Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gonosz vagyok, hogy egyre...

Gonosz vagyok, hogy egyre jobban idegesít a (szinte gyerekkkori) barátom?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban évfolyamtársak voltunk, és a mai napig találkozunk. Nekem is vannak hibáim, de egyszerűen azt érzem, hogy önző és sokszor gyerekes is. Ami zavar: nagyon sértődékeny, ha megsértődik akkor azt ki is mutatja látványosan. Felnőtt férfi létére. Azt érezteti, hogy mindig ő alkalmazkodik hozzám, de közben nekem kell igazodnom hozzá. Például, ha találkozunk egy sörre, akkor mindig úgy intézi, hogy csak pár percre legyen a munkahelyétől, lakhelyétől, miközben nekem majdnem egy órát kell utaznom. Jókat lehet vele társalogni viszont az érdeklődési körnél jönnek a bajok. Csak azokról a dolgokról van szó, amik őt érdkelik. Ha én ajánlok egy filmet, nem különösebben foglalkozik vele, volt hogy látványosan végig ásítozta-ha én csinálnám ugyanezt vérig sértődne. Legutóbb ő fél órán keresztül tukmált egy filmet. Akciófilm, amit alapból nem szeretek, de végig hallgattam és bólogattam. Ez az utóbbi pár évben lett feltűnő. Közben látványosan nagylelkű tud lenni, mindig felajánlja, hogy ő hív meg sörre, italra, van hogy ajándék speciális sört hoz nekem, és a többi. Olyan mintha odafigyelne az emberre, de mégsem, nem tudom jobban körül írni. Más tapasztalt hasonlót? Közben több barátja van, mint nekem szóval lehet én vagyok hülye.


29/F



2022. ápr. 12. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ettől a jelzőtől sokan falra másznak, de azt kell mondjam, hogy a barátod egy nárcisztikus alak. Csak eszköz vagy a számár.

Én is ismertem ilyeneket, mára már minden kapcsolatot megszakítottam velük.

2022. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket elmondtad neki is? Ha nem, mi az oka?
2022. ápr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit a fiatalkori énemre ismertem a barátodban. Én is hasonlóan viselkedtem valakivel, akivel aztán sajnos megromlott a kapcsolat. Nem rosszindulatból, egyszerűen nem fogtam fel, hogy ez így nem oké, és nem csak rólam szól a kapcsolat. Ő soha nem panaszkodott, nem mondott semmit, csak szép lassan elmaradtak a találkozások.


Mindez az első páromnak köszönhetően változott meg. Ő azonnal megmondta, ha lustán/önzőn viselkedek, vagy nem vagyok rá tekintettel, és elmondta, hogy ettől ő hogy érzi magát. Megbeszéltük, kötöttünk kompromisszumokat, és utólag rájöttem, hogy én voltam a rossz barát a múltban.


Szerintem a te barátod sem teljesen veszett ügy, és nem feltétlenül nárcisztikus, valószínűleg ezért is kompenzál máshogy, ajándékokkal, meghívásokkal. Ha még nem tetted, beszélj vele, mondd el, hogy érzel. Pl a következő sörözésnél:

"Figyelj, sokadjára szervezünk melléd sörözéseket, amihez nekem egy órát kell utaznom. Ezt elég unfairnek érzem, és emiatt nem sok kedvem van találkozni. Mi lenne, ha következő alkalomnál te jönnél hozzám, vagy félúton néznénk ki egy helyet?"

2022. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen. Például egyik késésnél, késett egy órát. Mindig írt, hogy még 10 perc, még 10 perc. Mosolyogva elmondta, miért késett, de nem kért bocsánatot. Szóvá tettem elég idegesen. Megsértődött. Amikor szólok valamiért, sértődés lesz a vége. Első válaszoló, köszönöm, ez eszembe sem jutott. Én nem vagyok tisztában nagyon ezekkel a dolgokkal. Nagylelkűnek tűnik és nagyon kedvesnek. Közben én egyre jobban érzem, hogy valami nincsen rendben.
2022. ápr. 12. 16:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

És te ezek után mire jutottál, hogy

-rájöttél, hogy ez téged zavar

-jelezted is neki

-ő úgy reagált, ahogy (megsértődött)?

Most mire készülsz? Milyen érzést keltett benned?

Hogyan tovább?

