Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha nem bízik...

Mit csináljak, ha nem bízik bennem egy barátom?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akivel még évekkel ezelőtt lettem jóban (olyan 3). Folyamatosan hívásoztunk, együtt lógtunk de sajnos akkor a többi barátom véleményére adtam (akik őt nem kedvelték, mert nem volt tipikus népszerű csaj), és ezért kibeszéltem, kiröhögtem őt és titokban tartottam a találkozásaink, fake profilokkal követtem be stb.. Amikor ezt megtudta (mert nyilván nem lehetett a végtelenségig titkolni), teljesen megtörött a bizalma bennem, és megszakította velem a kapcsolatot. Én rájöttem mekkora idióta voltam, és próbáltam kibékülni évekig. De ő szóba sem állt velem, nem köszönt meg semmi.

Nemrég viszont random találkoztunk érettségi előtt egy teremnél, és udvariasságból dumálni kezdtünk. Valahogy erre a dologra terelődött a téma, és még egyszer utoljára mondtam, hogy tudom hogy lejárt lemez de nagyon sajnálok mindent mert egy pöcs voltam. Nagyon meglepődtem, de elfogadta a bocsánatkérést, mondta hogy már régen volt és látja mennyire bánom, szóval megbocsát.

Ezután elkezdtünk dumálni. Az elején főleg én írogattam neki, aztán mostanára már ő is ír párszor. Minden beszélgetésünk nagyon jó, órákon át elvagyunk. Csomószor lógtunk együtt, elmentünk együtt programokra, amik mindig élvezetesek.

Viszont iszonyatosan távolságtartó. Teljesen megértem, miért: elvégre nagyon összetörtem a bizalmát, de akárhogy teperek most, nem bírom jóvátenni. Hiába bizonyítom, hogy változtam, felvállalom másik előtt, mindent amit eddig nem és még többet is, nem hisz abban, hogy ez a barátság hosszú életű lesz. Kábé hetente szoktunk beszélni, mert hogy akkorta szoktunk ráérni, de most szerveztünk egy programot ami kicsit hamarabb lett volna (olyan 4 nappal a beszélgetés után). És erre rögtön visszakozott hogy jaj el is felejtette, hogy az nem egy hét múlva van, és hogy nekem az biztos nem jó, rakjuk át. Én meg hiába mondtam, hogy eddig csak így jött ki, most jó, és bármikor nyitott vagyok rá, meg hogy találkozzunk valahogy előtört egy önbizalomhiányos oldala, és nem hitt nekem, akárhogy nyugtattam.

Mit csináljak, hogy bízzon bennem, legyek türelmesebb? Jogos ez a viselkedés, vagy már túlzás?

19 srác


2022. jún. 6. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
verd ki neki
2022. jún. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy ennek pusztán az az oka, hogy anno gyerekek voltatok most meg "férfi és nő"?

Szerintem ez lehet a háttérben hogy "szemérmes".

2022. jún. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt bárki beleköt hogy 15-16 éves az nem gyerek.... ez személyenként változó, sok mindentől függ. (legfőképp intelligenciától és látom, kérdező topon van)
2022. jún. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Óvatosságnak hívják. Szerintem ki szeretne békülni veled, szívesen emlékszik vissza a régi időkre, de ott van már benne a tüske akkor is, ha nem akarja. Ez nem "jogos" vagy "nem jogos" kérdése. Nem tud vele mit csinálni, ez van. (Privát véleményem szerint egyébként jogos.)

Sőt, ezek után valószínűleg már mindenki mással is bizalmatlanabb. És nem direkt, csak épp ha a feje tetejére áll sem tud már úgy bízni, mint korábban. De nem is akar.

2022. jún. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Időt kell adni a dolgoknak. Ezek a dolgok nem tudnak egyik napról a másikra változni, főleg ha őt pl már korábban is érték hasonló rossz tapasztalatok másokkal. Bizalmatlan marad egyelőre, szerintem ez abszolút érthető és normális.

Talán idővel a sok új közös, kellemes élmény segíthet elfedni ennek a korábbi ballépésnek a hatását. Vagy nem, de ki fog derülni.

Szerintem légy türelmes és adj neki időt, és add meg az esélyt kettőtöknek hogy megnézhessétek hogyan alakul a történet.

2022. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!