Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mikor jöttetek rá, hogy a...

Mikor jöttetek rá, hogy a legjobb vagy bármilyen barátotok, mégsem igaz barát?

Figyelt kérdés

2021. aug. 14. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy ilyen volt már. Általában az volt a forgatókönyv, hogy egy idő után én sokkal kevésbé lettem fontos neki, mint ő nekem. Huszonévekig tartó barátságok is értek végig így.

Viszont ha egy barátomról tudom, hogy az élethelyzete miatt nem ér most úgy rám, és azért nem érdeklődik, mert tényleg nagyon mással van elfoglalva, azon nem sértődöm meg. A legjobb barátnőm például egész télen/tavasszal nem volt elérhető, mert a helyi kórház Covid-osztályán dolgozott, és ez fizikailag és lelkileg is kicsinálta. Én átlag kéthetente felhívtam, akkor beszélgettünk, és nem sértődtem meg, amiért ő nem hívott soha. Most a covid elvonult, a barátságunk pedig szorosabb, mint előtte bármikor.

2021. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyképű lett (fogalmam sincs miért) nem is volt oka rá. Aztán azt hitte különb nálam lenézett, szégyenbe hozott a csajok előtt "viccből" hogy ő jobbnak tűnjön... általános óta barátom volt,de kénytelen voltam elküldeni a p..ába.
2021. aug. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekkori barátság volt a mienk. Akkor jöttem rá, hogy igazából én neki sosem voltam a barátja amikor rajta kaptam esküvő előtt 1 nappal a vőlegényemmel. Épp cumizta a fürdőszobában. A vicc az egészben, hogy azt hitte a barátságunk továbbra is működni fog. Ugyanis azzal védekezett, hogy csak tesztelni akarta a vőlegényemet, hogy mennyire lesz hűséges a legjobb barátnőjéhez. Hát így legalább megszabadultam mindkettőjüktől.

25/N

2021. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ez elég hihetetlennek tűnik! 😨
2021. aug. 14. 20:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mástól visszahallottam az ő általa terjesztett hüly3ségeket rólam. Nem semmi, hogy mi ment a hátam mögött, valamint, hogy mennyire vak voltam.. 5+ éves barátságról van szó pedig.
2021. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel most ezt a kérdést amúgy, mert a legjobb barátnőm eléggé megbánt azzal, hogy a pasija sokkal fontosabb neki, és sose találkozunk hónapok óta miatta, és így jobban belegondolva, annyira sosem volt mellettem a bajban. Sosem tudtam mellette igazán önmagam lenni, mert mintha mindig féltem volna attól, hogy elítél és hogy milyen gáznak tartja majd néhány dolgomat. Meg hogy csak arra kellek neki, hogy a promlémáit, amiket mással nem tud, azt velem ossza meg.

Már nem olyan a kapcsolatunk, mint régen és ez fáj...vagy csak most eszméltem rá, hogy milyen is.

2021. aug. 14. 23:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha ez belemagyarázás lesz:

hasonló volt velem is, mondhatni pepitában, és utólag kezdtem el a helyzetet elemezni. Eleinte még nem mutatta ki a foga fehérjét, mert előtte kicsit megalapozta a kapcsolatunkat, végül fokozatosan tört felszínre a valódi énje. Én meg sokára akartam ezt meglátni és utólag vettem észre az intő jeleket, (valószínűleg) hozzád hasonlóan kérdező.

A leírtak alapján pedig biztosan jobb lesz neked nélküle, lelki szemetesládának használt, és nem volt melletted, amikor szükséged lett volna rá és nem is lehetettél önmagad mellette. Tudom, hogy fáj, de (szerintem) jobb ezt most megszakítani vele, mert hosszútávon sokkal több gondot okozhat még neked. Kitartást :c

2021. aug. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3-vagyok

Pedig igaz. Bár később kiderült, hogy párszor volt köztük valami, szóval amikor lebuktak az nem az első eset volt. De a kapcsolatukról is 1 évvel később tudtam azt is véletlenül. Beszélgettem másik barátnőmmel, akkor szóba került a lemondott esküvőm. Persze ilyenkor már bátrabban mondják meg azt amiről tudtak. AKkor mondta el, hogy sejtették, hogy van köztük valami mert voltak jelek. Csak én nem vettem észre. Őszinte leszek. Rosszabb lett volna ha férjes asszonyként jöttem volna rá.

2021. aug. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, nekem is volt ilyen baratom. Sokaig egyikonknek se volt baratja, nekem hamarabb lett. Mindig osztoztunk a “banatban” hogy nincs kapcsolatunk. Nekem hamarabb lett, onnastol kezdve mar nem voltam “luzer” vagy hogy is fogalmazzak. Folyamatosan a panaszkodast hallgattam, miert nincs senkije stb, pedig annyi szep dolog van az eletben. Konkretan beteg lett, annyira nem tudta elviselni a tarshianyt, mindent huszonevesen. Szazadjara mar nem tudtam tanacsot mondani, elmondtam a velemenyem, hogy nem egy olyan dolog ami ne valtozna, meg meg tobb dolgot kifejtettem: erre? En lekicsinylem a problemait. Hiaba kertem bocsanatot, kerestem de leepitett. Azota a haverom tesojaval jott ossze, azt is a kozossegi oldalrol tudom.

Bennem mely nyomott hagyott mert nem gondolom hogy az oszinteseg miatt a kukaba kellett dobni engem. De nem baj. Maradtak azok a baratnoi, akik jol mutatnak az instagramm sztorikban, de kozben azt se tudjak hanyszor sirt/hanyszor tartottam benne a lelket. Megkell tanulni viszonylag hamar lezarni a toxikus dolgokat es nem ragni magad rajta. Majd figyeld meg, nem lesz orokke kapcsolata es megint jo leszel lelki szemetesnek...

2021. aug. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerinte a barátság nem arról szól, hogy állandóan találkozgatunk...(4 hónapja nem találkoztunk 🙂) És szerinte csak hiszti meg dühkitörés amit művelek, én meg megmondtam neki, hogy majd mikor neki is lesz valami problémája, akkor annyi lesz a válaszom, hogy ne hisztizzen. Remélem jól fog esni neki. Meg egyetlen egyszer nem tudtam egyből beszélni vele telefonon, mert tényleg sok dolgom volt és elvileg pont egy “nagy problémája volt” és képes azt az egy alkalmat felhozni ellenem, hogy ő mindig meghallgat engem, én meg őt nem. Mikor mindig én hallgattam meg a párkapcsolati problemait, amiket már halálra untam, mert folyton ugyanazt fújta. De mikor nekem volt bajom akkor annyi volt a segítség h “szard le” “ne is törődj vele” és sokszor ennyivel el volt intezve. Sose tudtam neki kibeszélni magamból, mert láttam hogy nem érdekli és inkább nem mondtam. Meg hogy én, mikor egyszer egyik barátnőmmel van bajom akkor neki “nyalok” mikor meg vele, akkor a másik barátnőnknek. Nem tudom, hogy mondhat ilyet. Attól amiért őszintén felvázolom minkét barátom előtt az aktuális helyzetet (és nem, nem kibeszelem őket) attól még nem vagyok egy kétszínű. Pont ő rá jellemző inkább ez a megjátszás az emberek előtt.

Az a baj velem, hogy túlságosan is naiv vagyok és én is azt hiszem, hogy vagyok olyan fontos a másik számára is mint ő nekem. De rá kell jönnöm, hogy az élet nem így működik.

2021. aug. 15. 01:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!