Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyik régebbi barátnőm összehá...

Egyik régebbi barátnőm összeházasodott az exbarátommal. Hogyan kezeljem ezt a baráti társaságunkban hogy ne legyen semmi feszkó?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva ez egy elég hosszú sztori és nincs értelme belemenni a részletekbe, a lényeg az, hogy az elején ez a “barátnőm” úgy kavart az exemmel, hogy én nem tudtam róla így amikor megtudtam véletlenül nem esett túl jól és azóta nem nagyon beszélünk viszont közös társaságba járunk. Ő amúgy azt mondta, hogy azért nem mondta el mert nem volt semmi komoly és ő se tudta mit akar. Amikor összeházasodtak a sajnos eléggé rosszul éltem meg, de már feldolgoztam. A probléma az, hogy továbbra is egy társaságba járunk és amikor összefutunk mindig feszültség van például az exbarátom múltkor amikor leültünk egy asztalhoz direkt kihagyott mellettem egy széket és úgy ült le hogy nehogy mellém üljön...

Ez az egész már borzasztóan gyerekes és szeretnék ezen valahogy változtatni, de nem tudom jó ötlet lenne-e mondjuk egy beszélgetést kezdeményezni ha nem is az exemmel akkor a régi barátnőmmel.

Megtudtam egyébként hogy amikor a lánybúcsúja volt, akkor egyik barátnőmnek ott mondta, hogy reméli hogy én már nem haragszom rá, de nem tudja hogy mi van mert nem is beszélünk.



2022. febr. 26. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

pl nem kéne a társaságába járni...már ott elvan b..va az egész hogy akkor barátkoztál vele amikor már kavartak "jajj nem tudom mit akarok" közben meg szopik mint kis malac...és akkor még te érezd jól magad vele? :D


Érdekes felfogásod van az is biztos.

2022. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg baráti társaság vagy óvodás csoport??
2022. febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok szívesen a társaságukban, viszont vannak ott nagyon jó barátaim akikkel szeretek találkozni és nem szeretném teljesen elengedni a közös programjainkat amiatt hogy két embert nem szívesen látok. Nem is azt mondom hogy olyan jóban akarok velük lenni csak hogy ne legyen már az hogy egymáshoz sem merünk szólni és feszkó van.
2022. febr. 26. 13:50
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Te tudod...én elküldeném a p..ba. Aztán legalább nem lenne rá már gondom.
2022. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
A lány egy manipulatív másokat érzelmileg befolyásoló valaki :”reméli hogy nem haragszom már rá” magát állítja be normálisnak. Az exed pedig nyilván kapható volt erre mindig is és még tőled tart távolságot… ilyen emberekkel biztos nem tudnék és akarnék egy légkörben lenni, azt pedig főleg nem értem hogy ennyire függsz egy baráti társaságtól. Ha egyenként is lehet találkozni azokkal a barátokkal, én úgy oldanám meg (már ha ennyire fontosak az életedben hogy nem tudsz nélkülük élni) de arra semmiképp sem éreznék késztetést hogy jó arcot vágjak és asszisztaljak ahhoz, hogy ők hátba szúrtak és úgy járjak el velük szocializálódni, mintha mi sem történt volna. Nekem nem is lenne kérdés hogy nulla kontakt van egy exszel és egy ilyen “baratnovel” meg főleg.
2022. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az pedig egyenesen gáz hogy meg te gondolkozol azon, hogy beszélgetést kezdeményezz a régi baratnőddel, nálad is elérte hogy hibásnak érezd és megkérdőjelezd magad, mintha bűn lenne hogy ezt te nem tudod lenyelni, amikor az a gyomorforgató amit ők csináltak… nem azt mondom, hogy hordozd magadban ezt a sérelmet, mert nem éri meg, zsák a foltját és tudnod kell, hogy nem veszítettél semmit velük.. de szerintem kicsit tartsd màr magad többre annál, hogy jóban akarsz velük lenni meg megfelelni nekik, mert nekem ebből az egészből az jön le hogy kicsit sem tiszteled magad. Nem is kellene kérdés legyen, hogy ilyen emberekkel nem marad meg egy látszatbarátság es kapcsolattartás…
2022. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából tényleg úgy érzem hogy egy kicsit túlreagáltam a dolgot. Egyrészt amikor ők összejöttek akkor mi már kb. két éve szakítottunk, nem arról van szó hogy megcsalt volna vele, de én kicsit úgy viselkedtem. Másrészt volt egy beszélgetés köztünk amikor megtudtam hogy kavarnak és akkor azt mondtam neki, hogyha akar akkor jöjjön össze vele, mert én már semmit nem akarok ettől a sráctól. Szar volt, de nem én akartam az az ember lenni aki megakadályozza a kapcsolatukat, mert azt jogtalannak is éreztem volna és úgy éreztem ez a helyes viselkedés tőlem. Viszont utána szembesültem vele, hogy nem tudom ezt az egészet annyira könnyen venni mint ahogyan gondoltam, mert soha senkit nem szerettem annyira mint ezt a srácot és nagyon nehéz volt végignézni az egészet. Utólag sajnos azt hiszem hogy akkor még nem szeretném teljesen ki belőle csak ezt magamnak se vallottam be. De ha már zöld utat adtam nekik akkor annak megfelelően is kellett volna viselkednem.
2022. febr. 26. 14:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen értem, de akkor sem hibáztathatod magad a saját érzéseid miatt. Persze, az emberek elhitetik magukkal, hogy nem érdekli őket ez sem meg az sem, de belül hatással vannak ránk a dolgok. És mint megmutatkozott, elég volt egy ilyen eset ahhoz, hogy kiderüljön még sem vagy annyira semleges mint gondoltad. Lehet, hogy még most sem teljesen, különben nem foglalkoztatna ez az egész semmilyen szinten.. és kb teljesen felhőtlenül és lazán barátként tudnál mindkettővel viselkedni. De szerintem ez neked most sem menne, ami nem baj… Így viszont teljesen egészségtelen velük egy környezetben lenni és biztosan nem tesz jót neked. Az sem segít a dolgon, hogy ők ilyen gyerekesen kezelik ezt az egészet.. de őszintén, hogy is lehetne egy olyan helyzetet megfelelően kezelni, hogy akivel egyszer intim dolgokat csináltatok meg szerettétek egymást, az egy szintén egykor hozzad közel álló személlyel van és mindennek tudatában mintha sem történt volna egy közegben vagytok. Ezt csak azt tudná feloldani, ha mindkét oldal, ők is és te is valóban egy lényegtelen dologkent tekintenének az egészre hisz nem fűződne hozzá semmi ellenérzés vagy érzés úgy általában.. de lehet az már erőltetett lenne.