2022. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3. Köszönöm a hosszú választ. Lehetséges, mert nagyon burokban nőtt fel, vagy hogy mondják, tehát a szülei és testvére nagyon védték mindentől és kritikát sem kapott nagyon soha szerintem. Ilyen szervezés már volt, és mindig az lett a vége, hogy inkább lemondta. Közben meg minden egyes találkozó úgy kezdődik, hogy ő tud igazodni hozzám, én válasszak helyet meg ilyenek. De ezekre is csak évek alatt jöttem rá. :D
2022. ápr. 12. 16:32
 7/10 A kérdező kommentje:
5. Megpróbálkozom még egyszer. Ha ugyanez a minta lesz mint eddig, akkor üzenetben leírom neki kicsit hosszabban miért érzem furcsának ezt az egészet. Amikor megsértődik akkor szerintem teljesen elzárkózik élőben is nem is akarja meghallani amit mondok. Lehet írásban olvasva jobban átgondolja.
2022. ápr. 12. 16:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg barátság szakad meg annak köszönhetően, hogy felnövünk, mivel mindenki másképp fejlődik nem csak testileg, de szellemileg is, de azzal, hogy valami miatt egykor barátok lettetek nem szakad meg a kapcsolat, pedig ha elkezd idegesíteni és annak ellenére, hogy megbeszélitek se változnak a dolgok az a jele annak, hogy itt az ideje különválni.


Nézz meg egy gimnáziumi osztályt, akik kilencedikben legjobb barátok voltak 12.-re lehet nem is állnak egymással szóba.

Ugyanúgy lehet, hogy az alsóban volt az illetőnek egy legjobb barátja, de "egymásra untak" ötödikben.

2022. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is volt ilyen ismerősöm.


Ha én késtem és küldtem sms-t, hogy 10 percet kések csak indulásnál hasmenésem volt, akkor mindig húzta a száját, hogy kések. Viszont volt olyan, hogy megbeszéltük, hogy ötkor találkozunk, aztán 17:20-kor felhívtam, hogy hol van, mire mondta, hogy jaj mindjárt jön, aztán nevetgélve elmondta, hogy folyton kések, ezért azt hitte, most is fogok és leállt beszélgetni egy közvéleménykutatóval. Nem értettem, hogy miért nem írt legalább sms-t vagy hívott fel, hogy merre járok, nem bánom-e, ha ezt csinálja.


Ritkán jöttünk hozzám, mindig én mentem oda hozzá vagy a melóhelyéhez közeli helyre és rengetegszer írt a találkozásunk napján hajnalban, hogy mégsem ér rá, amikor én a napomat úgy szerveztem, hogy találkozok vele.


Nem igazán értette, hogy nincs annyi pénzem, hogy két kézzel szórjam, neki meg havi hetvenezer Ft + zsebpénze volt erre, ezért ha nem jártam el vele mindenfele akkor ment a műsor, hogy sajnálom rá a pénzt, máskor kisegített anyagilag, de utána számonkérte.


Mindig mesértődött valamin, volt hogy elbúcsúztunk és a metrón kaptam smst hogy amúgy ez meg az fájt neki és ott kellett pötyögnöm a választ a hazaúton, hogy bocsánat, nem így gondoltam, de élőben vagy telefonon is sértődékey volt, kiforgatta a szavaimat, magyarázkodnom kellett, hogy ezt nem így gondoltam.


De ő persze nyugodtan kakkanthatott a fejemre. Felhívott telefonon, elmondta részletesen, hogy mi volt vele, aztán amikor végre én következtem, gyorsan lerázott vagy kihangosított és elkezdett rámolni, Skypeon csetelni, tehát elterelte rólam a figyelmét. Elmondtam, hogy szerepelni fogok a rádióban, de nem hallgatott meg.


Gyakran leültem vele és ezt átbeszéltem, ilyenkor túl érzékenynek hívott vagy mondta, hogy igazam van aztán minden mardt ugyanúgy.


Én rájöttem, hogy neki nem barátra van szüksége, hanem egy lelkiszemetesládára meg arra, hogy ne egyedül kelljen ideoda mennie én meg nem akartam ez lenni, szóval leépítettem.

2022. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam most ugyanez van. Ha hívom, megbeszéljük 1 hétre előre a dolgokat, lemondja mikor már csak 1 nap vyn vissza, mert az ő egyéb programjai olyan fáradztóak, más nem lehet fáradt...


Aztán akkor megy bárhová ha épp neki közel van, nehogymár utazni kelljen 15 percet.


Én már nem nagyon vagyok erre vevő, a társasága is iszonyú fárasztó, jobban lefáraszt agyilag mint anno egy egyetemi vizsga.


Még néha beszivatom, ugyanúgy lemondok valamit, ahogy ő szokta. Legutóbb a szülinapi meghívásomat mondta le, én meg most az övét.


Én már rég nem beszélnék vele, de levakarhatatlan, nárcisztikus ember, az anlakon is visszajön, ha kidobod az ajtón.

2022. ápr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!