Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van szép ember fóbiája másnak is?

Van szép ember fóbiája másnak is?

Figyelt kérdés

Létező fóbia ez?


Olyan félelmetesnek találom őket, mintha semmi problémájuk nem lenne, mindig nyugodtak, elégedettek, víg kedélyűek, magabiztosak, mentális problémáktól és komplexusoktól mentesek, olyan nem emberiek valahogy.


Emiatt félelmetesek és nyugtalanul érzem magam plusz biztos vagyok benne, hogy kielemzik az arcszerkezetem miközben velük beszélek én legbelül szánnak engem és arra gondolnak szegény hogy születhetett ilyen aszimmetrikus arccal.


Másnak is van ilyen fóbiája?


2021. dec. 30. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem fobia, hanem neked súlyos mentális gondjaid vannak, pszichiáterhez kéne menned, hogy elfogadd magad.
2021. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1


A pszichiáter tudtommal gyógyszert ír.

2021. dec. 30. 18:43
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Akkor nem tudnék tükörbe nézni :D
2021. dec. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3


Igen, és a pökhendiség, felsőbbrendűség is eléggé ijesztő ami a külsőhöz párosul.

2021. dec. 30. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen téves, amit a szép emberekről gondolsz.


Elég csak a Hollywoodi színészekre, világhírű sportolókra gondolni, szépek, sikeresek, mégis nagyon sokan közülük depressziósak, gyógyszer, alkohol vagy drogfüggők, mindenféle mentális betegséggel, anorexiával... nem egy lett öngyilkos közülük. De olyanok is vannak szép számmal, akiknek halva született gyerekük, elvetéltek vagy rákosak...

Attól, mert valaki "szép", még ugyanolyan problémáik vannak, mint bármelyik más embernek.

2021. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5


Igen, ez is megfordult a fejembe, de mivel szépek valamiért nem ül ki az arcukra az, hogy mentálisan betegek, depressziósak stb. Mindig olyan elégedettnek, kiegyensúlyozottnak tűnnek, de lehet, hogy azért mert a szépsé maga tűnik annak, egészégesnek. :D


Mindenesetre nem jó ilyen fóbiával élni mert van egy-két szép ember mindig akiket nem lehet elkerülni.


Plusz a vonzalomtól is félek, ha véletlen vonzódni kezdek hozzájuk, vagy csak valamit azért teszek meg nekik mert szépek. Tehát a kiszolgáltatottság érzés és tehetetlenség is, mert ilyen hülyére sikerültünk mi emberek, hogy készek vagyunk bármit megtenni a szép embereknek. És nem akarok pofára esni...

2021. dec. 30. 19:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!