Írtad hogy feszültség van köztetek… részükről sem lenne semmi feszültség, ha szerintük ez oké lenne, mivel ők vannak ketten és elvileg nagy szerelemben egymással, elkezdenének nyitni feléd normalis felnőtt módjára. De nem, még te vagy a lúzer exbaratnőként kezelve, aki “nem beszél velem, nem tudom mi van” meg ahogy írtad, véletlenül tudtad meg hogy kavarnak. Miért is? Ezeken kellene elgondolkozni.. a titkolózáson, egyenesség hiányán stb. Nyugodtan mondhatta volna anno neked a baratnod, hogy figyelj, tudom az exed de már szakítottatok egy ideje és nekem bejövünk egymásnak, oké ha randizunk/járunk? Ergo felnőttesen őszintén kezeli a helyzetet de ő nem ezt tette, csak ment a sunnyogás… talán pont azért mert tudta hogy te még nem vagy túl a srácon és csak magát hátráltatná vagy rosszat tenne az egész szitunak ha a te engedélyed kéri és te esetleg nem tetszésedet fejezed ki amit úgyse tettél volna meg

2022. febr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Én nem értek egyet az előttem szólókkal. Szerintem meg pont erőt kéne venned magadon és mikor együtt van a társaság, akkor direkt odamenni hozzájuk és tök természetesen viselkedni, beszélgetést kezdeményezni egy semleges têmáról, mintha sosem lett volna ez probléma. Hidd el, mindenki megkönnyebbül. Szerintem érett emberek így csinálják.
2022. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem nagyon érteni, mi a tökért neheztelsz bármelyikükre is. Ha már nem jártál vele, akkor mi közöd volt hozzá, hogy a barátnőd jár vele? Ha meg nem vagy képes ezeket a dolgokat felfogni, akkor hagyd ott az egész társaságot, mert miért is szívatod magadat?
2022. febr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!