Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjak nemet a barátnő...

Hogyan mondjak nemet a barátnőmnek anélkül, hogy megbántanám?

Figyelt kérdés

Főként olyan helyzetekre gondolok, amikor el akar rángatni valahova, ahova nincs kedvem menni. Meg pláne olyanokkal, akikkel nincs kedvem.


Vannak helyek, ahova szívesen elmegyek vele, de vannak olyan helyek, ahova nem szeretnék, de nehezemre esik nemet mondani.


A "nincs kedvem" - nem mondhatom, mert akkor vagy megbántom, vagy még jobban a nyakamra jön.


Valami kifogást kellene kitalálnom? Vagy hogyan húzzam ki magam egy ilyen helyzetből? Hogyan kell nemet mondani?



2021. szept. 12. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Útmutató nőkhöz: [link]
2021. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kicsim, ne haragudj de nekem ehhez most annyira nincsen kedvem, nem mesz el inkabb a baratnoiddel? mit szolnal ha helyette a hetvegen elmennenk ....-be ....-t csinalni egyutt ?



ha ezt nem lehet megbeszelni vele, nincs a kapcsolatnak jovoje

2021. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ember, nem vagyok lezbi, bocs. Barát barátnőre gondoltam.
2021. szept. 13. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"A "nincs kedvem" - nem mondhatom, mert akkor vagy megbántom, vagy még jobban a nyakamra jön."


Dehogy nem mondhatod. Mindenkivel előfordul, hogy valamihez nincs kedve, és ezt az igazi barátok meg is értik. Ha minden alkalommal "valami közbejön", az előbb-utóbb gyanús lesz. Ha nekem valaki a nyakamra jönne, csak mert nem akarok vele találkozni, akkor először megszakítanám vele a kapcsolatot, aztán ha nem ért belőle, még fel is jelenteném zaklatásért.


Ha mindenképpen kifogás kell: Fáj a fogad, el kell menned az ügyeletre. Egy ismerősödnek kell segítened költözni/gyerekre vigyázni. Vagy csak egyszerűen rosszul vagy, nem érzed jól magad, inkább otthon maradnál. Családi probléma jött közbe, ami miatt rossz a kedved. Stb.

2021. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mondd meg az igazat! semmiféleképpen se hazudj mert előbb-utóbb ki fog derülni. tapasztalat. pl. egesz nyáron hívtam a barátnőmet hogy aludjon itt. azt mondta nem engedik neki. majd a tegnapi beszelgetes során mondta hogy jaa amugy ott fogja tolteni a szilvesztert a masik barátnőjénél. én meg mondom neki hogy jaa ezt engedik? erre a válasz: hát nyáron nem volt kedvem. igazából meg is mondtam neki hogy ne nagyon keressen. Szerintem mindig fejtsd ki miért nincsen kedved és akár előre menőleg is mondhatsz dátumot akár egy héttel később és nem fog úgy tűnni mintha le akarnád rázni. vagy ha tényleg le akarod rázni akkor mondd meg neki virág nyelven és ne csak egy véletlen beszélgetésből derüljön ki, mint nálam.
2021. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!