Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lenne az elfogadható megoldás?

Mi lenne az elfogadható megoldás?

Figyelt kérdés

A hétvégén nállunk aludt a fiam haverja (13 évesek).

Hülyéskedtek,játszottak túlzásba vitték. A srácok kisebbik fiam játék fegyverével bohóckodtak és véletlenül a fiam barátja bele lőtt egy labdával a TV kijelzőbe. Teljesen tönkre ment. Nyílván dühös voltam,de nem kiabáltam,nem szóltam semmit sem,a férjem dolgozott.Normál hangnemben miután vissza mentem,mondtam,hogy majd mi szülők megoldjuk,nincs világ vége ne rontsa el a kedvüket (belül teljesen kétségbe estem,sírni tudtam volna) Másnap haza vittuk a fiam barátját elmondtam a szülőknek,kérte,hogy legalább a felét fizessék ki mivel most vásároltuk 3 hónapja.

Akkor azt mondták rendben van,Marci is be is.erte,hogy Ő tette. Tegnap vettünk egy másik TV-t,erre mondta Marxi apukája ö bizony nem fizet,ha ennyi pénzünk van akkor nem kell nekünk a pénz.Mondtam,hogy ez nem így működik,közel 200 ezer forint nekem is pénz.Nem is egyben kértem.De nem akarják,csak ha megtudja a férjem ebből itthon konfliktus lesz.

Mit tudok tenni?



#hazugság #konfliktus #vita #Nézet eltérés
2022. júl. 19. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a férjednek. Nem akarlak megsérteni, de túl elnéző vagy, amivel nincs baj, biztosan kedves és barátsagos asszony vagy, de 200 ezer az 200 ezer. Bízd a férjedre a dolgot, ide férfi kell. Ha pedig nem tudtok megegyezni, akkor rendőrség.
2022. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
azok a fránya szóközök.... :)
2022. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shaddark ***** válasza:
60%

"csak ha megtudja a férjem ebből itthon konfliktus lesz."

Mert nem tűnt fel neki hogy se foci se pénz? :)

2022. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Katona Dius ***** válasza:
100%
Én pedig addig szekálnám őket amíg ki nem fizetik. És a haver sem jöhet at addig. Nehogymar valami ócska szart vegyél azért a jó tv helyett H nekik ne kelljen annyit fizetni. Én igazából a régi tv teljes árát (3honap alatt nem amortizalodik sokat) elkérték volna tőlük. Ott helyben. Ha nem adnak igazolást arra,hogy fizetnek,rendőrség. Bocs már nem valami filléres szar a tv.
2022. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A férjem nincs itthon, (egy szoc.otthonban dolgozik de most kisegít egy másik Intézményben) a fiammal mentünk újat venni olyat mint a "régi".

Ha nincs más megoldás muszáj lesz szólni.A fiam barátja az apjáék hozzáállásáról nem tehet,nem direkt csinálta és be is ismerte,nem tagadta le.



"Szóközösnek" örülök,ha ez volt a legjobb ami eszedbe jutott az írásomból,telefonról írok,van amit mellé nyomok persze,de ha javítom egymásra ír mindent úgy nem olyan könnyű javítani!

2022. júl. 19. 14:21
 6/9 Katona Dius ***** válasza:
100%

1. A fiad barátja nem tehet a szülők hozzá állásáról. Arról igen, hogy szét b.ta a tvt.

2. A szülők pedig vállalják a felelősséget a gyerekük tettéért.

3. Nem várnak még a férjemet. Én magam vernem ki a balhét, ha nem fizetnek.

2022. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem itthon 700 ezer forintos TV-m van, és bizony ilyen esetben az utolsó forintig kifizettetném.
2022. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shaddark ***** válasza:
100%

Értem, mindenképpen szólj neki akkor.

Amúgy meg nem is értem, ha a másik tévé ugyanolyan akkor mi bajuk van az árral. Inkább örülnének hogy csak a felét kérted el, ez elég korrekt hozzá állás szerintem.

Amúgy nem vagyok jogász, csak gyorsan rákerestem és nekem úgy tűnik hogy jog szerint is ő a felelős (13 évesek).

[link]

2022. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne a felét kérd el, hanem a teljes árát. Amiért ilyen suttyók voltak, ez a legkevesebb.
2022. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!