Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék megbízható...

Hogyan tudnék megbízható barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Most jelenleg nincs egy olyan barátom sem akiben meg bízhatnék. Eddig rengeteg barátom volt, de csak kihasználtak,megloptak stb.

De nem tudom hogyan tudnék barátkozni. Nagyon örülnek ha valakivel megbeszélhetném a gondjaim és én is hallgatnám az övét. Ha itt privát üzenetben le írjátok az instátokat szívesen írok.



2022. márc. 22. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben hasonlóan vagyunk. Azt tapasztalom, hogy nincs szüksége az embereknek igazi barátságra, csak ideig-óráig, vagy amíg hasznuk van belőled. Ha már nincs, vagy nem teljesen olyan vagy mint amire gondoltak, eltűnnek szó nélkül. Így nehéz barátkozni. Azért nem adom fel, hátha lesz egyszer valaki, akit tényleg a barátomnak nevezhetek.
2022. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én bevallom, az a típus vagyok, akinek nincsenek barátai, de nem is kellenek, csak ismerősök. Egy baráttal foglalkozni kell, beszélgetni, találkozni, telefonon felhívni.. én telefonálni nem szeretek, és vagyok annyira önző, hogy a 24 órát magamra, a saját életemre, munkámra, szórakozásomra, kapcsolatomra akarom fordítani. Amíg iskolába jártam, mindig volt valaki, akit a "barátomnak" tudtam hívni, de aztán ahogy szétkerültünk, rájöttem, hogy teher számomra tartani velük a kapcsolatot, mert már nem vagyunk egymás szájában, mint akkor, amikor úgymond "kötelező" jelleggel találkoztunk, mert nem volt jobb dolgunk.

Ismerős/jó ismerős meg azért kell, hogy ha szükségem van valamire, akkor hasznom származzon belőle. Nyilván ha olyan, akkor fizetek is érte, de legalább tudok kihez fordulni, anélkül, hogy a jövőben tartanunk kéne a kapcsolatot.

2022. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, igazi barát az embernek kettő-három lehet max. Olyan,aki bizalmas, akivel mindent meg lehet beszélni, olyan pedig csak egy.

Nekem is volt három, ebből egy volt,aki a legjobb volt, bizalmam volt benne, maximálisan. Sajnos, visszaélt vele.

A másik kettő pedig , amikor kapcsolata, majd családja lett, fokozatosan eltűnt. Értem én,hogy első a család, de akkor se keressen , ha magánéleti gondjai vannak. Mert akkor persze megtaláltak mindig.


Így most nincs barátom, mivel senki életében biodíszlet nem akarok lenni.

2022. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól írod 3 as!
2022. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindnyájan jól írjátok én is így vagyok.
2022. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha gondolod én szívesen barátkozom veled.

Nekem sincsenek barátaim, szívesen találkoznék pedig velük és szerintem is fontos hogy legyen ez igaz barát ami tényleg ritka.

20/L

2022. márc. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!