Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan dolgozzam fel? (hosszú)

Hogyan dolgozzam fel? (hosszú)

Figyelt kérdés

Adott egy gyermekkori barátság.

Ami felnőtt korunkra is megmaradt, legjobb barátnők voltunk.


Nekem előbb lett komolyabb kapcsolatom és amennyire tudtam egyensúlyozni mindig megoldottam hogy beszéljünk találkozzunk. Neki sokáig nem jött össze egy normális kapcsolat, de én mindig ott voltam számára. Volt hogy órákat beszéltünk telefonon, párom nélkül vagy párommal is csináltunk közösen programot.


Végül ő neki is össze jött a nagy ő és teljesen elhanyagolt. Persze beszéltünk massengeren, de már külön talik nem voltak, ahhoz hogy még párosban menjünk valamerre ahhoz még nem volt neki olyan komoly. Megértettem. Így én vártam... Csak aztán akkor beszéltünk ha én kerestem, vissza felé már nem jött érdeklődés. Persze ha az ember lánya szerelmes tudom milyen, lila köd stb stb... Próbáltam türelmes lenni, de legbelül még is fájt hogy elvesztittem az életemben egy nagyon fontos személyt lelkitársat.


Majd teltek a hónapok. Végül lettek közös programok, úgy látszott ez működik a fiúk is össze barátkoztak. Még barátnőm mondta mennyire jó volt látni és akár közös nyaralást is tervezhetnénk a közel jövőben . Közben érdekes mert messengeren továbbra is olyan távolság tartó maradt.

Én közben össze házasodtam párommal elhívtuk őket az eksüvőre lagziba, ők is tervezték a sajátjukat. Alakult mindkettőnk élete, majd esküvő után belevágtunk a babaprojektbe, és ők is. Még mondogattuk mikor össze jártunk jaj de jo lenne ha egy időben lennék terhesek majd toljuk együtt a babakocsit majd babázunk, esetleges keresztszülőség is feljött ő részükről témába. Aztán eltelt félév én teherbe estem. Elég kellemetlennek éreztem a nagy örömöm mesélni tudatában annak hogy nekik sajnos még nem jött össze. Nem akartam hogy rosszul essen neki.

De azután mondhatni teljesen megszűntem létezni számára. Ha kerestem őt egy nagyon semmilyen beszélgetésbe bele ment, de most már ott tartunk hogy vissza sem ír, meg se nézi az üzenetem. Pedig nem vesztünk össze, nyilván hozzá voltam szokva hogy nem mindig ír, de most teljesen megszakította velem a kapcsolatot. Se szülinapot névnapot nem köszönt , sem ünnepet. Peidg ha még megis feledkeztünk egy egy eseményről azért felköszöntöttük a másikat.


Novemberben megszültem a pici fiam, természetesen én naiv értesítettem mint legjobb barátnőmet, normálisan reagált, de lassan féléves lesz a fiam nem is érdeklődik, egyszer sem irt rám , nem is jöttek át azóta sem... Értesülésem szerint nekik azota sem jött össze a baba, ami engem is elszomorit és sajnálom hogy ilyen nehéz helyzetben vannak.


Tudom hogy ennek a barátságnak már annyi.. A kérdésem az lenne hogyan tudnám ezt elengedni, nagyon kötődök még ezek után is a barátnőmhöz. Nagyon régóta ismerjük egymást tényleg joban rosszban együtt voltunk a másik mellett. Nehezen tudom elengedni. Legutóbbi üzenetem is arról szólt hogy, jöjjenek el ha úgy látják várjuk szeretettel őket egy dumcsizásra. De még sem nézte az üzenetem.

Érdemes lenne teljesen feladnom?

Nyilván nem akarok rámenős lenni, meg sosem jartam a nyakukra sem. De ezt úgy látom bekell fejezni.


27/l



2022. ápr. 21. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemes lenne teljesen feladnom?"

Nyilván igen. Szerezz új barátokat, éld az életed. Őt meg felejtsd el, maradjon szép emlék a barátságotok, de ennyi, nem több. Okkal nem ír vissza, már rég nem a barátod, kerül téged, nem is ír vissza. Csak te élteted a reményt, ami már rég meghalt.

2022. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is eltűnt az egyik legjobb barátom, mióta rátalált a nagy Ő! Legutóbb én kerestem őt Messengeren, azt mondta, majd ő hívni fog! Ez a "Majd én hívni foglak!" tart 1 éve... Úgyhogy, én meguntam, hogy csak én szaladgálok utána, így úgy vagyok vele, majd keres ő, ha akar valamit! Elengedtem őt.

Úgy gondolom, nálatok az lehet, hogy ő irigy rád, mert neked már van gyereked, neki meg nincs, így rád haragszik, amiért nekik nem jön össze! Te előrébb tartasz az életedben, mint ő, ezt nem bírja elviselni!

Ha erre sem reagál, hogy te keresed őt, akkor részéről sajnos vége a barátságoknak!

Olyan hajó után ne fuss, ami még csak figyelemre sem méltat!

Mást nem tehetsz, mint vársz, hogy majd keres, ha akar valamit! Te minden tőled telhetőt megtettél!

Viszont, ha nagyon nem bírod ki, akkor hívd fel! Beszélj vele, hogy vannak, van e kedvük átjönni hozzátok! Ennyit még utoljára megtehetsz!

Ha a telefonban is közömbös lesz, akkor engedd őt el!

Ezek a lehetőségeid vannak.

2022. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Még annyi, hogy nekem van egy még régebbi barátom, aki 7 éves korom óta - első osztály óta- a legjobb barátom!

Semmilyen nő nem állt sosem a barátságunk közé! Sőt! A barátnőjével gyakran összejárunk így hárman grillezni, bográcsozni, meg megyünk strandolni ide - oda!

Ettől függetlenül nekem is rosszul esik, hogy a másik legjobb barátom csak így lekoptatott, elfelejtett engem...

Nem ilyennek ismertem meg! 12 éves barátságot csak így a kukába dobott...

Ami a legrosszabbul esett, hogy azt is mástól kellett megtudnom, hogy már elköltözött, nem is lakik itt... A csajhoz költözött.

Dehát, ez van. Nem fogok ezen idegeskedni! Elfogadtam, hogy nem igényli többé a barátságom.

2022. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha te nem érzed mi váltotta ki ezt, akkor nem is volt olyan szoros ez a barátság...

Engedd el

2022. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nálunk is egy általános iskola óta tartó barátságról van szó. Rengeteg jó emlékkel, sosem veszekedtünk. Én sem gondoltam soha hogy így kidob a kukába...


Nagyot csalódtam benne, nem így ismertem meg.


Persze tudom mi lehet a háttérbe,(gyerek, irigység) de nem hittem volna hogy ennyire így áll majd hozzám.

2022. ápr. 22. 11:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván irigység, nem is szomorúság, hogy neki nem megy, te meg az orra alá tolod?
2022. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!