Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mindenki érdektelen, vagy én...

Mindenki érdektelen, vagy én vagyok helikopter? :D

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hosszú ideje gondolkozom azon, hogy miért szembesülök folyamatosan azzal, hogy körülöttem javarészt mindenki baromi önző és érdektelen a környezetére?


Kezdjük azzal, hogy a saját problémáikon kívül nem képesek mással foglalkozni, másról beszélni, úgy tesznek, mintha szimplán ennyiből állna az élet. Pedig annyi minden van a világban, annyi megoldás, cél és lehetőség... Mi ez a folyamatos rinyálás? Minek?


Elszörnyedve tapasztalom azt is, hogy akár a barátaimról, akár távolabbi ismerősökről legyen szó, a beszélgetések alkalmával mind természetesnek veszik azt a figyelmet, törődést, illetve energiát, amit nekik vagy rájuk szánok. Aztán a nap végén azon kapom magam, hogy rendben, én őszintén érdeklődöm a barátaim és a dolgaik iránt, de abból, amit adtam, én mikor kapok vissza? Az én gondolataimról ki és mikor érdeklődik olyan figyelemmel és őszinteséggel, mint ahogy én ezt teszem?

Baromi felszínesek tudnak lenni, érezhetően tojnak arra, mit mondasz nekik. Egészen egyszerűen dobnak valami alibi reakciót arra, amiről beszélgetni próbáltál velük, zárják a témát, csak ők hadd mondják el a saját dolgaikat és ők hadd könnyítsenek magukon. Ez így rohadt elkeserítő :D


Itt jön a képbe az, hogy mi van, ha én adok túl sokat? Ha visszább veszek és kevesebbet érdeklődök, vagy épp nem vetek fel témát, akkor jönnek a kényszeredett és erőltetett beszélgetések, mert ugye a másik nem nagyon tesz "erőfeszítést" (egy barátságban ez komolyan ennek számít...?), ő csak kapni szeretne. Ennyire közönyösek lennének? Hidegen hagyja őket, mi van a barátaikkal? Mi van a világban? Komolyan a napi gondokban kimerül egy beszélgetés? Mélyebbre szeretnék ásni, komolyabb témákba merülni, de baromi nehéz, ha ebben nem partner a másik.


A nyáron megismertem három külföldi srácot, akikkel már csak néhány óra ismeretség után is olyan hihetetlenül jókat beszélgettünk, mint amire az utóbbi időszakban a barátaimat együttvéve SEM került sor. Tehát megnyugodtam, hogy léteznek ilyen emberek, akiknek többre van igényük.


Akkor mit rontok el? Miért ilyen emberek vesznek körül? És hogy lehet ebből kiszakadni és olyan embereket találni, akikkel felemelhetjük egymást és kevésbé érdekeltek a szomszéd Jucus néni lányának a palijának a körömgombájával kapcsolatban?


E hajnali agyalásom eredményeképp született haikum végén szeretném megköszönni annak, aki elolvasott és van bármi hozzáfűznivalója, vagy esetleg segít megoldani ezt a problémát.


20/L



2021. szept. 22. 03:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam. Aztán feltettem a kérdést:


Megéri?


Nem, rohadtul nem. Előrébb vagyok, mióta b*szok rá az egészre. És így sem lettem magányos, pedig sokáig féltem ettől.


Azt teszem meg másokért, ami nekem jólesik, nekem nem veszteség, nekem nem kellemetlenebb, mintha nem tenném. Egyébként szarok rájuk, úgyis csak magamra számíthatok (pár embert kivéve). Minek pazaroljam az energiám, minek akarjak megfelelni mindenáron? Fölösleges. Időpazarlás.


Tudatos vagyok és racionális. És korrekt. De a valagnyalásról, pitizésről és a szeretetszolgálatosdiról leszoktam.

2021. szept. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez.

Túl sokat adtam önzetlenül, és csak azt kaptam vissza hogy természetesnek vették hogy mindig ott vagyok ha kellek, de amúgy ők basztak rám.

Azóta megváltoztam, csak olyannal vagyok rendes, akitől ezt ugyanúgy visszakapom. Mindenki más le van sz.rva.

26/F

2021. szept. 22. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amitől neked nem lesz több az életed, azt egyszerűen hagyd abba. Én már egy ideje nem támaszkodom másokra, nem vagyok kiszolgáltatva nekik, megoldom a saját bajom, legyűröm a saját akadályaimat. Számomra csak szövetség és kölcsönös egymást segítés van, másra nincs szükségem. Nem egy esendő kis szar vagyok, akinek esdekelnie kell másoknak és lelki szemetesnek meg boxzsáknak lenni, hogy ne legyek elveszett. Azt meg leszarom, hogy ők azok nélkülem.
2021. szept. 22. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Ezért nincsenek barátaim... nem te rontod el, egyszerűen ilyen sok a felszínes, illetve csak a saját bajával foglalkozó ember. Én is gyakran éreztem magam ufónak, főleg a te korodban.
2021. szept. 22. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a nővérem szavait olvastam volna :D, neki ez ezek a problémái vannak az emberekkel.


Amúgy én úgy vagyok hogy inkább nem nagyon szeretek bele menni más életébe,és nem is nagyon szeretem mással megosztani az enyémet.

Minden ember más,ennyi az egész.

2021. szept. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Ez Mo.
2021. szept. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én érdekes mód nem ezt tapasztalom, én mindenről tudok beszélgetni a barátaimmal. :3
2021. szept. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!