Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az hogy mindenki...

Miért van az hogy mindenki csak lelki szemetes ládának használ?

Figyelt kérdés

Minden barátomnak csak addig vagyok fontos amig neki baja van.

Én azt oldjam meg, aztán hogy velem mi van az meg senkit nem érdekel.

Miért lehet ez?

Hogy kéne ezen változtatnom?

22f



#lelki szemetesláda #vidzsaélés
2021. dec. 30. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Én nem tudom te hogy vagy vele, de én a lelki gondjaimat soha nem a barátaimmal szoktam megbeszélni, velük inkább próbálom jól érezni magam.

A családra tartozik a bánatom vagy csajomra.


Felesleges haverokat/barátokat ezzel terhelni mert általában leszarják, és nem is nagyon tudnak segíteni. Persze vannak kivételes alkalmak pl.: egy szakítás vagy ilyesmi amit azért elmondok...a lényeg annyi hogy ennyire ne dobd magad egy tálcára mindenki elé.

2021. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1. Csajom nincs, a szüleim meg érzelmi analfabéták sokra nem megyek velük.

Vagy barátok segítenek vagy senki. :(

2021. dec. 30. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem jó emberekkel barátkozol, és hagyod, hogy mondják. Én úgy gondolom h a bánatot senkire se kéne rázúdítani. Ne foglalkozz negatív emberekkel, mert téged húznak le. Vagy mond el nekik h ez bánt téged, és ha ők tudnak változtatni akkor igazi baratok, ha nem akkor nem azok.
2021. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

"A családra tartozik a bánatom vagy csajomra."


Le leszek pontozva, de azt mondom, hogy sokszor még ő rájuk sem, hiszen senki nem érdemli meg, hogy a másik lelki szemetesként használja.


Nyilván, nem tudja az ember minden bánatát magában tartani, de meg kell tanulni feldolgozni őket és méltósággal kezelni a bánatot. Minél kevesebbet "átadni" másoknak.


Nekem sajnos több családtagom volt úgy vele, hogy "kinek panaszkodjak, ha nem a családomnak". Igazi mérgező emberek voltak, akikkel igyekezett mindenki megszakítani a kapcsolatot. És sajnos pont úgy gondolkoztak, hogy a család mindig ott van és "kötelessége eltűrni s folyamatos nyavalygást és siránkozást. Pedig nem így van.


Szerintem legyen szó barátról, családról, párról, vagy akár teljesen idegenről, minden kapcsolatnak arról kellene szólnia, hogy igyekszünk jól érezni magunkat együtt.

2021. dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az, hogy valakivel történik valami negatív, szomorú, megterhelő, nehéz stb. dolog és azt szeretné valakivel átbeszélni vagy csak szeretné, hogy valaki meghallgassa teljesen természetes és nem egyenlő azzal, hogy valaki panaszkodik, vagy lelki szemetesládának használja a másikat.
2021. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Igenis, ez is egy jó barátság része lehet, ahogyan a család vagy párkapcsolat velejárója is, mert egyáltalán nem csak arról szól egy kapcsolat, hogy “jól érezzük magunkat együtt”.
2021. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!