Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet olyan embereket...

Hogy lehet olyan embereket találni, akik nem alázzák meg a másikat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tudom elég fura kérdés, de hogyan, miképpen lehet olyan embereket találni, akiknek önbecsülése rendben van és ezért nem éreznek késztetést arra, hogy másokat ócsárolva megpróbálják őket "mentálisan maguk alá húzni", hogy (pillanatnyilag) felmagasztosulva érezhessék magukat?

Olyan megnyilvánulásokra gondolok, mint: "pff, te ilyen szakot végeztél, büfé szak, dunát lehet rekeszteni veletek, de gáááz", "x évesen még otthon laksz, nekem a pofámról lesülne a bőr, ha...", "bár én se jövök gazdag családból, mégis többre vittem, mint te, borzalmas hogy milyen szerencsétlen vagy", "Elképesztő hogy ennyi idősen ilyen keveset keresel, én negyedannyi idős voltam mint te és már...", "egyre jobban hízol, lassan úgy fogsz kinézni mint egy víziló", stb...

Szóval hogyan lehet "nem ilyen emberekbe botlani", akik tisztában vannak belső értékeikkel és ezért nem éreznek késztetést lelki bántalmazásra?



2022. máj. 3. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nálad munkahelyi tapasztalatok? Vagy hol ismerkedsz?
2022. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Munkahelyi tapasztalat is, (de nem kizárólagosan), úgy tapasztalom hogy bármilyen közösségben vannak ilyenek. Nem azt állítom, hogy "mindenki ilyen", de valahogy jellemző rájuk a harsányság és talán ezért tűnik úgy hogy többen vannak azoknál akik nem ilyenek.
2022. máj. 3. 15:43
 3/11 anonim válasza:
82%
Én se bírom az ilyeneket elviselni. De megtanultam kinevetni őket. Nagyon buta, csónakszájú, műhajú, műmellű lányok szoktak 5 perc ismeretség után lebutázni. Én még meg is erősítem benne őket, hogy igen, sajnos nagyon buta vagyok.
2022. máj. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Mo.-n ilyen ember már nincs.
2022. máj. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vagyunk itt még elegen, biztosan van.
2022. máj. 3. 20:14
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Nos azért vannak ilyenek pl én is de elég ritka.
2022. máj. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen vagyok, mert soha nem mondok kéretlenül véleményt.
2022. máj. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Amíg nem fogadja el az ember saját magát, addig a többit akarja lehúzni/leszólni, hogy ő jobbnak érezze magát, vagy annak állítsa be. Amíg nem lesz önbizalma, addig ilyen lesz az illető.

Nagyon sok van.

2022. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Ha még itt vagy, írom a választ.
2023. szept. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Itt vagyok. Na mesélj, mit ír erről a Biblia?
2023. szept. 6. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!