Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Olyan jófej barátokat szerette...

Olyan jófej barátokat szerettem volna, mint a Szívtipró gimi sorozatban. Írna nekem, aki szintén egész életében erre vágyott, de úgy múlnak el az évek, hogy nem tapasztalhatta meg?

Figyelt kérdés

Már rég vége az egyetemnek, több munkahelyi közösségem is volt. Sehol nem voltak igazi barátaim, mindig csak beértem a "legjobb közelítéssel". Részben az én hibám, hiszen biztosan volt olyan, hogy nem láttam meg a potenciált valakiben, emellett amíg tanultam, azt nagyon komolyan vettem és engedelmeskedtem az agyonféltő szüleimnek. Felnőttként meg már csináltam ami tetszett, de többnyire egyedül.

Nem szándékosan voltam egyedül soha, sőt, csak mindig azt éreztem, hogy nem igazán jó a közeg. Egyszerűen nincs kikkel érdemes lett volna - vagyis inkább lehetett volna bármi klasszat csinálni. Pedig már akkor is rengeteg ötletem volt.

Nem szeretném jobban fejtegetni, de remélem akad valaki, aki érti.


Most beteg vagyok, megnéztem az ősrégi Szívtipró gimi elérhető epizódjait immár felnőtt fejjel. Hát, ahhoz képest, hogy most 2021 van, szellemi és lelki téren úgy érzem, hogy klasszisokkal jobbak voltak azok a srácok. Pont olyanok, mint az emberek. Bátrak, lojálisak, leleményesek. Úgy éreztem, hogy én mindvégig ilyen lehettem volna.

Ehelyett az én korosztályom ezerrel depizik, amit szerintem pont ezen értékek hiánya okoz.


Esetleg más is érez így, és szeretne változtatni ezen?


Szívesen mennék pl. életemben először horgászni, csinálnék közösségi kertet, vagy esetleg valamilyen szociális projektet, ha lenne olyan társaság, akikkel valóban ragaszkodunk egymáshoz.



2021. nov. 3. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Jobbulást.

Bele néztem az első részbe, pár percig. Ezek neked jófejek? Ezeket úgy hívják hogy picsa. Nem tudom mit takar az hogy: „klasszisokkal jobbak voltak azok a srácok”. Nem igazán nézek filmeket, sorozatokat. De ha ennél a sorozatnál maradunk; ezek pont olyanok mint az emberek? Nem! Ezek pont olyanok mint a színészek! Bátrak? Pirosnál flörtölnek egy szerencsétlennel, ez inkább felelőtlenség! Lojálisak? A pirosnál fűzik a lányt, akiről kiderül hogy a fiatal tanárnő, majd az iskolában is folytatják, miközben két lánnyal van összebújva, és féltékenykedési viselkedéseket produkálnak, ezzel egyértelműsítve hogy legalább az egyikkel van valami közelebbi kapcsolata.


Én régebben szívesen horgászgattam volna barátokkal, de már úgy érzem kinőltem ebből is. Valószínűleg én is a depisek közé tartozom.

2021. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Kár, hogy ilyen hamar elítélted őket, a sorozat pont arról szól, hogy minden gáz kamasznak valójában arany szíve van (és oka arra, hogy tapló legyen :D). És hogy ha arról van szó, az iménti bunkó kamaszok kiállnak az igazságért. (Többször is elhangzik a tanárok részéről érvként, hogy a jövő polgárait nevelik.)


Amúgy csak nosztalgiából akartam belenézni, de nagyon beszippantott. Pedig annó az Anita-Drazic korszakot néztem márcsak (ha ez mond valkinek valamit), de a Nick-Jodie hőskorszak azt hiszem, klasszisokkal jobb.



Végül voltál, vagy csak szívesen mentél volna?

2021. nov. 3. 14:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát jól van, most kénytelen leszek végig nézni ezt a sorozatot akkor. Azok a korszakok, szerencsére nekem nem mondanak semmit.


Tizen, huszon évesen, egyszer-kétszer voltam horgászni. Szülőkkel XD. Barátaim sosem voltak ;(

2021. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!