Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kérdezhetném meg...

Hogyan kérdezhetném meg tapintatosan a barátomtól, hogy mi a baj velem vagy mi zavarja?

Figyelt kérdés

Eddig mindent megosztottunk egymással szinte most az utóbbi pár hónapban viszont ha küldök neki vagy írok valami érdekeset, hogy ez történt, ilyet láttam sőt még ha valami igazán nagy dolog is volt amit neki csináltam, a reakció legjobb esetben egy nagy like. Mostanában már csak kb ennyi, vagy egy like-ot dob vissza üzenetben vagy nem reagál semmit.

Egyszer a like-ra amit küldött én is tettem egy like-ot, hogy talán észreveszi de semmi. Most legutóbb megint küldtem neki valamit arra semmi, utána ma írtam neki arra meg egy nagy like megint és ennyi.

Most már mondom próbálok valahogy jelezni, visszaírtam neki, hogy "Veled valami érdekes mostanában?" annyit írt csak, hogy "Off. Semmi." és kész.


Sajnos egy ideje már mióta elköltözött csak így telefonon tartjuk a kapcsolatot, találkozni utoljára augusztusban sikerült de akkor is csak röviden. Kérdeztem is már tőle, hogy van e valami baj mert ha igen akkor segitek. Mondta hogy baj nincs csak sok melo. De azért ismerem annyira, hogy valószínűleg nem ez áll a háttérbe, hogy agyon dolgozná magát és nincs abszolút szabadideje vagy ilyesmi, sőt tuti nem emiatt van.


Gondolom ami maradt egyértelműen, hogy velem van valami baja, esetleg csináltam valamit ami miatt azóta ilyen. Ezt viszont jó lenne tudni különben tenni se tudok ellene. Volt már talán 2-3x, hogy összevesztünk és megharagudott rám vagy én rá viszont mindig meg tudtuk beszélni.

Akkor tudtam mi a baj, egyszerűen felhívtam és megmondtam neki, hogy nem szeretném, hogy haragban legyünk, szeretném megbeszélni és valahogy béküljünk ki és sikerült. Tehát ezzel nem lenne gond. A probléma az, hogy nem tudom mi a probléma így megoldással se tudok előállni.


Leírtam eddig mivel próbálkoztam. Szerintetek mi maradt még? Hogyan tudok utalni erre, hogy érdekelne mi a gondja?



2021. nov. 23. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy "Minden oké, mostanában keveset írsz" is elég és nem is túl tapintatlan. Ha most is leráz, próbálkozz tovább, de a legjobb az lenne, ha személyesen tudnál vele találkozni.
2021. nov. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt is probaltam hogy lenne e kedve elmenni valahova, elsore konkret otletekkek is eloalltam arra azt irta hogy meg a gyerekkori haverokkal sincs ideje osszeulni egy rendes valamire meg ilyenek masodszorra meg nem is valaszolt. En is amugy szivesebben talalkoznk vele mindig is szivesebben beszeltem vele ugy hogy kozben egymas szemebe tudunk nezni. Valami baja szerintem van lehet az is hogy tolem teljesen fuggetlen dolog de nem tul kommunikativ ezugyben. Ha meg eroszakos lennek, irogatnek vagy hivogatnam folyamatosan azzal meg csak idegesitenem max semmi tobbet nem ernek el. Egy hatasos lenyegretoro valami kene amivel rabirhatnam arra hogy ossza meg velem esetleg beszeljunk is rola.
2021. nov. 23. 19:41
 3/10 anonim válasza:
Szia! Úristen, teljesen ugyanez a problémám. Valaki tudna esetleg segíteni? Eddig mindig megosztottunk egymással mindent, és most elkezdett ignorálni vagy lerázni. Legutóbb akkor volt ilyen, mikor utólag kiderült, hogy akaratomon kívül megbántottam, de megbeszéltük és bocsánatot kértem. Nem értem mi lehet, nem tudom kihúzni belőle, vagy csak egyszerűen hülyének néz, és flegma stílusban megkérdezi hogy "mi bajom lenne? nincsen semmi" pedig egyértelműen van. Nem értem. Ha te kérdező közben esetleg rájöttél, meg tudnád osztani velem is, mert egy cipőben járunk, és hátha ez segítene.
2021. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én azt tudom ajánlani,hogy írj neki egy hosszabb üzit.


Írj le vmi hasonlót a te stílusodban.Ha erre sincs konkrét reakció akkor hagynám a fenébe.


pl :


"Szia! Figyelj,nem szeretnélek zavarni. Csak nem igazán értem,hogy eddig annyira jól elvoltunk. Aztán már alig beszélgetünk. Történt valami? Megbántottalak?

Nagyon sajnálom,hogy már nem beszélünk annyit,pedig érdekelne mi a helyzet veled. De ha történt valami és nem akarsz róla beszélni azt is elfogadom.

További szép estét/napot neked! "


Ha erre se igazán érkezik érdemleges válasz,ne keresd többet. Vagy észhez tér és idővel keresni fog. Vagy nem.

2021. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a fsz bajod van velem. Kérdeztem valamit te csicska g.ci. Még egyszer ezt csinálod, szét leszel verve."


Ezt meg fogja érteni.

2021. nov. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De fogalmazhatsz finomabban is :)
2021. nov. 26. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne verd meg nagyon.
2021. nov. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam még azért gyüjtöm hozzá a bátorságot, de szerintem egyszerűen csak ennyi lesz:


'Mi a baj? Nem kell most válaszolnod, de ha majd úgy érzed megosztod velem is?'


Valahol azért tartok a választól illetve bármilyen komolyabb beszélgetéstől mivel annyira kedvelem őt (mint barátot nyilván, no homo), hogy inkább visszakapcsolok kettőt és türelmes meg óvatos vagyok mintsem elveszítsem valamiért.

Sok esetben amugy nehéz is megtalálni vele a közös hangot habár van bennünk so közös pl autózás éjjelente cruisolni hegyekben ilyenek meg a gondolkodásunk is elég hasonló csak én 22 vagyok ő meg 28 és akárhányszor szóbakerült mindig mondta, hogy ő más időkben nőtt fel meg akkor még más volt meg őt már sokminden nem érdekli vagy nem hozza lázba ami engem még igen. De én meg mindig mondom, hogy bas*od egy korosztály vagyunk szinte egyidősek azért nem 20 év difi van köztünk.

Mert 90%-ban a gyerekkori barátai vele egyidősek én meg csak 2 éve ismerem és nehéz közeledni felé. Akárhányszor próbálok nyitni kb leráz vagy nem reagál.

2021. nov. 26. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Elhidegült tőled, ez az oka.
2021. nov. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Közben én már megoldottam a helyzetet. Pontosan úgy, ahogy az egyik válaszoló írta, tapintatosan megkérdeztem, és minden nap éreztettem vele, hogy itt vagyok és elmondhatja bármikor. Úgyhogy egyik nap elmondta, és megbeszéltük a dolgot. Próbálkozz még, hátha, de azért hülyét se csinálj magadból. Drukkolok :3
2021. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!