénze, tankolni kell, draga az üzemanyag (igen basszus, sajnos tényleg BAROMI drága mostanaban) de sokszor azt érzem egyrészt hogy abba nem gondol bele hogy nem csak neki drága, másnak is kell tankolni, másnak se olcsóbb. És sajnos nagyon egyenlőtlenül működik a fuvar téma.


Én egyebként szìvesen elviszem, nem erről van szó. Hanem arról hogy nekem is ugyanannyiba van a benzin mint neki de én többször viszem őt, JÓVAL többször.


Hogyan lehetne ezt úgy megbeszelni hogy ne legyen sértődés?



2021. júl. 21. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a kerdes, hogy mindig te erolteted a szivesseged, vagy mar egyenesen epit rad? Nem mindegy.

Oke, mas szitu, de en szerettem ejszakai busszal hazajarni, es nem esett le, miert eroltetik lelkesen kolleganok, akiknek szo szerint utbaestem, hogy menjek veluk, taxival, vagy kocsival. Az en esetemben evekkel kesobb esett le, miert vagtak arcokat, en bizony isten szivesebben szelloztettem volna ki a fejem egyedul utazva.

2021. júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 nem erőltetek senkire semmit.

Volt hogy felajánlottam mert tenyleg úgy voltam vele hogy szívesen elviszem és nem ellenkezett.

És nem csinálnék ebből problémát, ha úgy érezném hog, 50-50 a dolog.

2021. júl. 21. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!