Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyet lehet csinálni?

Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Adott két barátnő, felnőttek, gyerekeik vannak.

Egyiküknek idősebbek a gyerekeik, és mind lányok, így az ő kinőtt, de még jó állapotú ruháikat odaadja a másik nőnek, akinek kisebbek a lányai. A nő elfogadja, de ki kell fizetnie.



2022. máj. 13. 16:34
A kérdező szavazást indított:
Picit bunkóság sztem
Lehet nyugodtan csinálni ilyet
17 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nem tiltja törvény.
2022. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Törvényileg lehet, csak adóznia kell utána.


Amúgy másoknál is bevett szokás.


Mondjuk én hülyét kapnék ha nekem ezt mind be kéne áraznom. Öröklöm a ruháimat, de a fele megy adományba vagy kisebb rokonoknak, inkább ingyen túladok rajtuk.

2022. máj. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, bár szerintem ez elég sóher dolog. Én pl. amikor már nincs szükségem bizonyos ruhadarabokra, a Vöröskeresztnek adom - így ha valamelyik családtagom/ismerősöm kezdi használni, természetesen azért sem kérek pénzt.
2022. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért az se mind1, hogy azért fizet mert pénzt kér az illető a ruháért vagy azért, hogy ne essen neki rosszul mintha egy könyöradományt kapna.
2022. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!