Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kell barátkozni fiúkkal?

Hogy kell barátkozni fiúkkal?

Figyelt kérdés

Tudom, el kell vonatkoztatni attól, hogy most milyen neműek, ember-ember, de nem így értem. Valahogy a fiúkkal nem megy a barátkozás, lányoknál magától jön a dolog, ha még én is "kezdeményeztem" először, akkor is utána mindketten keressük egymás társaságát, mert valahogy sikerül ráéreznünk arra, hogy hasonlóak vagyunk, és hogy jól kijönnénk egymással. De ha egy fiúval próbálkozok barátkozni, hiába keresem, vagy mondjuk írok neki, válaszol, de nem kérdez vissza, nem érdeklődik és főképp nem keres magától. Nekem pedig pár alkalom után, hogy beszélgetést kezdeményeztem, már nincs kedvem újra próbálkozni, amikor csak azt látom, hogy semmi eredménye a dolognak. És azt sem szeretném, ha félreértené a barátkozási szándékot, ezért nem erőltetem többet a kommunikációt. Ilyenkor mit kéne tenni?

Tehát nem azzal van a bajom, hogy fiúkkal barátkozom, hanem azzal, hogy máshogy működnek, mint a lányok, és máshogy is viselkednek, nekem pedig nehéz kiigazodnom ezen, és nem tudom mit csináljak azokban az esetekben, amik egy lánnyal való barátkozás során nem történnek meg.



2021. dec. 29. 23:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék egy sima lány barátnak. Szóval tehetsz velem egy próbát. :)
2021. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is írhatsz :)
2021. dec. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom mi más, ugyan olyan emberek vagyunk. Nyilván kicsit mások, de ez nem akadálya egy barátságnak szerintem. Persze vannak olyanok, és sajnos egyre többen, akik nem az eszükkel gondolkodnak, de azokat le kell rázni. Nekem fiúként mindig is lány barátaim voltak, már az oviban is. Szóval nem kell túlgondolni.
2021. dec. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szerintem picit félreértés történt, ez a kérdés arra vonatkozik, amikor egy általam élőben látott emberrel próbálok baráti kapcsolatot kialakítani, valaki olyannal, akit már sokszor láttam, és egyszercsak úgy döntöttem, hogy szeretném jobban megismerni. Nem azt szeretném, hogy mindenáron legyen egy fiú haverom, hanem azt, hogy ha látok egy szimpatikus személyt, akkor konkrétan vele hogy lehet megbarátkozni.

Ennek ellenére köszönöm az ajánlatokat, kedvesek vagytok. :)

2021. dec. 29. 23:40
 5/14 anonim ***** válasza:

Lehet máshogy működünk!

De ugyanúgy lányokkal is lehet találkozni, hasonlókkal...beszélgetsz vele,de felőled nem érdeklődik, nem kérdez csak válaszol ha kérdezed, így nehéz beszélgetni!

2021. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Lehet, hogy akkor csak az volt a probléma, hogy eddig "rossz" embereket fogtam ki. Leginkább azokat a fiúkat nehéz megközelíteni, akiknek nincsenek lány barátaik.
2021. dec. 30. 00:01
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Én annak híve vagyok hogy mindenki a sajátnembelijével barátkozon/ismerkedjen. Ha két másnembeli barátkozik/ismerkedik (kivéve persze ha cél a párkapcsolat) az csak problémát szül. Megis jártam beleszerettem egyik lány barátomba. Nem viszonozta és ez sok szenvedéshez vezetett. Így énis igyekszem hölgyek társaságát kerülni (persze ha nem az a cél összejöjjek vele).
2021. dec. 30. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Ennek semmi értelme.

Miért pont fiúbarátot akarsz??

A barátság, haverság kizárólagos alapja a közös érdeklődés, nemtől függetlenül.

2021. dec. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem azon múlik, hogy lány vagy fiú az illető. Én többségében lányokkal járok így, de nem gondolnám, hogy ez kizárólagosan abból adódna, hogy ők lányok. Nem tudom mennyi idős vagy, milyen közegbe jársz, pontosan kikről van szó stb., de szerintem ilyen huszonéves kortól már nem olyan könnyű barátkozni, mert sokaknak megvan már a kialakult baráti köre, van esetleg párjuk is, ott a család stb., elvannak és nem vágynak új barátokra. Max. unaloműzésként vagy “miért ne” alapon elbeszélgetnek azokkal, akikkel éppen találkoznak valami kapcsán, de rendesen beszélgetni, találkozni stb., már nem feltétlenül akarnak. Legalábbis én ezt tapasztaltam.
2021. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 8!

Leírtam, hogy nem ez a célom, de csak neked bemásolom mégegyszer: "Nem azt szeretném, hogy mindenáron legyen egy fiú haverom, hanem azt, hogy ha látok egy szimpatikus személyt, akkor konkrétan vele hogy lehet megbarátkozni."

Nekem mindegy, hogy fiú vagy lány az illető, engem csak az érdekelne, ha épp egy fiút látok aki szimpatikus és őt szeretném megismerni, akkor hogy kéne közeledni, hogy ne értse félre, de ő is szívesen ismerkedjen. Nem fiú barátot keresek, hanem a megoldást arra, hogy hogyan kell elkezdeni az ismerkedést, ha az adott személy aki szimpatikus nem egy lány. Remélem így már világos:)

A többieknek köszönöm a válaszait.

2021. dec. 30. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!