Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lépjek túl azon hogy...

Hogy lépjek túl azon hogy valójában mi sosem voltunk barátok?

Figyelt kérdés

4en voltunk egy társaságban, ők hárman tartják magukat örök barátoknak. Én az egyikükkel voltam hihetetlen jó barátságban, mindaddig, amíg el nem mondtam neki a véleményemet. Kb 2 éven keresztül napi szinten siránkozott arról hogy neki nincs barátja, meg kb megbetegítette magát emiatt. Kultúráltan elmondtam neki így 2 év után, hogy hiába mondja el nekem századjára, nem tudok neki segíteni, és amíg magával nem lesz rendben, és találja meg másban a boldogságot, nem lesz senkije (nekem lett barátom, annak persze nem tudott örülni)

Mindannyian 20 évesek vagyunk. A többiekkel jó kapcsolatban voltam, de a szívem mélyén mindig is tudtam hogy ez nem barátság. Ők semmit se tudnak a másik magánéletéről, csak évente kirakják az insta posztot hogy mekkora barátok, holott nagyon jól tudom hogy nem is ismerik egymást és nálam ez nem barátság...

Miután elmondtam a véleményem, fokozatosan leépített, még bocsánatot is kértem holott semmi olyan durva véleményt nem mondtam ami miatt le kellett volna építeni. Azt gondolom hogy hiba lett volna az önsajnálatát tovább erősíteni, és miért vagyok rossz barát ha elmerem mondani a véleményem?


Érdekes mód (amit ezt is sejtettem) a többiek azóta nem keresnek, már fél éve nem beszéltem velük. Ők olyanok, hogyha ezzel a lánnyal nem lennék jóban, többet ők se keresnének. Hát így lett, én se kerestem őket mert tudom hogy nem kíváncsiak rám


Mit gondoltok erről a helyzetről? Engedjem el őket, mert úgyse álltak hozzám annyira közel? A fenn említett lány a legjobb barátaim közé tartozott, és ennyivel elintézett 6 éves barátságot..



2021. nov. 30. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell feltétlenül megszakítani a kapcsolatot, csak a helyén kezelni. Van 3 ember, akikkel be tudsz ülni valahová, tudsz esetleg vásárolgatni stb. Ilyen 'időkitöltő' emberek is kellenek, akikkel meg lehet jelenni. Keresgélnék igaz barátot, de attól ők még maradhatnának a kép sarkában unaloműzésnek.
2021. nov. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Te is tudod, hogy ez nem barátság. Szerintem köztük se igazi barátság van. Ennyi erővel nekem soha nem lennének barátaim, mert én a szemükbe szoktam mondani az őszinte véleményemet. Itt meg ugye ez nincs meg. Ez egy felszínes valami. Próbáld elengedni őket vagy tényleg, ahogy az első írja, helyén kezelni a dolgokat. Jól gondolkodsz szerintem erről az egészről és így könynebben túl fogod tudni tenni magad. Akármikor lehetnek új barátaid.
2021. nov. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is voltam ugyanilyen helyzetben, akikről írtál, valójában soha nem is voltak a barátaid csak annak adták ki magukat, ezért ismerted őket félre. Egyértelműen ártanak a lelki egészségednek, ezért a legjobb, amit tehetsz, hogy elengeded a kezüket.
2021. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Találsz náluk jobbat, előrre kell nézni.
2021. dec. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!